Těhotenství a námaha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kaacaba
Nováček 3 příspěvky 22.12.10 11:23
těhotenství a námaha

Dobrý den, potrebovala byhc poradit.Mela byhc byt teprve 6 tyden a dnes jsme uklizela(Vanoce:-)),ale ted me boli bricho, spis jako by me v nem pichalo, myslite ,ze jsme nemohla miminu ublizit? Jeste by me zajimalo, zda jdzy se neco deje je nutne krvaceni, nebo jak proste poznam, ze se neco deje? Dekuji vam moc za odpovedi a prejeme krasny den.

Reakce:
Weruska
Extra třída :D 12982 příspěvků 22.12.10 11:28

Ahoj, myslím si, že se snad stát nic nemůže, ale byla bych opatrná, ten začátek těhotenství je vůbec nejdůležitější a to píchání ti dává jasně najevo, že to přehánět nemáš :wink: Jinak se bohužel kolikrát vůbec nedá poznat, zda se v těle něco děje či neděje, prostě musíš věřit :kytka: Přeji příjemné a hlavně bezproblémové těhotenství :hug:

pikola
Neúnavná pisatelka 19689 příspěvků 22.12.10 11:29

Já bych tě nechtěla strašit, ale já po jednom takové velkoúklidu potratila, krvácela jsem.
Ale to mohlo být i mimo ten úkllid. Pokud ti nic není, tak bych to tak neřešila, ale nedoporučuju se moc namáhat.

Uživatel je onlineEemii
Neúnavná pisatelka 17149 příspěvků 22.12.10 11:39

No tak ja myslim,ze bezna namaha typu uklid nemuze vadit,pokud je vse tak,jak ma.
Pichani,tlaceni a ja nevim co,je dost bezne v prvnim trimestru a vubec to nemusi znamenat,ze se mimcu spatne dari.Neboj se :kytka:

janica252
Kelišová 5502 příspěvků 22.12.10 11:40

taky doporučuju omezit námahu, obzvlášť, když ti to nedělá dobře… však až tak uklizeno být nemusí, miminko je důležitější :-)

Stune
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 22.12.10 11:45

Tehotenstvi neni nemoc,rika muj oblibeny Dr. takze pokud nejsi po opakovanych AB tak bud v klidu. Nezvedej tezke veci,ale bezna starost o domacnost je ok. Kdyby se ti preci jen neco nezdalo,zajdi si k dr.

lucie.t
Závislačka 4990 příspěvků 22.12.10 11:50

ja se v zacatku tehotenstvi stehovala a do toho svatba. Byla to dost velka zatez, snad 2 mes jsem se nemohla ani hnout, pichani v podbrisku, desna bolest v krizi, rano jsem nemohla ani vylezt z postele. Ono to telo da jasne najevo, ze takhle proste ne. Stacilo par dni odpocinku a vse OK.
A s uklizenim na vanoce to neprehanej, to neni dulezity.

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 22.12.10 12:27

Podle mě, pokud těhu probíhá jak má, nemůže normální úklid (a podobné běžné činnosti) uškodit. Ale nezvedej nic těžkého a nijak zvlášť se nepřepínat. Těhotenství není nemoc, ale je to jiný stav a trochu se mu přizpůsobit bys měla. Já dělala vše na co jsem se cítila, asi jsem se řídila nějakým instinktem :lol:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64137 příspěvků 3 inzeráty 22.12.10 12:57

Taky bych řekla, že normální úklid ani podobné činnosti normální těhotenství neovlivní. Různé píchání a pod. je zpočátku jednak normální a jednak se člověk strašně pozoruje, ono ho mnohdy něco po úklidu píchá i bez těhu, ale to tomu nevěnuje pozornost.

Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 22.12.10 13:04

Ahoj, sem toho názoru, že sama ucítíš, kdy už je to pro tebe namáhavé. dávej si pauzy, netahej nic extra těžkého, nebo nedělej nic náročného na břicho. Když tě bude něco bolet, neváhej lehnout. Ale snad, když je mimís dobře uhnízděný, tak se bude držet. :palec:
Já ze začátku těhu měla při každé námaze bolesti jak na menzes - silné. To jsem ještě nevěděla, že jsem těhu. Malovala jsem byt, stěhovala bedny a podobně. Spíš dej pozor na aktivity, které běžně neděláš a jsou náročné.

Kakika
Neúnavná pisatelka 15078 příspěvků 22.12.10 13:07

tak přesně vím, co by na to řekla moje babi.."vy toho naděláte, za mých dob ženská do porodu okopávala brambory, pak šla porodit do brázdy, dítě si uvázala na břicho a práci dodělala :lol: :lol:

Těhotenství skutečně není nemoc, ale jak tu někdo psal, je to jiný stav. Tělo se proti nadměrné námaze brání právě různým pobolíváním apod. Není to tak, že jakmile tě píchne v podbřišku, tak je pozdě. Řiď se svým tělem, pokud se budeš cítit unavená, odpočívej, nezvedej těžké věci, ale pohybu a běžným činnostem se nevyhýbej. První trimestr je nejnáročnější pro tělo, je oslabené, protože ze začátku proti miminku bojovalo, než zjistilo, že tenhle „parazit“ je součástí tebe :hug:

kaacaba
Nováček 3 příspěvky 22.12.10 13:09

moc a moc dekuji, nad bude vse v pohode:-)pravda dulezitejsi nez uklid je mimco,tak ted budu lezet,jesten jednou velky dik :srdce:

tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 22.12.10 13:12

Ahoj, ono je to dost subjektivní a stejně ti nikdo neřekne, makej nebo se šetři. Poslouchej své tělo, ono ti řekne samo. Dělej jen to, co ti nezpůsobuje nepříjemné stavy či dokonce bolest. S prvním dítkem jsem coby instruktor spinningu měla 3 tréninky týdně až do 6. měsíce a nic mi nebylo. Při druhém jsem přestala trénovat v 7.týdnu, protože tělo mi dalo jasný signál. Držím palce ať máš bezproblémové těhotenství :mavam: .

Choli
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 22.12.10 13:27

Nepřehánět to, netahat těžké věci. Já jsem první čtyři měsíce těhotenství tedy těžké věci tahala :roll: ale ty to nedělej, miminku to nesvědčí :palec: Jinak normálně žij a funguj jako doposavad, jak už tu někdo psal, těhotenství není žádná nemoc :dance: (samozřejmě to neplatí v případě, že bys cítila nebo měla nějaké problémy)

mayacz
Kelišová 5588 příspěvků 22.12.10 14:18

ja jsem taky na začátku dalo by se říct a než jsem se to dozvěděla, taky jsme se stěhovali,ale to bylo malinké, nic mi nebylo jen jsem byla strašně unavená a když jsem unavená tak je můj mozek pomalu a jistě taky unavený a já vím, že bych si měla trochu odpočinout. Proto na sebe taky trochu musím dávat pozor. Přítel mě hlídá abych netahala nic těžkéhoa hlavně abych se moc nenamáhala. V práci to mám trochu horší,tam musím stát,ale ted se to bude trochu měnit takže, uvidim co si na mě nachystají :-). nemoc to opravdu není,takže proč bych pracovat nemohla a navíc si říkám,co bych dělala neustále doma,asi bych se ukousala ..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečka Patricie Solaříková končí v seriálu Ulice. A z čeho bude žít?

Stála u zrodu nekonečného seriálu Ulice, ale teď – po dvanácti letech – z něj... číst dále >

Kolegové mi přáli smrt syna! Dalibor Janda přišel s nepříjemnou zpovědí

Před šestnácti lety zpěvák Dalibor Janda (65) přišel o svého syna, který se v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >