Těhotenství bez testu krve

5
25.3.21 14:33

Těhotenství bez testu krve

Dobrý den, prosím je to 15 dní co jsem měla nechráněný styk s přítelem a pak jsem zjistila, že jsem 2 dny nevzala antikoncepci. Po 6 -7 dnech mi začala menší nevolnost, ted to je šílená ranní nevolnost i se zvracením a umí to přijít i k večeru. Mám bolesti prsou, chodím na malou častěji než obvykle, vůně co mi dřív byly příjemné mi trochu smrdí. Volala jsem na gyndu a sestřička mi řekla, že test z moči mi ted nic nejspíše neukáže, ale že mam dojit na kontrolu. Doktorka mi udělala uzv a řekla, že těhotná byt nemůžu, protože tam nic nevidí. Krevní test mi udělat odmítla. Pracuji v domově seniorů a máme tam hodně imobilních klientů se kterými se opravdu "natahám ". Proto jsem chtěla odber krve, abych věděla co dělat dál. Poradíte mi prosím? Nevím jestli s těmi priznaky jen neplaším. MS mam mít až ze 5 dní. ( minulý měsíc jsem si s MS udělala pauzu) Budu vděčná za každou radu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7835
25.3.21 14:35

Udělej si test za 5 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1636
25.3.21 14:44

Po 15 dnech doktorka na UZ nic neuvidí, nevím kam spěcháš, udělej si test za 5 dnů, a nechápu proč vyšiluješ, když bereš antikoncepci tak dítě evidentně nechceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2129
25.3.21 14:46

Normalne si udelej test, jestli bys mela takovehle brutalni priznaky, tak by byl normalne test uz pozitivni, aspon trochu..jinak taky si muzes dojit do jakekoli laboratore a nechat si vzit krev jako samoplatce…spis tehotna nebudes..pokud beres antikoncepci dlouhodobe, tak 2 vynechane pilulky cyklus nevrati

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4325
25.3.21 14:46

Těhotenské nevolnosti nemůžeš mít 6-7 dní po oplodňovacím styku. I kdybys byla těhotná, 15 dní staré těhotenství rozhodně nijak neohrozí námaha při péči o seniory.

Zároveň - jsi 15 dní po styku, máš 5 dní do menstruace. Pokud nemáš extrémně dlouhou luteální fázi a tvůj chlap spermiogram nadsamce, nejspíš jste se netrefili ani do plodného dne a tvé obavy jsou zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
25.3.21 14:47
@mamule42 píše:
Po 15 dnech doktorka na UZ nic neuvidí, nevím kam spěcháš, udělej si test za 5 dnů, a nechápu proč vyšiluješ, když bereš antikoncepci tak dítě evidentně nechceš.

Já nikam opravdu nespěchám, chtěla jsem jen vzít krev, abych věděla jestli jsem nebo nejsem. V práci je plno bakterií a virů a nerada bych něco pokazila. Nevim co je na tom zvláštního. A ano dítě teď neplánuji, ale kdyby dítě bylo, tak by pryč nešlo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
25.3.21 14:49

@SlečnaDahlia Děkuji. Nikdy jsem se o tohle téma moc nezajímala a doktorka mi k tomu taky nic moc říci nechtěla, tak jsem vděčná za každý názor. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4325
25.3.21 14:50
@Stefany96 píše:
Já nikam opravdu nespěchám, chtěla jsem jen vzít krev, abych věděla jestli jsem nebo nejsem. V práci je plno bakterií a virů a nerada bych něco pokazila. Nevim co je na tom zvláštního. A ano dítě teď neplánuji, ale kdyby dítě bylo, tak by pryč nešlo ;)

Ale on není důvod domnívat se, že jsi těhotná. Test máš negativní, bereš antikoncepci (to jsem v předchozím příspěvku vypustila, v tom případě plodné dny ani nemáš), dva dny vynechané HA nic moc nezmění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
25.3.21 14:52

@SlečnaDahlia já si test nedělala, prý je na něj brzo. A Antikoncepci beru 4 měsíce jenom. Ale děkuji, aspoň uz nemusím mít strach

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1347
25.3.21 14:56

@Stefany96 Jenom pro příště, kdyby ses opravdu bála atd. Tak si ten test zkrve můžeš nechat udělat na jakémkoliv odběrovém místě jako samoplátce. Stojí to cca 200-300kč a je dobré udělat alespoň dva - ob den, aby se potvrdilo jestli hcg roste.
Ale jak už tady psali, nebála bych se, že bys byla v tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
25.3.21 14:57

@LilyJane děkuji moc. Tuhle možnost si budu pro příště pamatovat. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
25.3.21 16:51

Příznaky těhotenství má člověk z hormonu hcg. Pokud už máš nevolnosti tak by ti to test měl ukázat i když před ms je ještě brzy, protože to s ní taky může dost lehko odejít. Pokud máš test negativní tak jsou příznaky buď vsugerované nebo si možná onemocněla.
Spíš bych sázela, že si v práci něco chytla, tak nemáš důvod se strachovat. Pro příště si na krevní test můžeš dojít jak ti výše řikali, ale zase opakuju, nemá smysl to řešit před mentruací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
25.3.21 17:06

Jestli chceš tak mermomoci vědět jestli jsi v tom podle hladiny hCG v krvi, kup si domácí test na hCG z prstu. Měli by to prodávat ve všech větších lékárnách, určitě Dr.max. teď to tam kupovala kamarádka. :palec: tak pak budeš vědět možná víc, když jsi tak netrpěliva :lol: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5319
25.3.21 17:21

@Stefany96 a tu antikoncepci bereš dál? Nebo co s ní teď je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1220
25.3.21 17:24
@Lili93 píše:
Jestli chceš tak mermomoci vědět jestli jsi v tom podle hladiny hCG v krvi, kup si domácí test na hCG z prstu. Měli by to prodávat ve všech větších lékárnách, určitě Dr.max. teď to tam kupovala kamarádka. :palec: tak pak budeš vědět možná víc, když jsi tak netrpěliva :lol: ;)

Ty testy nekupuj, ty jsou naprosto k nicemu. Tech diskuzi na ne je tady uz spousta a vice mene jen negativni. Kazdopadne po 15 dnech po styku budes mit pripadne pozitivni i normalni papirkovy test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat