Těhotenství po Postinoru

17
2.2.21 00:03

Těhotenství po Postinoru

Dobrý večer. Dne 24.1.2021 nám s přítelem prasknul kondom a já zrovna ovulovala (menstruace proběhla ve dnech 10.1.-14.1.) Hormonalní antikoncepci neužívám. 12 hodin po nehodě jsem si vzala Postinor2. Dnes jsem zaznamenala zvýšenou teplotu během celého dne, únavu a v práci jsem měla závratě. Funguje Postinor2 i při ovulaci? Mohu být těhotná? Jaké máte zkušenosti? Těhotenský test si plánuju dělat nejdříve 7.2. Děkuji všem za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1953
2.2.21 00:20

Ano, můžeš být těhotná. Ani Postinor není stoprocentní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
2.2.21 01:16

Postinor zabraňuje ovulaci. Pokud ovšem ovulace již proběhla/probíhá, tak je neúčinný. V takovém případě pomůže jako spolehlivá dodatečná antikoncepce zavedení nitroděložního tělíska. Test může dát spolehlivý výsledek nejdříve za 14 dnů po rizikové souloži. Pokud ho uděláš o několik dnů později, výsledek spolehlivější a možnost miniinterrupce nepromeškáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12317
2.2.21 01:44

Ano, skutečně můžeš být těhotná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
2.2.21 01:53

Kdybych byla těhotná, miminko si necháme, už jsem to konzultovala s přítelem. Děkuju za odpovědi, zkušenosti, cenné informace. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1241
2.2.21 07:48

Postinor nema s ovulaci nic spolecneho. Je to antkoncepce po styku… Funguje tak, ze vyvola hormonalni zmenu, ktera idealne spusti menstruaci driv nez se vajicko uhnizdi. Pokud mate poruchu srazlivosti krve a jeste problemy se stitnou zlazou, tak pro vas neni postinor moc zdrava zalezitost. Doufam ze vas tato siruace nakopne a zacnete pro sve dobro resit alespon tu stitnou zlazu. Hodne stesti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
2.2.21 07:54
@peclen píše:
Postinor nema s ovulaci nic spolecneho. Je to antkoncepce po styku… Funguje tak, ze vyvola hormonalni zmenu, ktera idealne spusti menstruaci driv nez se vajicko uhnizdi. Pokud mate poruchu srazlivosti krve a jeste problemy se stitnou zlazou, tak pro vas neni postinor moc zdrava zalezitost. Doufam ze vas tato siruace nakopne a zacnete pro sve dobro resit alespon tu stitnou zlazu. Hodne stesti :kytka:

Dekuji Vam, ano nakoplo!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 02:07

Ahoj holky. Zajima me jedna vec. Kdyz byl nechraneny sex pred ovulaci (12DC) a do 48 hodin vzaty postinor, tento lek zabrani ovulaci uplne do konce cyklu, nebo jen na par dni? Jsem z toho jelen :think: dekuju

• Citovat
  • Nahlásit
17
9.2.21 02:42
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Zajima me jedna vec. Kdyz byl nechraneny sex pred ovulaci (12DC) a do 48 hodin vzaty postinor, tento lek zabrani ovulaci uplne do konce cyklu, nebo jen na par dni? Jsem z toho jelen :think: dekuju

Z internetu:
Jak to funguje?
Tabletky fungují na dvojím principu. Hormonální pilulky pracují tak, že zahustí hlen v děložním hrdle, čímž se podstatně ztíží proniknutí spermie do vajíčka. O to se postarají vysoké dávky hormonu levonorgestrelu. Pokud už do vajíčka spermie pronikla, nedojde k jeho uhnízdění v děloze (např. Escapelle a Postinor-2).

Nehormonální pilulky obsahují látku ulipristal acetát a působí na oddálení uvolnění vajíčka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
9.2.21 02:45
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Zajima me jedna vec. Kdyz byl nechraneny sex pred ovulaci (12DC) a do 48 hodin vzaty postinor, tento lek zabrani ovulaci uplne do konce cyklu, nebo jen na par dni? Jsem z toho jelen :think: dekuju

Do konce cyklu se doporucuje uzivat kondom. Pri druhem nechranenem styku by Postinor neucinkoval..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 02:45

@EleeM dobre. To znamena, ze kdyz jsem uzila postinor 14DC a dnes jsem 31DC, zbytek dni v cyklu byly neplodne?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 02:46

@EleeM takze i kdyz k ovulaci jeste nedoslo, vzala jsem si lek, mohla jsem po leku mit ovulaci?

• Citovat
  • Nahlásit
17
9.2.21 02:49
@EleeM píše:
Dobrý večer. Dne 24.1.2021 nám s přítelem prasknul kondom a já zrovna ovulovala (menstruace proběhla ve dnech 10.1.-14.1.) Hormonalní antikoncepci neužívám. 12 hodin po nehodě jsem si vzala Postinor2. Dnes jsem zaznamenala zvýšenou teplotu během celého dne, únavu a v práci jsem měla závratě. Funguje Postinor2 i při ovulaci? Mohu být těhotná? Jaké máte zkušenosti? Těhotenský test si plánuju dělat nejdříve 7.2. Děkuji všem za odpovědi.

Menstruace se dostavila o dva dny drive a tehotensky test byl negativni :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
9.2.21 02:54
@Anonymní píše:
@EleeM takze i kdyz k ovulaci jeste nedoslo, vzala jsem si lek, mohla jsem po leku mit ovulaci?

Radila jsem se ve svem pripade se znamou z reprodukcni kliniky a ona mi tvrdila, ze to mozne je.. (v mem pripade zvysena telesna teplota)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 02:58

@EleeM moc dekuji za objasneni :andel:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie