Reklama

Těhotenství po potratu, lékař radí tři měsíce počkat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 21:09
Těhotenství-potrat-těhotenství

Ahoj holky.
Už delší dobu, sleduju různé konverzace ohledně těhotenství, potratů atd..

• já jsem bohužel potratila už po druhé. Po prvé to bylo před 6 roky. Po druhé to bylo před týdnem. Miminko jsme s manželem strašně chtěli a těšili se na něj. Byla jsem v 7tt a bohužel jsem o miminko přišla. Na vyčištění jsem nebyla - nebylo to potřeba! V nemocnici jsem se gynekologa ptala, kdy se zase můžeme snažit. Řekl mi 3 měsíce počkat. 8o

Některé tu psaly že nečekaly a hned co přestaly krvácet tak na to skočily a podařilo se otěhotnět.
Co mám dělat? Vím že je to hloupá otázka, ale čekat 3 měsíce jako na co?
Máte s tím některá zkušenost?

Přečtěte si článek: Kdy otěhotnět po potratu: Lze už po šestinedělí?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

histep
Závislačka 3088 příspěvků 13.09.18 21:14

Pokud jsi nebyla na revizi, vše se vyčistilo samo a těhotenství bylo takto malé, není důvod čekat a klidně se můžete snažit hned. Naopak se říká, že je pohnojeno.
Kdyby neexistovaly citlivé těhotenské domácí testy, tak bys ani nevěděla, že jsi byla těhotná a jen bys to považovala za zpoždění.

Heivka
Závislačka 2973 příspěvků 13.09.18 21:16

Já měla SP v 7 TT a moje doktorka doporučila počkat po první menzes aby bylo jisté, že proběhlo šestinedělí.

Pavouček1994
Echt Kelišová 7512 příspěvků 13.09.18 21:17
@Anonymní píše:
Ahoj holky.
Už delší dobu, sleduju různé konverzace ohledně těhotenství, potratů atd..
  • já jsem bohužel potratila už po druhé. Po prvé to bylo před 6 roky. Po druhé to bylo před týdnem. Miminko jsme s manželem strašně chtěli a těšili se na něj. Byla jsem v 7tt a bohužel jsem o miminko přišla. Na vyčištění jsem nebyla - nebylo to potřeba! V nemocnici jsem se gynekologa ptala, kdy se zase můžeme snažit. Řekl mi 3 měsíce počkat. 8o

Některé tu psaly že nečekaly a hned co přestaly krvácet tak na to skočily a podařilo se otěhotnět.
Co mám dělat? Vím že je to hloupá otázka, ale čekat 3 měsíce jako na co?
Máte s tím některá zkušenost?

Ahoj, také jsem prošla potratem a na revizi nešla. Měla jsem potratovou tabletku, o mimi jsme přišli v 6tt.. :,( někdo mi říkal čekat 3 měsíce, někdo měsíc a někdo vůbec.. názory se lišily. Dr z FN mi doporučila hned a v CARu taky. Děloha je prý „provlhlá“ či co.. a je to lepší.. mám víc jak dva roky od potratu a zatím stále nic.. držím ti moc palce :andel:

lachtanice86
Kelišová 5752 příspěvků 13.09.18 21:18

Já nečekala a dopadlo to zle, potom jsem čekala 1-2cyklus a taky to nedopadlo. Nebyla si na revizi tak bych pockala na první ms a zkoušela

Ennny
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 13.09.18 21:18

Čekali jsme jen jeden cyklus

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 21:18

@histep
Dodržet 14 dní bez styku by jsme asi měli ne ?
Jinak moc děkuju za odpověď.

Uživatel je onlineHoa Mai
Kelišová 5588 příspěvků 16 inzerátů 13.09.18 21:20

Taky nevím. Někdo říká, že je to přežitek, někdo, že tělo si potřebuje odpočinout a nabrat nové síly před dalším těhotenstvím. Já jsem čekala dva měsíce - ale potratila jsem až ke konci pátého měsíce. Čekala jsem spíš z toho důvodu, abych věděla, že se dostavila menstruace, jestli mám stejně dlouhý cyklus a kdy mám přibližně ovulaci. První MS jsem dostala po 4 týdnech, druhou podle své obvyklé délky cyklu a třetí už nepřišla. Další těhotenství proběhlo bez jakýchkoliv problémů.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 21:21

Stejně je to vše divný. Jeden doktor řekne čekat, druhý nečekat :nevim: .. Nechci nic uspěchat ale čekat dlouho taky nechci. Miminko si moc přejeme.

Uživatel je onlineluccifera
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 13.09.18 21:22

Mne radili nechat jednu MS, jeste se docisti pripadne deloha a obnovi sliznice, tak uvidime…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 21:24
@histep
Jinak moc děkuju za odpověď.
@Hoa Mai píše:
Taky nevím. Někdo říká, že je to přežitek, někdo, že tělo si potřebuje odpočinout a nabrat nové síly před dalším těhotenstvím. Já jsem čekala dva měsíce - ale potratila jsem až ke konci pátého měsíce. Čekala jsem spíš z toho důvodu, abych věděla, že se dostavila menstruace, jestli mám stejně dlouhý cyklus a kdy mám přibližně ovulaci. První MS jsem dostala po 4 týdnech, druhou podle své obvyklé délky cyklu a třetí už nepřišla. Další těhotenství proběhlo bez jakýchkoliv problémů.

Potratila jste koncem 5 měsíce? Asi jsem málo naštudovaná.. 8o myslela jsem že rizikové jsou jen první 3 měsíce..

Ennny
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 13.09.18 21:25

Já byla po potratu tak mimo byla jsem fakt zralá na Bohnice ,ale vzpamatovala jsem se až sem otěhotněla, potratila jsem na konci července a na konci září jsem byla těhotná znovu ;)

Ennny
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 13.09.18 21:28
@Anonymní píše:
@histep
Jinak moc děkuju za odpověď.Potratila jste koncem 5 měsíce? Asi jsem málo naštudovaná.. 8o myslela jsem že rizikové jsou jen první 3 měsíce..

Ono už jde vlastně o porod ale mrtvého dítěte, nejrizikovější jsou opravdu první 3 měsíce ale tohle se může stát praktický kdykoliv v těhotenství :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 21:29
@Ennny píše:
Já byla po potratu tak mimo byla jsem fakt zralá na Bohnice ,ale vzpamatovala jsem se až sem otěhotněla, potratila jsem na konci července a na konci září jsem byla těhotná znovu ;)

Já začala hodně číst. A je to hodně o psychice. Takže jsem se s tím smířila a život jde dál.. :? Po potratu jsem 2 dny ležela a četla a četla..

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1867 příspěvků 13.09.18 21:30

Já potratila v čase druhé menstruace, tak jsem to jako menstruaci brala, a když jsem dokrvácela, začali jsme se znovu snažit. Gyndař mi to tedy nezakázal. Ten jen konstatoval, že děloha je čistá a že kdybych tak brzo netestovala, že ani nevím, že jsem těhu. Tři měsíce po potratu už jsem byla znovu těhotná a i když mi tedy sestřička na gyndě vynadala, že je to brzy, dopadlo to dobře. Mám už dvouletýho chlapečka.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama