Těhotenství s kočkou

3.5.17 16:31

Těhotenství s kočkou

Ahojky holky ;)
Prosím vás o rady a zkušenosti. Měly jste v těhotenství doma kočku a vše dobře dopadlo? ;) Jsem těhotná, v 17.týdnu. a s manželem máme doma kocourka, kterému bude za chvíli 10 měsíců. Syrové maso nejí a ven nechodí, ale může mít toxoplazmozu prý už od kočičí mámy… ;) Ve 12.týdnu jsme si nechávala brát krev na toxoplazmozu a žádné protilátky nemám. Vím, že se říká, že pokud nesmím jeho výkaly, nakazit se nemůžu :lol:.Bohužel, protože do práce už nechodím mi fantazie pracuje a všude toxoplazmozu vidím…Že se hrabe v záchodě, pak leží na gauči. Nebo s náma v ložnici. Občas má trochu špinavou prdelku a všude sedí…Každý podezřelý flek beru radši Sanytolem, ale i tak, než si ho všimnu, můžeme ho mít doma několik dní-a nemusí být vůbec od něho :lol: Když nad tím hodně přemýšlím, bojím se, ze to může být roznesené opravdu všude a to na přitom hodně dbám…Sama vím, že to hodně prehaním a kocourka bychom nedali… Holky, poraďte mi…Je to hodně přehnané? Kdyby přenos takhle fungoval, kočka by u těhotné nemohla být, že?
Moc vám děkuju za rady a zkušenosti ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11911
3.5.17 16:34

Neřešte toxoplazmozu, řešte to, že nezvládáte zvýšenou hladinu úzkosti. To je reálný problém.

Bude se to stupňovat a po porodu s nevyspáním vám může začít regulérně hrabat - pokud nezačnete svým obavám čelit a nebudete je rozvíjet - přestanete ten strach živit.

Těhotenství a mateřství obecně zvšuje hladinu úzkosti, to je základní evoluční mechanismus. Jenže my tím, že žijeme v kultuře která se snaží jakékoliv riziko eliminovat, tak se neučíme tomu základnímu, že strach je jen signál a že mu fakt nesmíme podřizovat celý svůj život, zejména když je to obava zcela neopodstatněná.

tohe je knížka pro ty, co si nechali úzkosti přerůst přes hlavu, ale je tam spousta užitečných postupů, které jsou dost praktické i pro vás - tedy jak mechanismům úzkosti porozumět a jak je nenechat ovládat váš život.

https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

Protože jen co se nějak přenesete přes toxoplazmózu, tak si úzkost okamžitě najde zase něco jiného, čím vás bude chtít ovládnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 16:35

@Baruunečka obě těhotenství jsem prožila s kočkami a v pohodě. Jsou domácí, nejdál byly na balkoně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 16:35

Je to přehnané. Jsem v 33tt, kočky máme doma dvě s vybehem ven a nebojím se. Protilátky nemam. Jak jsi psala, musela bys jist výkaly :mrgreen: to už je větší šance ji chytit z neomyte zeleniny apod ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15464
3.5.17 16:36

@Baruunečka hoď se do klidu. Já si v těhotenství hladila i venkovní kočky. Větší riziko, než že se nakazíš toxoplazmózou od bytové kočky, je z neumyté zeleniny a jahod na zahrádce. Spíš bych byla nervozní z toho věčného šplíchání Sanytolu po okolí. Ona přílišná dezinfekce taky není zrovna vhodná :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22043
3.5.17 16:38

@Baruunečka šance, že by měl váš kocour toxu, je minimální- nemá ji kde chytit. Navíc předpokládám, že jsi ho aspon jednou odčervila. A určitě s ním nejíš z jedné misky, nepusinkuješ ho a podobně :mrgreen:
ostatně testy na toxu máš negatvní :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
408
3.5.17 16:39

Ja nekde cetla, ze je vetsi pravdepodobnost, ze chytnes toxoplazmozu z neumyteho ovoce, zeleniny nebo malo tepelne upraveneho masa nez od kocky, tak se tomu snazim verit :lol:. Ja jsem v 26tt a taky mame doma kocku, ktera nechodi ven. Na zadnych testech jsem nebyla :think:, kocky mame uz od malicka, tak se porad uklidnuju tim, ze uz jsem ji mohla prodelat :think:. Kazdopadne hygienu se snazim dodrzovat, kocka do loznice nesmi a docela dost casto si myju ruce :lol:.. a doufam ze bude vse v poradku :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 16:40

Blízká kamarádka přežila těhotenství s kočkou a miminko je zdravé :palec: Ona teda má kočku jen doma, ven ji nepouští. U venkovní kočky bych se trochu bála, ale u domácí ne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1877
3.5.17 16:42

Mame doma dve kocky, po zahrade a po okoli jich lita spousta, u pritelovy rodiny jsou doma tri kocky plus dalsi stado na zahrade.
Nikdy me nenapadlo tohle resit. To bych se fakt nebala, zbytecne se stresujete.
Navic toxoplazmozu ma moje mamka a ja jsem ji taky prodelala.
Prvni dcera zdrava a druhe dite, ktere ted cekam, taky prospiva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 16:47

Mame kočky tři a obě těhotenství v pohodě. Akorát zachudky cistil manžel ;) klid. To by s totiž nesměla chodit ani ven

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ZuzaMi
3.5.17 16:49

Máme doma kocoura pátým rokem a jsem podruhé těhotná. Tvůj strach a stres je naprosto zbytečný..jak už tady holky psaly - větší šance nákazy je z ovoce, či špatně udělaného masa apod. Sama jsem se ptala v prvním těhotenství gynekologa, zda jsou potřeba nějaké testy, protože máme kocoura jak my, tak naši mají dvě kočky a já jsem třeba ten případ, co se s nima mazlí a pusinkuje je :mrgreen: a bylo mi řečeno, že je to zbytečné, když se jedná o domácí/čistou/odčervenou a očkovanou kočku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
3.5.17 16:49

Moc moc vám děkuju! Manžel mi taky říká, že to přeháním. ;) Pravda je, že co jsem otěhotněla cítím daleko větší úzkost o zdraví miminka jak píše- Ou, zkusím na tom zapracovat…Ale uklidnili jste mě…Nejsem zastánce přílišné dezinfekce, používám ji pouze na to, co by mohlo být od kocourka…A ruce si myju víc než dřív, tak snad to bude v pořádku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24429
3.5.17 16:50

A když už se kotě nakazí toxo (to vaše moc nemá kde), tak ji do prostředí vylučuje pár týdnů (3? nevím, nechce se mi to hledat) a pak už ne.

V prvním těhotenství jsme měli jen venkovní kočku (přitoulanou…), při druhém už jsem měla i bytového kocourka, normálně jsem se ním muchlovala, čistila mu záchod, vše. Samozřejmě jsem si myla ruce.
Obě děti se zdají tímto nezasažené :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 16:51

A taky je odcervovaný i odblešený ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 16:57

A dělám to taky tak, mazlím se s ním i hraju, akorát ho nepusinkuju. Záchod když už tak čistím v rukavicich, když manžel není doma.Jen jsem měla opravdu strach, že občas něco zašpiní a ja bych to třeba z gauče zanesla do postele, nebo leží na polštáři a ja na něm spím zabořená obličejem :lol:.Tak jsem ráda, že jste mě usměrnily ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama