Těhotenství s Warfarinem

Anonymní
13.4.20 15:02

Těhotenství s warfarinem

Hezký den, chtěla bych se zeptat jestli je tu žena, ktera byla po operaci srdce, brala warfarin a otěhotněla. jen by mě zajímalo zdali se to dá zvládnout, od pana doktora mi to totiž zní jako ano jde to ale je větší riziko vážných komplikací a trošku z toho mám strach jako, školačka, takže by mě jen zajímaly názory zkušených žen… předem děkuji za odpověď ????

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4257
13.4.20 15:06

Po operaci srdce nejsem ale mám vyšší srážlivost krve a beru clexan a ten mi nasadily hned po Ket a teď sem 24+3 TT nic méně je pravda že jsem do 9tt krvácela a možná k tomu clexan přispěl. Spíš to pan doktor myslel ohledně té operace srdce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
13.4.20 15:45

Ani já tedy nejsem po operaci, ale warfarin se v těhotenství nemá užívat. Jakmile by jsi zjistila, že jsi těhotná, okamžitě to ohlaš doktorovi a oni ti to vymění za clexane nebo fraxiparine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60983
13.4.20 16:20
@Jessica4 píše:
Ani já tedy nejsem po operaci, ale warfarin se v těhotenství nemá užívat. Jakmile by jsi zjistila, že jsi těhotná, okamžitě to ohlaš doktorovi a oni ti to vymění za clexane nebo fraxiparine.
Neni pravda.
@Anonymní píše:
Hezký den, chtěla bych se zeptat jestli je tu žena, ktera byla po operaci srdce, brala warfarin a otěhotněla. jen by mě zajímalo zdali se to dá zvládnout, od pana doktora mi to totiž zní jako ano jde to ale je větší riziko vážných komplikací a trošku z toho mám strach jako, školačka, takže by mě jen zajímaly názory zkušených žen… předem děkuji za odpověď ????

Hele, neřeš to tady na emiminu. Dozvíš se tu spoustu laických nepravd. Nejvíce zkušeností stejnak získáš od svého kariologa. Případně zkus dalšího. Jedná se o velmi specifickou problematiku. Tady se do toho bude montovat spousta všeználků.

Máš již informaci, zda budeš mít skutečně warfarin i v těhotenství nebo je plánovaný převod na nízkomolekulární heparin? Záleží na diagnoze, důvod warfarinizace. U umělých chlopenních náhrad se obvykle warfarin nechává po většínu těhotenství. vysazuje se pouze na krátké období na počátkuI. trimetru ( 6.- 12. týden), pak opět celé těhotnství warfarin, převod na heparin až těsně před porodem. Bývá plánovaná sekce.
Rizikové to je jistě, nemožné ne. Určitě to chce nějaké vyšší pracoviště - jak kardiologické, tak někdo, do povede tu antikoagulaci, tak porodník. Odkud jsi? Hodně štěstí. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.20 15:23
@Lama Lama píše:
Hele, neřeš to tady na emiminu. Dozvíš se tu spoustu laických nepravd. Nejvíce zkušeností stejnak získáš od svého kariologa. Případně zkus dalšího. Jedná se o velmi specifickou problematiku. Tady se do toho bude montovat spousta všeználků.Máš již informaci, zda budeš mít skutečně warfarin i v těhotenství nebo je plánovaný převod na nízkomolekulární heparin? Záleží na diagnoze, důvod warfarinizace. U umělých chlopenních náhrad se obvykle warfarin nechává po většínu těhotenství. vysazuje se pouze na krátké období na počátkuI. trimetru ( 6.- 12. týden), pak opět celé těhotnství warfarin, převod na heparin až těsně před porodem. Bývá plánovaná sekce.
Rizikové to je jistě, nemožné ne. Určitě to chce nějaké vyšší pracoviště - jak kardiologické, tak někdo, do povede tu antikoagulaci, tak porodník. Odkud jsi? Hodně štěstí. :kytka:

Mě bylo řečeno, že bych si musela pichat heparin celé těhotenství protože mám vyšší warfarin a tam by to prý jinak nešlo, tak jsem jen chtěla vědět jestli někdo nemá zkušenosti, nic víc…je mi i jasné že se musím poradit s lékařem,…chystám se i do nemocnice abych se optala přímo tam jaké mám možnosti a buď se ukáže že mám smolika a zůstanu tam kde jsem nebo jestli se mi poštěstí mít druhé…uvidím, teď už to nebude taková rána už jsem to mnohokrát oplakala :'(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama