Těhotenství odběry krve ve 12+2

Anonymní
1.5.21 22:19

Tehotestvi odbery krve ve 12+2

Ahoj holky chci se zeptat
Jsem tehotna podle vypoctu mi vychazi ze jsem dneska 9tt byla sem v uzery na gynekologii a sestra me objednala na krev 24.5 coz vychazi ze budu v 12+2 a ze mi rovnou vystavi prukazku a ze si mam vzit sebou 1500(myseleno na screening) a k me otazce neni to pozde ze na krev jdu az 12+2? Pak me zajima kdy pujdu teda na ten screening pochybuju ze hned z odberu me posle na screening vim ze se objednava
Tak sem stoho zmatena a bojim se aby nebylo neco spatne. Rikam si ze ji zavolam ale zas na ni nechci pusobit nak spatne otravuju nebo neduveruju. Co si myslite? Dekuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
905
1.5.21 22:27
@Anonymní píše:
Ahoj holky chci se zeptat
Jsem tehotna podle vypoctu mi vychazi ze jsem dneska 9tt byla sem v uzery na gynekologii a sestra me objednala na krev 24.5 coz vychazi ze budu v 12+2 a ze mi rovnou vystavi prukazku a ze si mam vzit sebou 1500(myseleno na screening) a k me otazce neni to pozde ze na krev jdu az 12+2? Pak me zajima kdy pujdu teda na ten screening pochybuju ze hned z odberu me posle na screening vim ze se objednava
Tak sem stoho zmatena a bojim se aby nebylo neco spatne. Rikam si ze ji zavolam ale zas na ni nechci pusobit nak spatne otravuju nebo neduveruju. Co si myslite? Dekuju

Dyt jste si odpovedela 🤷🏼‍♀️ Jste objednana na 24.5. NT krev+ utz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 22:37
@janikema90 píše:
Dyt jste si odpovedela 🤷🏼‍♀️ Jste objednana na 24.5. NT krev+ utz.

Na ultrazvuk ne ona mi rekla ze si ho jen zaplatim a pak se objednam nepsala sem nic ze jdu na ultrazvuk

• Citovat
  • Nahlásit
972
1.5.21 22:50

1. screening se pohybuje od 12-14tt. Na krev se chodí týden před screeningem.
Takže buď v klidu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 22:53
@Markéta188 píše:
Takže buď v klidu

Ja to prave ted resim s kamaradkou ma stejnyho doktora a ona byla na krvy minuli rok 6.8 a objednali ji az za dva tydny 20.8
Tak se prave bojim ale zas si rikam prece nemuze sestra udelat chybu ne
Ale porad mam v hlave doktora jak rika 11tyden vas sestra objedna na krev ale ja sem objenana a vychazi to 12+2

• Citovat
  • Nahlásit
905
1.5.21 22:56
@Anonymní píše:
Na ultrazvuk ne ona mi rekla ze si ho jen zaplatim a pak se objednam nepsala sem nic ze jdu na ultrazvuk

Tak napred jste napsala, ze pochybujete o tom, ze pujdete rovnou na utz. Z toho jsem pochopila, ze to nevite, jestli tam pujdete rovnou nebo ne. A ted pisete, ze vam rekla, ze se objednate potom. Tak jak teda?

A pokud si uz mate prinest penize, tak vam to udelaji zaraz.
Navic kdyby vas objednali pouze na krev, tak vam rovnou reknou i datum utz.
Pokud jdete na krev az v 12+2, tak je opravdu velka pravdepodobnost, ze vam ten utz udelaji zaroven.
(Dela se to bud zaroven a pokud se krev odebira driv, tak treba v 11tt).

Jinak by to vychazelo pozde, takze verte lekari, ze vi co dela a ze vi jak a proc si vas objednal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
905
1.5.21 22:59
@Markéta188 píše:
Takže buď v klidu

No ono zalezi jak kde. Nekde uz screening v 13+6 neudelaji, protoze je nic nevypovidajici, jelikoz muze byt plod vetsi. Proto je optimalni ten 12tt.
A to stejny odber krve. Nekde berou krev driv, ale tim padem uz treba v 11tt. A nekde udelaji vse v jeden den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 23:00

@janikema90 @janikema90 ja se sestry ptal asi sem to spatne napsala bude me objednavat zaroven to nedelaji kamoska ma stejnyho doktora a na krvy byla jeden tyden a za dva tydny sla na screening
Asi tam spis zavolam ale nechci pusobit nak ze nekoho poucuju ani nevim jal se sestry na to zeptat ta me k ni objednala
Rekla mi at prinesu moc a ze mi odebere krev a ze si mam prinyst 1500 na screening a ja se ji ptala jestli to mam dojit zaplatit a ji donest potvrzeni a ona ze ne ze to mi rekne oak az me objedna na to

• Citovat
  • Nahlásit
972
1.5.21 23:06
@janikema90 píše:
No ono zalezi jak kde. Nekde uz screening v 13+6 neudelaji, protoze je nic nevypovidajici, jelikoz muze byt plod vetsi. Proto je optimalni ten 12tt.
A to stejny odber krve. Nekde berou krev driv, ale tim padem uz treba v 11tt. A nekde udelaji vse v jeden den.

Ano ano, to jsem chtěla ještě dodat.
Záleží i na velikosti plodu a to je dost důležité!! Pokud mate podle utz třeba plod o týden mladší, tak vás objednají na ten 14tt, naopak kamarádka měla miminko nějaký přerostlý a šla už 11tt :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
972
1.5.21 23:09
@Anonymní píše:
@janikema90 @janikema90 ja se sestry ptal asi sem to spatne napsala bude me objednavat zaroven to nedelaji kamoska ma stejnyho doktora a na krvy byla jeden tyden a za dva tydny sla na screening
Asi tam spis zavolam ale nechci pusobit nak ze nekoho poucuju ani nevim jal se sestry na to zeptat ta me k ni objednala
Rekla mi at prinesu moc a ze mi odebere krev a ze si mam prinyst 1500 na screening a ja se ji ptala jestli to mam dojit zaplatit a ji donest potvrzeni a ona ze ne ze to mi rekne oak az me objedna na to

Nebyla bych tak hysterická. Třeba tě objedná za 2 dny po tom, ani ten týden není nijak zásadní, pokud není mimčo větší než má být. Oni lékaři vědí co dělají…
A nejde o to, zda je pozdě kdyby bylo něco špatně, to není. Spíš už nemůžou dobře vyhodnotit výsledky a to by si dle mě neriskli :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
928
1.5.21 23:10

Já měla obojí v jeden den. Byla jsem 13+2

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 23:13

@Markéta188 me nikdo ani nerek jestli je plod mldsi jen mi ukazal miminko a ze mu bije srdicko a rek ze v 11tydnu me objedna sestra na krev on uz pak nic neresil a objednavala sestra
No radsi ji pro muj klid zavolam.
Moc neverim tomu ze by me objednala na screening uz za dalsi tyden
Kdz i na gyndu vzdy objednava az za dlouhi ze maji vecne plno.
Mam strach o jedno miminko uz jsem v rijnu prisla bylo vazne nemocne
A tam sem chodila k jinemu doktrou k tomuhle chodim od revize protoze sme se prestehovali a prave tam sem u prvniho tehu sla na krev mnohem drive a screening sem mela taky jinak a tady je to zase jine a ja se bojim aby me neobjednala treba po krvy az za dva tydny coz uz bych byla ve 14tt

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 23:15

@Markéta188 on me neobjednaval doktor ale sestra on rekl zej v 11 tt na krev ze me objedna sestra ale ina me objednala na 12+2

• Citovat
  • Nahlásit
972
1.5.21 23:18

No tak jestli tě to uklidní, tak si tam zavolej, ale zdravotníci nedělají chyby a nedej bože něco zpochybnit :lol:
Nechají ti termín co máš.
Každopádně na screening se chodí jinam, není tam tak dlouhá čekačka. Oni tě musí objednat v termínu! Není to to samé co Gynda.
Nebo alespoň já šla ve 12tt na gyndu na krev a ve 13tt jsem šla na screening do poradny k jiné lékářce, ale třeba je to všude jinak. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
972
1.5.21 23:20
@Anonymní píše:
@Markéta188 on me neobjednaval doktor ale sestra on rekl zej v 11 tt na krev ze me objedna sestra ale ina me objednala na 12+2

Ano, vždy objednává sestra :D od toho tam jsou… napsala jsem lékař, ale myslela jsem zdravotník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat