Těhulky (maminky) - baculky

1983
23.4.06 19:06

Těhulky (maminky) - baculky

Ahoj všem,
včera na mě sedla obrovská deprese z mé váhy (já vím že si za to můžu sama) a najednou mi zkalila radost z těhotenství. Nejraději bych do července nevylezla z bytu, protože si připadám jak kolos.
Ráda bych aby tahle diskuze byla o tom jak řešíme tyto problémy, jak hubneme, jak nám to jde (nejde) a jak z toho máme (nemáme) radost.

Je mi 28 let, těhotenství jsem začínala na 91 kg, teď mám 100 kg. Devět kilo není moc, ale 100 kilo moc je. Bolí mě všechno co mě bolet může a vypadám jak velryba. Bez vody.

Jak jste řešily tyto situace vy? A jak jste to zvládaly po porodu?

Dík za všechny optimistické rady :wink: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

692
23.4.06 19:13

Ahojky :P
Možná tě potěším.Já sice takový problém nemám,ale moje spolužačka ze střední měla taky kolem 90.Teď jsme měli sraz po pěti letech a já ji nepoznala :D Po porodu shodila aspoň třicet kilo a moc jí to sluší.Kila prý šla dolů úplně sama jen lítáním kolem mimča :wink:
Tak nezoufej a koukej si užít to nejkrásnější období v životě :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
23.4.06 19:19

Ahoj, další podoba těhudeprese… znám… taky jsem si připadala jak vorvaň, hlavně když jsem v těhu překročila tu hranici 80 kg, co jsem si tak nějak určila jako maximum. No, skončila jsem na 85, což při mých 162 cm bylo fakt dost.
Nevím jak ty, ale já když mámj tyhle myšlenky, že jsem tlustá, tak to skončí tak, že se jdu najíst, nebo když si ráno řeknu, že dneska se budu krotit, tak „sežeru“, co najdu.
Já nechala v porodnici asi 8 kg (velké mimi + po císaři u nás den nic, pak miska bujónu a až třetí den kašovitá strava + se mi zle dýchalo, tak jsem v porodce moc nejedla), no a zbytek moc rychle dolů nešel, i když kojím, na původní váze jsem dneska po 7 měsících, hlavně díky tomu, že mi vážně onemocněl a umřel taťka, tak jsem měla fakt jiné myšlenky. :cry:
Teď si to moc nepřipouštěj, neuvažuj o tom, choď ven, jestli můžeš, ať máš trochu kondičku, uvidíš, jak po porodu.
Mi psychicky pomohlo, že i když jsem po šestinedělí byla daleko od původní váhy, tělo se jakžtakž zformovalo (jsem bacule, ale souměrná). Měj se hezky. Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6954
23.4.06 19:19

Evewolf , teď bych to neřešila,přibrat 9 kg není moc. A po porodu určitě při kojení a běhání okolo mimi půjdou kila dolů sama. Užívej si těhu, to je teď to nejdůležitější… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
23.4.06 19:20

JO, a takovou spolužačku mám taky: na gymplu byla jak koule, teď je jak modelka :wink:
Ty těch 9 kg nejspíš necháš v porodnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
23.4.06 19:28

Milá Evewolf,

netrap se tím. Já začínala na 85kg, a to jsem na gyndu šla až někdy kolem 9. týdne, předtím jsme byli na svatební cestě, kde jsem 5 kg zaručeně nabrala 8O Pak jsem malinko zhubla, protože mi bylo dost špatně, ale těhu průkazku jsem stejně radši nikomu neukazovala :wink: . Při porodu mi navážili 100kg, a to jsem rodila v 8. měsíci 8O Výhoda byla, že jsem byla těhu hlavně v zimě a někteří ani moje těhu nezaznamenali. Oblečení dnes v pohodě seženeš, i slušivé. A hlavně, já jsem taková antianorektička :D Koukám se na sebe a říkám si, že je to docela fajn, pak někde projdu kolem výlohy a může to se mnou šlehnout :lol: Asi je to tím, že jsem se naučila kupovat si takové oblečení, abych se líbila i baculatá a cítila se v tom dobře :wink: Ale co s tím nadělám, malýmu bude rok, mám stále 90 kg, chodím cvičit, jím vcelku normálně, někdy i zdravě :wink: S malým se naběhám dost, v noci je to někdy hrůza a kila se mě drží jak klíšťata 8) Buď ráda, že jsi těhotná a roste v tobě krásný nový život, vždyť kolik je tu diskuzí a deníčků a tolik smutných lidí, kteří by rádi, ale nejde to, myslím, že by s tebou ty holčiny mnohdy měnily. Občas to na mě taky sedne, i v těhu se mi to stávalo, ale pak nakonec zvítězilo nadšení mého muže, že bude mít děťátko a budeme rodiče.
Přeju pohodové těhotenství. Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
23.4.06 19:34

Neboj:) snaž se co nejdéle kojit a jestli budeš mít uřvané a věčně nespokojené mimčo, půjde to samo:) anebo bude normální pohodové, ale stejné-je to věčné lítání a noční vstávání-to udělá s váhou svoje. Já nejvíc zhubla v 6tinedělí, to jsem se nestačila ani najíst. Pak už to šlo pomaleji, ale šlo to. Neměla jsem sice tolik nadmíru jako ty, ale zas u tebe ta váha půjde dolů rychleji:) neboj se, na mimčo se těš, jak je ted venku hezky, tak naopak pořád chod na dlouhé procházky, zkrátka co nejvíc pohybu je třeba…
pa a držím palečky:)
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
23.4.06 21:29

Ahojky, já jsem rodila před rokem a do teď mi zůstalo hrozných 8kg navíc. S jakou váhou jsem přišla z porodnice, takovou mám stále. Vždycky trošku zhubnu, pak se z radosti ze zhubnutého kilča pořádně najím. Nekojila jsem prakticky vůbec, ale mrňouska mám rošťáckého pořádně. Do toho dva čtyřnohý mazlíčky a jednu puberťačku, takže o frmol není nouze. A kila nejdou dolů a nejdou. Já vím, není to povzbuzující, ale holky tady stále píšou: „neboj, až budeš běhat kolem miminka, všechno půjde dolů“, ale nefunguje to u všech!
Asi to chce pevnou vůli a více pohybu, ale i jiného než běhání za mimískem po bytě.

Pajuska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
948
23.4.06 21:31

Milá Evewolf,

jsem podobný případ, jako Kubulka, když jsem odcházela z poslední poradny před porodem, málem mi šlehlo, kolik to vážím :roll: , dítko půl roku jen řvalo, nespalo, já na mrtvici, věčně v depresi a ani deko dolů, fakt, u mně neplatí, že čím větší kolotoč, tím víc schazuju, každý jsme jiný flok. Chjo :( Kéž by to u mně platilo jako u Kristain :cry: a ona ví, že naše malá mi dala doooooooost zabrat :wink: . Mno a Vikule bude mít skoro rok, jsem na stejné váze jako před těhu, když jsem v 9m malou ostavila, sice se mi podařilo dostat dělenou stravou dolů 6kg, ovšem, hned jakmile jsme „zhřešila“ a začala jíst normálně, ikdyž !!!! zdravě a malé porce, měla jsem je během 14dnů zpět. :cry: :cry: :cry:
Tákže podtrženo, sečteno, asi nikdy! nebudu štíhlá, je mě halt víc, než je v dnešní době únosné, nezbývá než se se sebou smířit, sportovat nepřežírat se a alespoň, vic už nepřibrat!!!!!!!!!!! Nejvíc mě sejří, že na sebe opravdu neseženu pěkné, mladistvé oblečení, možná v cenově pro mne nedostupných obchodech :cry: .
Ty se teď tímhle nezaobírej, nech to koňovi, jez jen za sebe a ne za dva, přeji pohodový porod, klidné (to hlavně!!!) miminko a moc, moc ti přeji, abys byla jiný případ než já a zhubla jsi potom, tak jak si budeš přát :wink: 8) :) .

papa sanynka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
23.4.06 21:36

Evooo,

počkej - prostě přijde čas, zdravě se naštveš a bude…

Stav se na diskusi Hubnulek na rodině je nás tam s podobným problémem víc (http://www.rodina.cz/diskuse2705.htm), já už díky holkám zhubla 19 kilo.

Když se rozhodneš, že to půjde, půjde to, fakt!

• Nahlásit
  • Citovat
2064
23.4.06 22:05

Ahojky všem…

Jsem na tom podobně.Těhudeprese na plné obrátky.Když jsem vlezla k Dr. jako těhu,tak jsem měla 90kg.Teď mám sice prozatím 93,5kg,ale věřím,že se nad 100kg dostanu v pohodě.Docela se nenávidím.I když přítel říká,že jsem těhotná,ať to prozatím neřeším,pak se uvidí po porodu.Ale i tak,nic moc na psychice to nepřidá… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
24.4.06 05:41

Ahoj

ahoj Evo

tak s váhou to mám stejně - první těhu jsem začínala na 95 kg a po třetím těhu mám 105kg - a nejde dolů mrcha a nejde… jediné, co mě utěšuje, že v těhu jsem přibrala „jenom“ 10kg- a z porodnice jsem si přinesla ještě 4kg - prostě nehubnu a nehubnu. Sice nijak necvičím, protože mít doma 3 dítka je asi dost, ale prostě s váhou se nic neděje.

Přeji ti, aby to nebyl tvůj případ, a neboj, mám za to, že v červenci určitě něco „schodíš“…

Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11124
24.4.06 06:52

Ahojky holky,

taky se věčně trápím s váhou. Při svých 162 cm jsem se s 75 kg cítila jako koule. Nejprve jsem zkusila dělenou stravu a během půl roku bylo 10 kg dole. Pak jsem se jen udržovala, abych zbytečně nepřibírala. Pak jsem něco shodila zvýšeným pohybem a nakonec mi hodně pomohlo cvičení ve fitcentru, kde jsem měla zaplacenou svoji trenérku. Byla jsem pořád prostě oplácaná a chtěla ty špeky shodit dolů. Byla to dřina - 3× týdně ve fitku -ale výsledek stál za to. Po půl roce mě všichna začali chválit, jak mi to sluší a po roce cvičení jsem se vdávala s 59 kg, konfekční velikostí 38 a bez bříška.
Pak jsem cvičení vynechala, protože jsme pracovali na miminku a ani jsem nepřibírala. Avšak ve 4. měsíci jsem zažila šok, když se mi hodně zvětšil zadek, prsa a stehna a já běhěm jednoho měsíce přibrala 4 kg. I sestra v poradně na mě hleděla s otevřenou pusou a slovy, že to je hodně. S manželem jsme si v klidu sedli a řekli si, že tomu necháme volný průběh (co taky v těhotenství dělat, že?) a začnu zase cvičit až přestanu kojit. Bude to fuška, ale vím, že to dokážu. Teď už nepřibírám tak rychle, protože každý večer cvičím. I když tím pravým cvičením se to nazvat nedá. Prostě trošku doma posiluju nohy a zadek a vidím, že se ty tuky už na mých problémových místech neusazují. V 6. měsíci mám 7 kg nahoře a pozoruji, že mi váha jde skutečně do bříška a ne už do zadku.

Na každou z nás ale zabírá něco jiného. Třeba jsem vás inspirovala a pokud se s manželem dohodnete, že vás bude několikrát do týdne na dvě hodinky postrádat, tak bude mít za pár měsíců vedle sebe hezkou šťabajznu :wink: A i když se některým spolutrpitelkám ve fitku nedařilo formovat postavu tak rychle jako mě, tak věřte, že zpevněné tělo, i když s nějakým kilem navíc, vypadá mnohem líp. A nebojte se, kulturistky z nás nebudou :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1983
24.4.06 09:37

Holky díky, jste zlaté!

Missorko
Do Hubňulek se určitě podívám! Inspirace není nikdy dost.

Já tedy musím říct že v manželovi mám parádní podporu. I když to je taky ošemetné - rád mi dělá radost a tak kromě toho, že mi říká že nejsem tlustá ale těhotná, tak mi i nosí spoustu čokoládiček a tak. Tak to jsem mu musela doslova zakázat. :lol:

A po porodu už jsme domluvení že budu chodit cvičit a opřu se do toho. I před těhu jsem chodila 2× - 3× týdně na spinning a skvěle mě to vždycky uvolnilo. Teď jak nemám kde vybít energii (mám navíc kvůli tlaku a otékání nakázán víceméně klid na lůžku) tak jsem taky pěkně protivná. Někdy se divím že to se mnou vydrží :roll:

Jeden čas jsem taky hubla pomocí http://www.f-sport.cz tam to je moc fajn. jenže … prostě jsem nevydržela. Zhubla jsem z těch 91 kg na 83 což byl dost úspěch a pak přes prázdniny přibrala všechno zpátky. A pak otěhotněla :twisted:

Máte pravdu, teď je nejlepší na to kašlat a pak zapracovat. Jenže … dneska jdeme do bazénu a já už vidím sebe (obludku) v upnutých plavkách … vlezu do bazénu a už tam nezbyde žádná voda :oops: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3025
24.4.06 10:10

Ahojda holky,
„těší“ mě, kolik se tu najde metráčků:))). Já začala těhu s 85 kg a teď mám 97, čili 12 nahoře. Takže magická stovka je na obzoru… Ach jo! Ale mám v plánu se do toho po šestinedělí opřít a to pořádně, koupila jsem si DVD s cvičením po porodu a taky holt vynechám všechny ty koblížky a rohlíčky co si teď dopřávám. Vím, že zhubnout dokážu, už se to 2× povedlo a to pokaždý přes 10 kilo, ale tak nějak jsem ještě nepřišla na to, jak si tu váhu udržet… Možná příště:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama