Telefonáty exmanželky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 18:13
Telefonáty exmanželky

Prosím o Vaše zkušenosti
Jsem s přítelem rok, půl roku spolu žijeme. Máme oba děti z předchozích manželství. On má 16letého syna, se kterým je normálně v kontaktu, rozvedený je 10 let. Já už dospělou dceru. Máme krásný vztah, skvěle si rozumíme. Ale …
Začíná mi lézt na nervy jeho exmanželka. Cca 3× týdně mu volá, nebo alespoň píše, většinou večer, kdy chceme mít klid a pohodu. Stále něco řeší, většinou peníze. Na vše chce přispívat nad rámec alimentů a dá se říci, že hlavně kvůli tomu neustále obtěžuje. Vidím to i na příteli, jak ho to otravuje, několikrát jí hovor vytípnul, když náhodou večer zapomene ztlumit zvuk u mobilu, naposledy, protože volala o víkendu večer, když jsme byli v nejlepším. Já to zatím nijak nekomentuji, ale užírá mě to. Vím, že si to musí vyřešit on, ale já nevím, jestli se mu s tím mám svěřit, že mi to vadí. Možná to ani netuší. Během dne je dost času cokoli řešit, ale už mě napadlo, že mu volá schválně v dobu, kdy ví, že asi jsme spolu – večery, víkendy. Volala mu i na naší dovolenou, aby věděla, kde je a kde jsme byli na výletech. Ona sama také prý někoho má (už po xté), tak doufám, že jí vztah vydrží, jinak by se věe urc´čitě zhoršilo. Nevím, jestli mu nenavrhnout, ať se prostě sejdou třeba na celé odpoledne, aby ex mohla vykvákat vše, co ji tíží, aby pak dala aspoň měsíc pokoj. Prosím o názory hlavně těch, kteří mají podobnou zkušenost, jestli je tohle normální, když je dítě už prakticky dospělé a není nutné konzultovat každou pitomost. Jinak vztah mají jak na houpačce, většinou vlažný, protože partner funguje jen jako kasička. Moc děkuju za náhled, ať už z kterékoliv strany.
Já jsem jako exmanželka otce své dcery prakticky nekontaktovala, jen výjímečně, když se řešilo něco opravdu důležitého, prázdniny atd., takže třeba jen 1× za tři měsíce a normálně to fungovalo. Otec s dcerou spolu komunikovali sami. Chápala jsem, že už má svůj život.
Jinak partnera jsem od rodiny neodtáhla, seznámili jsme se, když už byl 9 let rozvedený.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

pannda
Kelišová 6574 příspěvků 35 inzerátů 06.11.18 18:19

Jestli si myslíš, že jednou schůzkou si poví vše, jsi na omylu. Problém je tvůj přítel…On si musí nastavit mantinely, jak se svou ex komunikovat. Pokud ji vždy zvedne telefon, a rázně jí neřekne, ať neotravuje s každou kravinou, a že kromě alimentů jí nemusí na nic přispívat, tak bude volat neustále.
Dělá to schválně, protože to tak chce…Vše je jen na vůli přítele..
Můžeš mu navrhnout řešení, říct mu svůj názor, ale rozhodně nic neovlivníš.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2382 příspěvků 06.11.18 18:20

Z popisu si říkám, jestli exmanželka nemá vztek, že si chlap našel přítelkyni a že jste spolu šťastní. Proto telefonáty po večerech, o víkendu a na dovolenou. Myslím si, že přítel by měl telefony prostě nebrat. Upřímně, jsou lidi, co 3× týdně nevolají ani vlastním rodičům, natož ex. A už vůbec nebrat na dovolené nebo o víkendu. Syn je prakticky dospělý, takže jeho matka nemá moc pák, jak přes dítě otce vydírat. Pokud se ti nechce přítele přímo konfrontovat, tak kdykoli ženská zavolá, bych to hlasitě okomentovala něčím jako „ach jo, a takový to byl pěkný večer… hele neber to a zavolej jí zítra, at si to nekazíme.“ A pak ho odrad i od toho volat zpátky. Přítel jí musí ukázat, že má vlastní život s někým jiným.

ivašot.
Kelišová 6546 příspěvků 06.11.18 18:20
@Anonymní píše:
Prosím o Vaše zkušenosti
Jsem s přítelem rok, půl roku spolu žijeme. Máme oba děti z předchozích manželství. On má 16letého syna, se kterým je normálně v kontaktu, rozvedený je 10 let. Já už dospělou dceru. Máme krásný vztah, skvěle si rozumíme. Ale …
Začíná mi lézt na nervy jeho exmanželka. Cca 3× týdně mu volá, nebo alespoň píše, většinou večer, kdy chceme mít klid a pohodu. Stále něco řeší, většinou peníze. Na vše chce přispívat nad rámec alimentů a dá se říci, že hlavně kvůli tomu neustále obtěžuje. Vidím to i na příteli, jak ho to otravuje, několikrát jí hovor vytípnul, když náhodou večer zapomene ztlumit zvuk u mobilu, naposledy, protože volala o víkendu večer, když jsme byli v nejlepším. Já to zatím nijak nekomentuji, ale užírá mě to. Vím, že si to musí vyřešit on, ale já nevím, jestli se mu s tím mám svěřit, že mi to vadí. Možná to ani netuší. Během dne je dost času cokoli řešit, ale už mě napadlo, že mu volá schválně v dobu, kdy ví, že asi jsme spolu – večery, víkendy. Volala mu i na naší dovolenou, aby věděla, kde je a kde jsme byli na výletech. Ona sama také prý někoho má (už po xté), tak doufám, že jí vztah vydrží, jinak by se věe urc´čitě zhoršilo. Nevím, jestli mu nenavrhnout, ať se prostě sejdou třeba na celé odpoledne, aby ex mohla vykvákat vše, co ji tíží, aby pak dala aspoň měsíc pokoj. Prosím o názory hlavně těch, kteří mají podobnou zkušenost, jestli je tohle normální, když je dítě už prakticky dospělé a není nutné konzultovat každou pitomost. Jinak vztah mají jak na houpačce, většinou vlažný, protože partner funguje jen jako kasička. Moc děkuju za náhled, ať už z kterékoliv strany.
Já jsem jako exmanželka otce své dcery prakticky nekontaktovala, jen výjímečně, když se řešilo něco opravdu důležitého, prázdniny atd., takže třeba jen 1× za tři měsíce a normálně to fungovalo. Otec s dcerou spolu komunikovali sami. Chápala jsem, že už má svůj život.
Jinak partnera jsem od rodiny neodtáhla, seznámili jsme se, když už byl 9 let rozvedený.

3 telefonáty týdně mi nepřijdou žádné drama. Navíc snad není nic jednoduššího než telefon nezvedat a na SMS neodpovídat ve chvíli, kdy chcete mít pohodu :nevim:
Navíc píšeš, že se znáte rok, on se z ex zná podstatně déle a spojuje je dítě, tak jsou prostě tak zvyklí komunikovat. Jinak by to asi dávno utnul on sám. A to, že si ty s otcem své dcery prakticky nekomunikovalala, mě přijde divnější…

Příspěvek upraven 06.11.18 v 18:26

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 06.11.18 18:22

já bych si vypla telefon, když se jde na věc a večer bycj jí to nezvedla, minimálně večer by měla zalézt do díry a dát pokoj, takhle narušuje soukromí, tvrdě zakročit je jediné řešení; žádné schůzky bych jim nenavrhovala, to by bylo špatně, navíc by to mohlo narušit její současný vztah a to je ještě horší, otravovala by ještě víc, ať se zabaví

nezvedat telefon, ztlumit, vypnout, dát jí šanci to pochopit

lamicina
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 06.11.18 18:30

Já to podobně měla s ex, takže telefony jsem mu přestala brát, pořád otravoval a nerespektoval hranice, měl představu, že mu budu já i dítě online k dispozici. Na SMS odpovídám se zpožděním,až mám já čas a hlavně náladu,takže už je moc nepíše. Jasně jsem mu řekla, že důležité věci mi má házet do mailu. Jenže tu změnu musí chtít tvůj partner.

Venetia
Hvězda diskuse 36527 příspěvků 06.11.18 18:37
@Anonymní píše:
Prosím o Vaše zkušenosti

Bohužel je to asi normální a to máš ještě štěstí ,že uz ma dítě poměrně velké …s malým je to ještě o hodně horší …pevne nervy ,já taky bojuji

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2377 příspěvků 06.11.18 18:58

Ale tohle by měl utnout tvůj muž!

Uživatel je onlinenostress
Extra třída :D 13376 příspěvků 06.11.18 19:11

Telefon jde přeci i vypnout. Pokud volá hlavně večer, a v nevhodnou dobu ohledně věcí, které se dají vykomunikovat i jindy, měl by jí to zatrhnout tvůj manžel.

Anitramm
Kecalka 268 příspěvků 06.11.18 19:19

Ne, není to normální, je to leda tak normální naschvál. ;) Taky jsem to zažila, manželova ex je násoska, chlastá už od odpoledne, takže zezačátku našeho vztahu otravovala telefonátama každej večer. A vůbec se to netýkalo jejich společnýho syna, prostě jen chtěla prudit, asi závist a zhrzenost. Násoska, co se nedokáže pořádně postarat o dítě a přitom se o něj do krve soudila. Takový bych na potkání :pocitac: Přestalo to, až když jsme se přestěhovali dost daleko od ní. Sem tam ještě zavolá, když se vyleje, naposledy třeba otravovala omluvenkou pro syna. Z nepochopitelných důvodů mu jí nemohla prej napsat ona a chtěla to po manželovi, vzdálenym 200 km. :lol: Nebo mu volala, že jí zdrhnul pes. Prostě normální kr.va, kvůli takovým nemá cenu se rozčilovat. A dokud jí chlap nepošle šmahem do zadele, bude otravovat furt. ;)

Lama Lama
Hvězda diskuse 48961 příspěvků 06.11.18 20:15

Nevim, mi komunikujem phledne deti obvykle nekolikrat denne, pboustranne. Takze pocitam, ze mu to nevadi, me taky ne. Jestli buchte, to netusim. Co na to chlap? Jen vypada, ze mu to vadi nebo opravdu vadi?

vejilka
Závislačka 4567 příspěvků 06.11.18 20:41

Tohle si musí vyřešit partner sám a stavit si hranice. Jinak na druhou stránku, mám teď v rodině něco podobného u příbuzného . A tam přesně sedí, malé dítě, malé starosti, velké dítě, velké starosti. Oni spolu nejsou třeba od 4 let věku dítěte. A napamatuji si, že by byli tak často v konraktu, jako teď :lol: Klukovi je už 17 , sice je skoro dospělý, ale mlátí s ním puberta, do toho strach o jeho budoucnost… A taky spolu od určitého věku častěji komunikují, než dřív. Takže možná si to manželka neuvědomuje, večer na ní padne to, že se třeba blbě učí, neposlouchá a potřebuje postěžovat… :nevim: To takhle často volá celých 10 let? Neříkal?

darka15
Kecalka 292 příspěvků 06.11.18 20:52

Mají spolu syna, pubertálního, tak je velice dobře, že komunikují. Třeba je celý den v práci a může volat až večer.

Pořídila sis secondhandového chlapa, který má dítě a taky bývalou ženu, s kterou se o to dítě stará, tak se holt nediv.

jak už tu někdo psal, že ty nekomunikuješ se svým bývalým, je opravdu podivné a nenormální.

sagina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 06.11.18 21:12

tak já drahýmu bejvalýmu volám jenom v případě nouze, protože už jen slyšet jeho hlas mi nebezpečně zvýší tlak a jsem natlakovaná k výbuchu :pocitac: i proto podstatnosti řešíme spíš po mailu, ten si můžu otevřít, když mám na něj náladu. nicméně pokud bych mu nějak programově chtěla volat, tak bych taky volala večer. já nevím, ale v naší rodině je to tak nějak obvyklý čas vhodný k telefonním hovorům, člověk je obvykle doma a není rušený v práci, na výletech, na nákupech, u doktorů a tak podobně :nevim: kdo nechce být rušen (třeba že šel za kulturou nebo tak podobně ;) ), může prostě vypnout zvonění. ostatně, i u drahého bejvalého je to ta nejjistější doba, kdy se mu nejspíš dovolám, aniž bych musela trávit dlouhou dobu na obsazovacím tónu kvůli jinému (obvykle pracovnímu) hovoru.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 21:14

Díky za názory. Na většině vidím, že je normální, že mi to vadí. Pro ty, co mají jiný názor - ať si ex vše vyřídí během dne, ne po osmé večer. Pracovní dobu má normální, do 16 h. Tohle na mě dělá dojem schválností, ale třeba je to jen můj dojem a je prostě taková, že nerespektuje alespoň o víkendu nebo dovolené klid.
Jinak příteli to opravdu vadí, některé pozdní volání prostě vytípne. Jednou už jí k tomu něco řekl, takže byl asi dva týdny klid a volala míň a jen během dne.
@darka15 a proč bych měla s ex komunikovat 8o , o čem ? S dítětem byl ve styku, kdy chtěl a já nic nepotřebovala, ani otravovat a zpříjemňovat tak exmanželovi život.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >