Televize jako kulisa

114
6.2.20 13:29

Televize jako kulisa

Ahoj všichni,
zajímal by mě váš názor na často zapnutou televizi s dětmi. Mám dvouletého kluka a televizi pouštím ráno, když koukám na snídani a pak večer, buď večerníček nebo Simpsonovi. O Vánocích byla puštěná často jako kulisa s pohádkama. Dřív jsem se dívala víc, ale co mám malého, tak se držím zpátky, aby to nebyl závislák. Často se setkávám s tím, že jinde pouštějí televizi častěji jako kulisu. Co myslíte vy? Škodí to nebo to nemá žádný vliv? Jak to máte s telkou a prckama vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2827
6.2.20 13:34

U nás jede telka celé dny, déčko nebo ČT 1 či 2. Nemám pocit, že by to děti nějak poznamenalo, předškolák je bystrý, hraje si u toho, povídáme si a v létě si na nějakou televizi ani nevzpomene, jsme celé dny venku. Podle mě záleží spíš na tom, na co kouká. Neběží tu žádné detektivky, reality show, nic, kde se mluví sprostě nebo se tam nevhodně chovají a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
218
6.2.20 13:37

Mame tv pustenou celej den. Maly 16 mesicu si ji vubec nevsima, ja u ni take cilene nesedim, ale mamto jako kulisu. Nez jsem mela maleho, tak jsem hlidala chlapecka-tv pousteli u nich jen vecer-kluk pak nedelaj na navstevach nic jineho, nez ze si sednul pred tv a koukal, protoze doma to mel vlastne zakazane, krome toho vecera.

Edit:nepoustim mu zadne detske pohadky, ani detske programy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15111
6.2.20 13:40

Já ji mela jako kulisu, když sem byla celé dny sama doma, abych si nepřipadala tak sama :lol: teď s detma ji nepoustim vůbec, akorat s chlapem si pustíme večer seriál, jinak sem ráda že je tu klid :D asi by mi hráblo mít ještě v tom kraválu a chaosu kolem dětí ještě pustenou televizi, šetřím si nervy i elektriku :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
601
6.2.20 13:43

Televizi pouštím jenom na pohádky, večer nebo ráno, jinak je TV vypnutá, nesnáším jí jako kulisu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18460
6.2.20 13:43

Máme jí puštěnou jako kulisu celý den, děti nezajímá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15161
6.2.20 13:48

Televizi jako kulisu nepouštíme a nikdy jsme nepouštěli - nepovažuji to za rozumné resp. za vhodné ani pro mozek dospělého, natož pro děti.

Pouštěli jsme vždy cíleně na nějaký konkrétní pořad a po jeho skončení se zase vypínalo.

Tento postup se mi stoprocentně osvědčil i v tom smyslu, že televize se nám tak stala prostředkem, který děti spolehlivě zabavil ve chvílích, když jsem to z nějakého důvodu opravdu potřebovala… Nebraly ji jako samozřejmost a když se nějaký oblíbený pořad pustil, vydržely u něj klidně a bezpečně sedět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1078
6.2.20 13:50

Nepotrebuju mit telku jako kulisu-potrebuju zvuk. Jsem zvykla byt v mumraji a z ticha silim. Takze krome beznych veci jako pohadka pri nemoci, vecerni porad s muzem ci dulezite info nemusi bezet, prepnu si na radio. Ted sem si ho objednala do kuchyne. Ja si i zpivam pritom, tamcim, s malou, tu to hodne bavi takze tak. nicmene umim ocenit klid a ticho-treba knizku si u telky neprectu…ted zrovna je nejstarsi nemocna a nemuzu se dockat az pujde do skoly a televizi aspon mesic nezapnu :mrgreen: mam hlavu jak patraci balon :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1392
6.2.20 13:59

Poustime jen to, na co se chceme koukat. Max dvě hodiny denně a to sotva myslím. Jako kulisu poustim rádio :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5845
6.2.20 14:01

Když jsem doma sama s malou, mám ji zaplou jak kdy. Ale když už je doma manžel i syn, přece jim to nebudu zakazovat? :think: Dcera má 7m, takže je tam, kde jsme my. Jo a edit: když už ji mám puštěnou, z 90% mi jedou hudební programy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3060
6.2.20 14:04
@Inuš11 píše:
Ahoj všichni,
zajímal by mě váš názor na často zapnutou televizi s dětmi. Mám dvouletého kluka a televizi pouštím ráno, když koukám na snídani a pak večer, buď večerníček nebo Simpsonovi. O Vánocích byla puštěná často jako kulisa s pohádkama. Dřív jsem se dívala víc, ale co mám malého, tak se držím zpátky, aby to nebyl závislák. Často se setkávám s tím, že jinde pouštějí televizi častěji jako kulisu. Co myslíte vy? Škodí to nebo to nemá žádný vliv? Jak to máte s telkou a prckama vy?

Nedělala jsem to nikdy a ani nedělám, pouštím si telku, jen když se na něco chci dívat neee v jednom kuse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15018
6.2.20 14:18

TV sice mame, ale nebezi na ni zadny program typu nova, prima a co tam jeste je. Vlaste ani neni napojena na antenu. Slouzi vyhradne jako monitor k moji playstation a xbox. A protoze hraci konzole jsou multifunkcni, muzu si pres ne poustet videa z youtube a moje dcera si muze 2-3× denne pozadat o pohadku, kterou ji pak poustim z youtube. U televize netravi mnoho casu a tak je to i dobre. My dospeli hrajeme budto nejake hry, nebo si pustime serial z netflix/HBO/amazon prime… kdyz teda neco koukatelneho vubec je. Jsme narocni.

Jinak, kulisu ve forme TV bych nesnesla. Mam rada ticho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.2.20 14:20

Vypozorovala jsem, že i přes to, že jsem dvouleťákům telku jako kulisu nepouštěla, nezanechalo to v nich jako v puberťácích žádné následky a telka jim jede od chvíle, co přijdou ze školy, téměř nonstop. :lol: :lol: :lol: Takže je to asi fuk…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1364
6.2.20 14:20

Pokud nejdu cíleně něco sledovat, tak TV nepouštím. Přijde mi, že mi prostě bere energii :mrgreen:. Maximálně si přes ni občas pustím nějaký koncert na youtube k práci, ale většinou mám stejně raději ticho :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama