Televize v dětském pokoji?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
106
19.10.21 22:24

Televize v dětském pokoji?

Zajímalo by mě, jestli je vhodné dětem 13 a 11 do pokojíků pořídit televize? Máte? Na začátku roku jsme nově zařizovali každému svůj, přáli si televizi, říkali jsme, že možná k Vánocům. Teď se o tom nemluví, ale možná v to tajně doufají. Mě se to sice moc nezamlouvá, už to vidím, večer si každý zaleze do sveho pokoje a budou hledět na TV a ani si nepopovídame. Takto večer v obýváku u telky jsme všichni spolu. Ale možná to moc černé vidím?? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11985
19.10.21 22:28

Jako dítě jsem měla. Však si nastavte nějaký pravidla a na nich trvejte. Třeba pondělí, streda a pátek společný. Zbytek dní si delejte jak chcete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4719
19.10.21 22:40

Dcera 11 ve svém pokoji telku má. I se satelitem. Akorát z toho utírám prach. Když už, tak je na tabletu a tam sleduje svoje pořady. Asi jak které dítě. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
721
19.10.21 22:53

Televizi jsem v pokoji měla roky, ale koukala jsem se na ni minimálně. Vlastně ji využíval hlavně taťka, když chtěl koukat na nějaký sport (byla nás doma převaha holek :-D)
Vždycky jsem dala přednost televizi v obýváku. Ale to asi záleží za každém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6439
19.10.21 23:01

@Kattka6611 dcera 10let ji v pokojíčku má, sem tam se dívají se sestrou, která má 4 roky, ale spíše si hrají.
Spolu se dívají na Netflix Lego Friends, Spirit- to je nějaký kůň, a nějaké mořské pany. Myslela jsem, že mladší bude starší závidět, ale zatím ne. Obě nás vyhledávají stále stejně, nikam se k TV nezavírají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5883
19.10.21 23:02

Ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4416
19.10.21 23:05

My jsme dali dětem televizi do pokoje, když jim bylo 3 a 5 let. Bez antény, jen na exter s pohádkama. Měli dovolenou jednu denne. Ted uz mají Playstation, jedou přes to netflix, nebo hraji hry, ale víc jak 2 hodiny denně to zapnuté nemají. Nevidím v tom problém, jako malá jsem mela taky televizi v pokoji :nevim: v obýváku děti moc nechci, na televizi koukam omezene a sleduji pořady, které nejsou pro ne vhodné. Věnuji se jim přes den, večer chci mít klid a oni taky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26256
19.10.21 23:06

Ja ji jako malá měla, stejně sem radši koukala s rodiči v obýváku. Syn ji měl chvíli a pak sme ji dali pryč, nekoukal na ni vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21776
19.10.21 23:19

Za mě televize do dětskýho pokoje nepatří. Stačí, že už takhle naše desetiletá visí věčně večer na mobilu :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4082
19.10.21 23:29

V tomhle věku už bych ji klidně povolila. Já jsem úplně hotová z toho, když mají televizi v pokojíčku opravdu malé děti třeba do pěti let, ale tohle už jsou skoro puberťáci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55228
20.10.21 05:44

Nevidím v tom absolutně problém a ani daleko dřív. Neznamená, že je televize v pokoji, že na ni pořád hledí. To je blbá myšlenka některých lidí.
Máme na televize ve všech dětských pokojích nachystané husí krky na kabely, až budou chtít mít své soukromé návštěvy (ne dětské, jak mívají dosud). Možná příští rok jim koupíme na Vánoce do jednoho společně televizi. Letos to nejde. My aktuálně nemáme žádný obývák. Jediná televize doma je teď od října v ložnici. Děti teď mají ve dvou pokojích naše notebooky. Nemám je, kde jinde dát. Taky si nezávidí, že u dvou je a u třetího není. Smí si tam pustit Netflix nebo on-line televizi skylinku, který máme běžně. Ale ptají se. Stejně nemají čas, ať si to pustit dřív, než je třeba večerníček. A nikdy se mi nestalo, že by některý ten noťas v noci pustil. Takže klidně televizi dostanou. A budou se u jednoho scházet na dívání, jak to dělají teď.
Trošku víc těm dětem důvěřuj. Vrátí ti to :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
20.10.21 05:51

Ne, televize do dětského pokoje a ani do ložnice nepatří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55228
20.10.21 05:52

Nebo chodí k nám do ložnice na televizi večer. Ale ta postel není nafukovací :mrgreen:. Pět pasažérů je moc a děti rostou moc rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
20.10.21 06:38

Já nemám televizi ani v ložnici, natož v dětském pokoji. Tam prostě dle mého stejně nepatří. Dnešní děti (hlavně už takhle starší) většinou mají už své telefony, počítače či tablety, kde mohou případně koukat na to svoje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
20.10.21 20:57

Děkuji všem za názory, ještě popremyslime, ale už jsou dost velci a věřím, že se domluvíme na urcitych pravidlech. Nechci aby u televize usínali, telefon si do postele večer také neberou. Ale pokud půjdou večer dřív ležet, můžou třeba někdy na chvilku koukat. Pak vypnu a hajat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat