Tep v třetím trimestru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
478
18.11.19 15:17

Tep v třetím trimestru

Ahoj.
Celý život mám nízký tlak, když myslím nízký tak opravdu nízký, kdy hodnoty u dr jako netěhotná byli 90/60 atd… Co jsem těhotná, tak tlak mám v normě těch 120/80 spíš ale méně (110/75 atd) protože jsem vždy měla nízký tlak a celkem dost nízký tep. Kdy za minutu mi buchlo srdce 45-50× max. Jenže teď ve třetím trimestru mě najednou z ničeho nic přepadne bušení srdce kdy mám tep i 90-95 za minutu. To mě samozřejmě rozruší protože si sedím v klidu a třeba si čtu a najednou úplně cítím až na záda jak to srdce práská jakobych lezla svižným tempem do mega kopce. Trvá to třeba 10-25 minut a dobrý. EKG mám v pořádku, všechno mám v pořádku, :nevim: mám to říct dr? Ale jdu až 9.12 nebo je to normální? Přece jen to těhotenství je záhul pro tělo ikdyž se to na první pohled nezdá. Tohle je moje první těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2997
18.11.19 15:44

@Vesničanka1 a jaky mas v tu chvili tlak? Za zavolani na gyndu/obvodakovi nic nedas. A budes klidnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8561
18.11.19 15:47

Tlak máš nižší, ale já ho mám stejný celý život i v těhotenství mám 90/65 plus mínus. Tep máš normální. Tep je u zdravého člověka v rozsahu 60-100 za minutu. Pokud ti není dobre, sdel to svému dr.. Nicméně to opravdu nejsou hodnoty nad kterými by ses musa znepokojovat.. Meris si tlak doma ze vis jaký máš tep? Možná se moc zkoumas :mrgreen: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
18.11.19 16:00

Já taky měla v těhotenství vyšší tepovou frekvenci, kolem té 100 i víc. A ne jen občas, ale docela často. Přitom normálně mám nízký tlak i pomalejší tep. Myslím, že tělo trénuje na ten závěrečný výkon (rozuměj- porod) a taky se ti hlavně zvyšuje objem krve, takže srdce musí víc makat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 16:19

Měla jsem opačný problém. TK jsem měla ok ale pulz 100 a více..klidně i 140 v klidu a buseni srdce. Na EKG nic nenalezli.. tak mě poslali na holtra na 24h. Mám potvrzené extrasystoly..což se nic neděje. Brala jsem vasocardin 25 jen na upravení tepu. Projevilo se mi to až s druhým těhotenstvím v (25l)
T. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
478
18.11.19 16:40

Nehlídám se, ale když v klidu sedím a najednou se mi rozjede srdce jakobych běžela až cítím v celé hrudi jak to jede tak si toho nejde nevšimnout. Tlak si neměřím, nemám tlakoměr. Ten tep jsem si jednoduše spočítala ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8561
18.11.19 18:50

@Vesničanka1 Jak už zde bylo zmíněno, zvyšuje se objem krve v těle, srdce maká vic. Proto jsou ženský v těhotenství unavený apod.. Tělo jede na 100%. Jak jsem ti psala, pokud se necitis dobře, je na místě to říct svému gyn.. Ale do těch 100 tepu za minutu je to fyziologický…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
19.11.19 10:42

Jj jak budu na kontrole tak se o tom zmíním. Ale já třeba nejsem unavená skoro vůbec. Ba naopak mám celkem dost energie :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat