Teplota na spaní

29.10.06 13:00

Teplota na spaní

Ahoj maminky, chci se s vámi poradit, možná o jasné věci :?:
Teplota na spaní v místnosti kolem 18-ti stupňů je tak akorát - říkám si zachumlaná v peřině před spaním. Bylo by to akorát i pro mojí téměř roční holčičku, jenomže tu uložím, přikryju a během prvních patnácti minut leží na peřině… Prý všechny děti cestují po postýlce, všechny děti spí odkryté za této teploty? Pokaždé, když v noci otevřu oči, jdu ji přikrýt… takhle to ale asi chodí?? Dík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9867
29.10.06 13:04

Každé ditě je jiné. V ložnicí míváme pod 20 stupňů a starší holčička vždy spinká pod peřinou, mladší spinká vždy na peřině.
Ze začátku jsem vstávala a mladší přikrývala (aby byla do pěti minut zase na peřině), ale pak jsem si řekla, že má dost rozumu na to, aby věděla, že pod peřinou je teplo. A neřeším to. Pouze ji přikryji, když jdu spát, co s tím ona udělá pak, je už její problém. A je pravda, že mi spinkají krásně obě.
Ať přikryté nebo odkryté.
Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
29.10.06 13:08

Ahoj, pro neustálé odkopávání používáme spací pytel. L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
29.10.06 14:10

U nás by to bylo to samé ale používáme spací pytel takže todle už neřeším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.06 20:00

Ahoj.

Radim spí zá:,–(ně na peřině. Přikrývání xkrát za noc nemá smysl. Spací pytel bojkotoval - má rád volný pohyb (nesnášel i zavinutí). V zimě spí v pyžamu (teď je ještě teplo, takže má jen body a overal) a fleesovém overalu. Máme bez nožiček, takže babičky upletly vlněné maxibačkory. Ani s velkou peřinou se odkopávání a cestování nezlepšilo. :roll: :wink: :D

Beruška :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.06 21:02

No sama jsem taková zmrzlice a mám strach z toho, že když ji desetkrát za noc nepřikreju, nastydne… nebo nenastydne?? A ještě - ty spací pytle, to jsou nějaký speciální? Předpokládám, že klasické spacáky na čundr do lesa to nebudou… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
29.10.06 21:13

Ty spací pytle sou různý, my máme bez rukávů do toho se dítě jakoby oblíkne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.10.06 21:27

teplota

TAK TO JA TAKY CELÚ NOC MALEHO PRIKRÝVÁM . :roll: :P 8O :wink: :wink: 

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
30.12.08 11:14

Re: Teplota na spaní

Ahoj, doporučuji vyzkoušet spací pytel. Miminko se do něj obleče, má dole dost prostoru pro kopání nožičkama a zároveň pytel „drží“ na miminku a neodkope se. Mimča si na něj musí občas zvykat, ale většinou to jde.
Pokud máte opravdu „svobodomyslná“ miminka, která se s pytlíkem nesmíří (třeba jako náš mladší), pak doporučuji třeba froté kombinézku na spaní, která má i ťapky.
můžete se mrknout třeba tady:
http://www.ekorodinka.cz/…i-pytle-140/
nebo
http://www.ekorodinka.cz/…/pyzama-147/

• Nahlásit
  • Citovat
xpisk03
21.10.12 09:34

Ahojky :)
chtěla jsem se zeptat, jakou máte teplotu v místnosti, kde spí novorozenec? My máme 22stupňů, malej má buď body s dlouhým rukávem a dupačky a je v zavinovačce, nebo má fleesovej overálek a zavinovačku. Všude čtu, že by děti měly spát v 18-ti stpuních, ale to už bych mrzla i já a navíc mimčo v ložnici i přebaluju, takže by chudák asi zmrznul, až bych ho šla v noci přebalovat a bylo tam těch 18.

• Nahlásit
  • Citovat
22404
21.10.12 09:54

Ahoj, máme na spaní něco kolem 17 stupňů a malej zvládá. V únoru, když byl tak malej jako je tvoje mimčo teď to bylo stejně, přes noc odmítám topit. Pokud musím v noci přebalit tak je tam taky kolem těch 17 stupňů a malej to zvládá. Já jen chvátám, aby nebyl dlouho hambatej. Jak nám šla teplota v ložnici přes 20 tak jsme měli problém se spaním, ale v létě se to muselo přežít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.12 10:58

My musíme mít na spaní teplotu do 18 stupnů, jinak nespíme ani jeden. Dcera se navíc stejně ještě odkopává, nemá ráda deku. Když byla mimino, tak spala na lehko jenom v pytli a byla v pohodě. Horší je to v létě, kdy máme v ložnici i 28 stupnů, ale musí se to vydržet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xpisk03
21.10.12 12:04

Tedaaa, tak to mně je dobře při těch 22 a jak to klesne na 20 a míň, mrznu i pod peřinou a to mám silnější než manžel. jsem le strašněj zmrzlík, to je pravda!!

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama