Jak uspat přes den?

4270
5.11.05 22:05

jak uspat přes den?

Zdravím všechny a prosím o radu. Jak jste naučili svoje ratolesti spát přes den. U nás je to problém, protože malá usne jen v kočárku a jen když jede. Jakmile se zastaví vzbudí se. Zkoušela jsem ji dát přes den, když je unavená, do postýlky, ale začne brečet a neusne. Prosím o nějaké fígly a tipy, jak naučit spát v postýlce přes den. Blíží se zima a nevím jak bych jezdila s kočárkem 2-3 hodiny aby spala. V noci spí od 21-7 (mezitím 2× kojíme). Dceři je 9 měsíců. Dík za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

98
5.11.05 22:10

Ahoj!

U nás jasně vede šátek - v podstatě je to jediný způsob, jak malého přes den doma uspat. Dám ho do šátku, pustím nějakou hudbu a skáčeme, dokud neusne… Pak ho jednoduše přendám do postýlky a je to…

Zdraví

Gábina + malý Ríša 14m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.11.05 22:11

Ahojky,

my jsme měli něco podobnýho. Taky vůbec nemohla v postýlce zabrat, ale jakmile jsem ji dala do kočárku, tak po pár minutách usla. Jednou, už ani nevím jak, jsem jí zkušela různě hladit a bylo vidět, že se hned uklidnila a přišlo mi, jako by získala nějaký takový pocit bezpečí. Te´d to vypadá tak, že ji položim do postýlky, chytnu jí ručička (každou rukou jednu její ručičku) a tu jí v tý mojí ruce žmooulám. Děláme to takhle asi 14 dní a můžu říct,. že je tak během 1 minuty tvrdá, ale musim počkat, až úplně „vytuhne“, jinak zase pátrá ručičkama, kde jsem.

No, třeba by to mohlo pomoct i u Vás, ještě jí někdy u toho říkám potichounku a co nejklidněji „pst“ a pomáhá to :)

Tak ať to zvládnete, pro mě to taky byly noční můru :)

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
563
5.11.05 22:15

Ahojky,

já uspávám malého houpáním v autosedačce (vajíčku). Sice v autě už jezdí dávno ve velké, ale vajíčko nemůžeme uklidit :D . Docela mi to vyhovuje, protože doma aspoň něco stihnu udělat nebo si chvilku odpočinout, dřív spával taky v kočárku venku na procházce a nestihla jsem nic. Večer usíná sám v postýlce, ale přes den to nejde (zkoušeli jsme to a bylo to o nervy).

Moje ségra zas uspávala holčičku v šátku. Průšvih byl, že doma neusla ani náhodou, muselo se pěkně ven z baráku a tam byla hned tuhá, takže zase zpátky a šup do postýlky. Ale musím říct, že ji to přešlo a už dlouho usíná normálně v posteli. Prostě to bylo takové období.

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.11.05 22:18

Ahojky. Taky máme problém s usínáním v postýlce. Řeším to tak, že si lehneme společně do postele, když usne přenesu ji do postýlky. Někdy se přenos povede :P , ale většinou ji nechám radši spát v posteli u nás, aby se nevzbudila. Naštěstí v noci s tím problém moc není.

• Nahlásit
  • Citovat
Kac
5049
5.11.05 22:41

Ahoj,
taky jsme bojovali s usinanim. Kdyz umel vstat nebo se uz pretocit, tak lezet pro nej byla velice nezajimava poloha. Tak jsem vzdycky si sla lehnout s nim a „laskyplne“ drzela, aby nemohl plachnout z postele.
Pozdeji si na to zvyknul a zacal si hrat s mymi vlasy. Jak mi vjede do vlasu tak se uklidni. A to plati i pres den.
Vecer mel problemy s usinanim, tak zacal ukladat manzel a honzik si uz zvyknul, na presne stejny ritual.Rozsvicena lampicka, pripravena decka a tatinek si ho vezme a do 10minut je tuhy. Prvni dny ale plakal a chtel maminku, ale za minutu uz spal.
Asi to cHce ritual a asi ho trosku na te posteli drzet. Samozrejme aby mel pocit bezpeci :)
Dobre spani preje Kac+H

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
6.11.05 01:14

Tak my sme doteraz zaspavali v kociari - jazdila som s nim hore dolu v obyvacke cez okraj koberca (nesmejte sa! :wink: )
Teraz uz ale asi tyzden zaspavame v postielke, klasicky pri kojo. A to uz bol Danko cez den odstaveny! :D Neriesim to ale, pretoze na ine metody ja osobne nemam nervy.
Takze moc som ti asi neporadila. :? Ale to jazdenie v obyvacke by ako krajna moznost fungovat mohlo! :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
6.11.05 08:57

to je těžko radit, my až do třech měsíců jsme jezdili pouze v kočárku a to jen na břiše, pak potichu domů, modlit se, ať je dole jeden z výtahů, ať nepotklám nějakého souseda, co si bude chtít povídat a malého mi vzbudí…a když to klaplo, kočár jsem zaparkovala doma a bylo. Od třech měsíců jsme začli užívat klokanku (šátek i vak nám byl na…protože v tom Vítek nechtěl být) a v klokance občas usnul, pouze venku. Od třech měsíců jsem ho začala během dne dávat do postýlky, ale opět pouze na břicho a tak usíná dodnes, na zádech ani ránu. Pak ho otáčím na záda, ve dne ale ne, to si ho chodím kontrolovat. Někdy usnul po cca15minutovém kňourání, jindy řval a řval a pásl koně jak vzteklý :-) tak jsem ho zas vyndala. Osvědčilo se mi, když na to usínání zapnu pračku, nebo když venku zaznívají zdáli zvuky jedoucích aut-ten monotónní zvuk ho uspává. Naopak nepomohlo vůbec hlazení a držení za ruku, když zjistil, že jsem u něj, řval vzteky ještě víc. Během dvou týdnů se naučil ve dne sám bez problémů usínat, už ani nemusí být pračka:-) večer usínal piuze u prsa, poslední měsíc dáváme taky do postýlky, se střídavými úspěchy. A před 3 týdny konečně vzal na milost dudlík, takže v kočárku usne s dudlíkem a na zádech a většinou bez řevu. Šátek a vak vzal na milost asi ve 4 měsících, taky usne, ale musí se chodit venku a rychle rytmickou chůzí:-)
Ovšem děsím se toho, až se začne víc hýbat, jak to budeme řešit. Zatím se neumí překulit zpět na záda, ani sednout či stoupnout. Pak to asi bude horší:(
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
6.11.05 09:59

Taky s dcerou usínám v posteli. Teda uspávám. Pak odejdu, když usne. Jen ji necham vzbuzenou tak dlouho, až je unavená opravdu. Nezkoušim jí uspat dřív, nemá to smysl. Když je opravdu moc zle, tak jí chvilinku pohoupu na balonu, ale to už je výjimečně, to se nám povedlo odbourat. Přes den spí u nás na posteli. Usíná přes den hůř, že je vidět. Večer usne u nás a pak ji přenesu.
Jednu dobu spala špatně a spala mi na břiše, nebo když jsme chodily ven s kočárem, ale to vyloženě nevyžadovala. Dřív jsem uspávala jen na balonu. Poslední dobou se srovnala a usíná celkem nezávisle na místě a situaci.
Zkus si s ní lehnout, povídej jí (já kolikrát vyprávim blbosti), hlaď po zádech, vláscích. Ráda mi usíná hlavou na břiše (špecích:))), nebo ke mě vystrčí zadeček, vypadáme jako lžičky, chytne mi ruku, hladí mě a usne.
GaB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
6.11.05 10:04

...

Ahojky,

taky máme nespavce :roll: :lol: 8O a přes den spát v postýlce? No tak to teda těžko :roll:

U nás funguje houpání v lehátku, kde ho taky pak nechám spát, anebo - když je hodně unavený - ho položím na mou peřinu a tam občas usne (např. právě teď tam chrní). Nevím, jestli u té peřiny funguje fakt, že cítí maminku, ale je to podle mne dost možné… a vím, že peřina funguje u vícero maminek… :lol:

Šátek jsme používali, když byl malinký. Teď při jeho 8kg a víc jak 70cm si spaní v šátku už nějak nedokážu představit :lol:

Tak zkuste peřinu, třeba Vám zabere :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
6.11.05 11:13

U nás nejprve zabralo houpání v houpacím křesle (poté, co jsem taky odmítala pořád jezdit s kočárem), když usnul, dala jsem ho do postýlky. Posléze jak už psaly holky, lehla jsem si s malým na matraci na zem (tedy ne jeho postýlka), dala ho na bříško a držela na zádíčkách ruku, aby nezdrhnul. To bylo kolem 10 měsíce. Teď je mu skoro 18 měsíců, a pořád musím bejt s ním na matraci. Ale už ho nemusím držet násilím. A kolikrát usnu dřív než on. Večer usíná sám.

Makýš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
10.11.05 00:03

Spánek přes den

Ahoj!
Možná si život komplikuju, ale v podstatě svou půlroční holku do ničeho nenutím, ani do spaní. V noci spí výborně, přes den skoro vůbec. Někdy je strašlivě unavená, mne si očička a podrážděně skučí (moje dítě skoro vůbec nepláče), tak jí nabídnu prso a někdy si dá, někdy ne, někdy při tom kojení zaspí tak na deset minut, někdy vůbec, zkrátka- jak se jí chce. Už jí dávám přes den na zem do ohrádky kvůli bezpečnosti a občas na chvilku vytuhne obklopená hračkama v té nejnemožnější poloze… Zkrátka- nečekám, že bude spát, když chci já. Spí tehdy, když chce sama, a já se tomu podřizuju. Fakt je, že si pak nemůžu vůbec nic naplánovat, ale s tím jsem v podstatě počítala… Přeju hodně zdaru ve vašem snažení! Anebo??? Zkuste se o nic nesnažit - to je taky přístup!
Lukrécie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6583
27.5.12 21:27

Ahoj holky, oživuji diskusi a potřebuji radu.
Malý večer od narození usíná hezky sám v postýlce, ale přes den ho musím uspávat. :roll: Jakmile začne být protivný a vím, že nemá hlad, chce se mu spát. Máme doma na spaní přes den košík na kolečkách a v něm ho musím „uvozit“. Několikrát jsem zkoušela ho přes den uspat sama v posteli, ale to prostě nejde. :roll: :nevim:
Z košíku docela rychle vyrůstá a navíc už teď, jak se točí a mele sebou, mám strach, že z něj vypadne. Jak jinak ho uspat, než třeba vzít ho ven do kočárku? Časově prostě nezvládám jít s ním dopol. a odpol. ven. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7512
27.5.12 21:32

Já taky ten odpolední spánek většinou řeším doma. A zatím nejúčinější je lehnout si s ním do naší postele, hlavičku položit na ruku, přitisknout k sobě a drndat. :mrgreen: On je od narození takovej tankodromovej spáč, takže čím víc, tím líp. No a když usne, tak ho pomalu položím, ještě koukne, tak počkám a pak se pomalu odplazim. 8) Cca 15min. celkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hodaka
27.5.12 21:35

Co kočárek? prostě uvozit v bytě :think:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie