Termín druhého císařského řezu

7.10.19 23:22

Termín císařáku

Zdravím mám už dítko ktere bylo narozeno cisařskym řezem 2015 ale akutně kvůli Srdci kardiolog a přímář porodnice mi oznamili ze mě porod ani nedporucujou moje srdce proste porod neutahne v zadnem pripade. Tehotenstvi už je zátěž a při dalších dětech bude muset byt císařský řez mám to i v papírech. Ted me to čeká za 3 měsíce po druhé sice ale chtěla bych se zeptat holek co maj bliz do termínu a čekají DRUHE a PRVNÍ měli také císařem a museji jít znova ať už z jakéhokoli důvodu prosím maminky napište mi kolik dní přibližně vam dali termín cca před pravým terminem jestli jste si mohli třeba i vybrat děkuji předem za kazdou odpověď ???????????????? Přeji hlavně zdravíčko všem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1034
7.10.19 23:27

Rodila jsem v 38tt a mohla jsem si vybrat datum. Dostala jsem teda nejaky rozptyl ale proste co jsem rekla tak bylo. Jen se nerozrodit driv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6767
7.10.19 23:29

Zalezi na porodnici, mne delali 2.SC 38+2, v jine porodnici by mi ho planovali na 39+0 (samozrejme pokud neni nutnost dle zdravotniho stavu delat drive). 3. SC mi delali 38+1, chteli 38+0, ale nemeli uz kapacity. Obecne skoro vsude delaji druhy SC. ukonceny 39. nebo 38.tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.10.19 23:33

Dekuji za odpoved ja prave nevim ani v koliktem tydnu se ten cisar dela vůbec sem trosku vic nervózní nez poprve nebo to bylo fakt akutni jak sem zminovala fakt rychle a byl to prave 35 tt takze se dela normal 38tt? @Khalesi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6398
7.10.19 23:34

Já rodila císařem obě děti, malý je narozen 38+0 a malá 37+4. Doktor se sekl ve váhovém odhadu a jelikož mi tvrdlo břicho a měla jsem slabé kontrakce, raději malou vyndal o týden dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1710
7.10.19 23:34

@Belinda11 Ahoj, dnes je trend dělat spíše ve 39+0, ale někde se dělá od 38+0, záleží na porodnici. Nejdříve prostě 14 dní před termínem porodu. Samozřejmě pokud je vše ok a není jiný důvod k dřívějšímu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
7.10.19 23:58

Já měla plánovaný cisar 39+0 (třetí císař). První byl akutní, druhý 41+0 -puvodne jsem byla přijatá na vyvolání porodu, ale vzhledem k ultrazvuku a odhadu hmotnosti 4,5kg se přistoupilo k sekci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
8.10.19 01:45

@Belinda11 cisar se u jednoho ditete bez komplikaci dela tak o tyden - 10 dnu drive, bez ohledu na to, kolikaty je (opakovany ale muze mit vliv na komplikace). Ja ted jdu na cisare s dvojvajecnymi dvojcaty, ve 38 tydnu, 37+1, ale mam to i s drobnym nalezem - mizejici cipek a drobna delozni cinnost v 35+5. Jinak by byl jeste o par dnu pozdeji.
A pro dvojvajky dvojcata bez komplikaci je standard 38tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58032
8.10.19 05:04
@Belinda11 píše:
Dekuji za odpoved ja prave nevim ani v koliktem tydnu se ten cisar dela vůbec sem trosku vic nervózní nez poprve nebo to bylo fakt akutni jak sem zminovala fakt rychle a byl to prave 35 tt takze se dela normal 38tt? @Khalesi

Prvni planovany byl 39+0, mohla jsem i 39+1 myslim.
Druhy jsem dostala na vyber ted 38+5 nebo 39+2. Vybrala jsem si to drivejsi (mam strach, ze tentokrat tak dlouho nevydrzim a akutni nechci).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5646
8.10.19 05:37

38tt mohla jsem si tak nejak vybrat, ale pri prvnim byly nejake zdravotni komplikace, tak jsme vsichni chteli spis drivejsi.
Rikali ze se dela od 38tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2354
8.10.19 07:02

Dva dny pred terminem. Pediatri chteli, aby se mimino donosilo co nejvic. V nasi nemocnici to tak delaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13464
8.10.19 07:57

Asi jak kde, ale osobně bych zvolila 38tt, já teda císaře neměla, ale prvního syna sem rodila po termínu a druhý je narozený 37+4 a nic nenasvedcovalo tomu, že by se měl narodit nějak dřív. Takže mít naplánovaný císař třeba na 39tt tak bych se ho nedočkala a mít prekotny porod tak se nestihne ani akutní :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58032
8.10.19 08:14

@Kriss Tina to nikdy nevis, kdy to prijde. Kdyz neco nasvedcuje ale deuvejsimu porodu, tak olanuji drive, aby pak nebyl prave akutni, ten je vzdy horsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1034
8.10.19 08:22

Jak uz bylo receno, nejdriv od 38 tt pokud neni zdravotni indikace. A zadny strachy, za sebe musim rict je druhy a planovany je milionkrat lepsi a pohodovejsi. Prvni mam za sebou akutni v 35tt. Nalad se na klidnou vlnu a tes se na mimco

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13403
8.10.19 08:23
@kaiserin píše:
@Belinda11 Ahoj, dnes je trend dělat spíše ve 39+0, ale někde se dělá od 38+0, záleží na porodnici. Nejdříve prostě 14 dní před termínem porodu. Samozřejmě pokud je vše ok a není jiný důvod k dřívějšímu.

taky jsem si vsimla Prvni cisar jsem mela naplanovany 8 dnu pred TP a to jsem nebyla nadsena, myslela jsem si naivne, ze mne vezme 2 tydny pred TP a pak mi to jeste chtel posunout na 6 dnu pred TP, to jsem protestovala silne a povedlo se mi to uhadat, aby to zustalo na 8 dnu pred.

Ted mam 3m do porodu a termin na cisare jeste nebyl stanoven. Muj gynekolog tohle resi az kdyz zacnu dochazet do porodnice, ale protoze mi TP tento rok vychazi doslova kratce po novem roce, budu spis chtit, aby me kuchl po tom novem roce. Na vanoce ci mezi svatky rodit nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama