Testování u autistů

1086
9.4.21 18:12

Testování u autistů

Ahoj holky, mám syna autistu. V pondělí nastupuje do školy, ale problém bude u něj 2× týdně testování. Nenechá si na sebe ani sáhnout, smrkat neumí a když má rýmu, je to tragédie plná pláče. Nechci aby se mu škola nějak zhnusila..
Jak to řesíte vy maminky, co máte takové děti..?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17999
9.4.21 18:18

Nijak, at mu to vysvětlí ve škole. Já mu řekla, o co jde, jestli to nepůjde, tak to nepůjde. Jsou i jiné povolené testy :nevim: na internetu je seznam ;-) myslím, že přímo na stránkách MŠMT.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
257
9.4.21 18:45

Ve škole by měli povolit i test ze slin. Musíte ho však koupit sama. Syn taky moc nesmrka, ale od té doby, co to schválili, sledujeme denně video a nacvicujeme. Myslím, že to zvládneme. Ale syn je jen asperger. https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 19:32

Pracuji přímo v autistické třídě ve speciální škole a také jsme dost přemýšleli, jak to udělat, abychom děti co nejméně stresovali. Děti mají testování přímo v denním režimu, dále ho mají nastrukturované na příslušném místě. Rádi bychom, aby si nosík vytřely samy a dál už to zpracujeme my. Věříme, že to půjde. Po dobu čekání na výsledek mají připravenu zábavu, protože čekat jen tak prostě nevydrží. Z rodičů nikdo být přítomen nechce. Vědí, že ve škole děti fungují jinak než s nimi a věří, že to zvládneme. Uvidíme v pondělí, snad se to vše povede a bude to nakonec v pohodě :kytka:
Anonym kvůli zaměstnání

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 19:35

Bohuz mame podobny problem, ale syn neni autista, ma diagnostikovanou precitlivelost… Nenecha na sebe sahnout, vse ho „boli“… Nezvladame zubare, vyter z krku, ockovani, nenecha si od detske doktorky ani promackat bricho… Vse u nas s hruzostrasnym scenarem :-( Nemate nekdo informace k tomu testu ze slin? Ja nic nekuzu dohledat :-( Kolik to stoji atd.? Dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
21739
9.4.21 19:48

Seznam schválených testů je na stránkách ministerstva zdravotnictví

https://www.mzcr.cz/…-mz-vyjimku/

jiný test je možný, ale rodič si ho zajišťuje sám a musí být proveden až ve škole - takže přinést do školy a teprve tam se dítě otestuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29310
9.4.21 20:16
@neumisa píše:
Seznam schválených testů je na stránkách ministerstva zdravotnictví

https://www.mzcr.cz/…-mz-vyjimku/

jiný test je možný, ale rodič si ho zajišťuje sám a musí být proveden až ve škole - takže přinést do školy a teprve tam se dítě otestuje.

a když škola řekne ne? Vím o škole, kde musí mít jen jejich testy. Protože učitelé jsou proškolení na tyto, to podepsali, a návody k jiným prostě nemají. Zajímalo by mě, jak se to potom řeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21739
9.4.21 20:18
@vokishka píše:
a když škola řekne ne? Vím o škole, kde musí mít jen jejich testy. Protože učitelé jsou proškolení na tyto, to podepsali, a návody k jiným prostě nemají. Zajímalo by mě, jak se to potom řeší.

dneska jsem se na to ptala - škola nemůže odmítnout, pokud je ten test v seznamu. Prý to přišlo dneska.

edit: ten test ale musí s dítětem provést rodič, učitel jen zaznamená výsledek.

mimochodem, ten seznam má asi 700 řádků :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29310
9.4.21 20:22
@neumisa píše:
dneska jsem se na to ptala - škola nemůže odmítnout, pokud je ten test v seznamu. Prý to přišlo dneska.

edit: ten test ale musí s dítětem provést rodič, učitel jen zaznamená výsledek.

mimochodem, ten seznam má asi 700 řádků :zed:

No jenomže u nás prostě je instrukce, že vlastní test ne. To ten rodič zavolá policii, nebo nevím, jak se bude postupovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21739
9.4.21 20:24
@vokishka píše:
No jenomže u nás prostě je instrukce, že vlastní test ne. To ten rodič zavolá policii, nebo nevím, jak se bude postupovat.

hm… to je špatně, takové striktní rozhodnutí. Nevím, jak by měl rodič postupovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
9.4.21 20:45

Ano, dnes novináři psali o nějakém seznamu testů - který je známý AŽ ode dneška? Fakt „dokonalá příprava“ - poserou, co mohou… Co se týče testů ze slin, tak o tom v článku nebyl ani ťuk.

Mimochodem, Rakušané testují děti testem ze slin už někdy od konce podzimu, ne? Já naivní doufala, že česká vláda bude takhle testovat malé děti. Fakt jsem hloupá naivka!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat