Od kdy testy otcovství

Anonymní
3.2.10 12:08

testy otcovstvi

Nevite prosim nekdo, od jakeho veku ditete muze byt soudne nazizeny test otcovstvi???muze to byt kdykoliv po narozeni?? a nebo ( jak mi nekdo rikal..) az od 1 roku ditete???? Dekuji za odpoved..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12332
3.2.10 12:44

ahoj teď se jedná o to, kdo ty testy chce, kdo je bude platit a proč :wink:

1. buď si otec není jistý a žádá soudně o určení otcovství (tam je lhůta, že do určité doby od té doby, co se dozvěděl, že by otcem být nemusel - tam je buď půl roku nebo rok - na netu se to dá dohledat, je to v zákoně o rodině)
  1. nebo je jiný biologický otec, než zapsaný v RL (což se může běžně stát,když dítko počaté za dobu manželství manželské není, ten má stejnou dobu na to,aby podal k soudu žalobu na určení otcovství
  1. nebo si otec není jistý a zajde si s dítkem na krev a pak si platí celý test sám, soud ani nikoho jiného do toho netahá (+- 20.000,– to bylo, možná už se to zvedlo)

nebo je to ještě jiný případ?

a věk dítěte není rozhodující, tedy soudy to bude zajímat tak do 18-ti let věku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.10 13:09

je to jiny pripad ..matka vychovava dite sama ( ted je stare asi pul roku) a otec odmita uznat otcovstvi…

• Nahlásit
  • Citovat
12332
3.2.10 13:25

a už byla se poptat na socce, popř. přímo na soudě a požádala o určení otcovství?
soudy pak většinou zahajují řízení o určení otcovství (opatrovníkem dítěte je OSPOD, který podává návrh na určení otcovství) - a označený je povinen se tomuto podrobit (co mé zastarávající znalosti říkají)
otázkou na zvážení je, jestli to stojí za toto, tohohle člověka určit otcem - bude pak řádně platit výživné na dítě, popř. i matku, nebude dělat naschvály se stykem a nevhodně a svévolně zasahovat do výchovy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.10 13:40

Jenže je tu dost velký problém..Pokud nebude mít určené otcovství,nebude mít nárok na spoustu sociálních dávek.Nejde ani tak o dávky státní sociální podpory,tam to nevadí.Ale dávky sociální péče,doplatek do životního minima.Protože podmínkou je splněná vyživovací povinnost.Pokud například bude s dítětem žít sama v bytě,už nebude na rodičáku,nebude pracovat,tak se může jít klouzat.Sociálka jí nic nedá.

Anonymní,ve výjimečném případě je možné získat od soudu papír,že z důvodu toho a toho otcovství mít určené nemusíš a nemusíš mít alimenty..Ale musíš být vychytralá,protože to musíš nahrát tak,že je to v zájmu dítěte.Jinak to nejde..Úplně nejlepší je ze sebe udělat blbou a tvrdit,že nevíš,s kým to dítě máš.Pokud jednou prohlásíš,že víš,čí to dítě je,tak Ti OSPOD nepomůže,protože v zájmu sociální pracovnice je,aby dítě mělo biologického otce..

Dobře si vše promysli..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.2.10 13:45

Jinak jsem se o to taky zajímala..Musíš jít na OSPOD,sociální pracovnice s Tebou sepíše návrh na soudní určení otcovství,ten dotyčný se musí podrobit..

Pokud si dobře pamatuju,národ na úhradu nákladů od otce spojené s těhotenstvím už nemáš..Tam je lhůta půl roku po porodu..

Vše si promysli..Někdy je lepší i finančně výhodnější dělat blbou a hrát velkou komedii než přiznat pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
12332
3.2.10 13:48

anonymní č. 2 ale nárok na výživu neprovdané matky by ještě mohl být (záleží na věku dítěte)
jinak máš pravdu, chce to promyslet, vše má své pro a proti
co se týče povinnosti určit otcovství, tak se i u dávek ustupuje od striktního požadavku na určené otcovství, ale určitě je to o přístupu a konkrétní soc. pracovnici či její šéfové…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.10 13:54

Borisko,pokud to dnes není jinak,tak příspěvek na úhradu nákladů neprovdané matky jde uplatnit nejpozději do 6 měsíců věku dítěte..Ale o tom se nebudeme hádat :-) Anonymní č.1 si vše může dohledat na netu nebo se poptat.Zákony se rychle mění,moc to nestíhám sledovat..

A máš pravdu,že to taky záleží na konkrétní sociální pracovnici,na konkrétním člověku..U nás to zatím funguje tak,že bez určení otcovství žádné dávky navíc nedají.Pořád ještě požadují soudní dohodu,mimosoudní neuznávají..

Myslím,ale,že i zde platí 3letá promlčecí lhůta,kdy by se potom dalo něco zařizovat dál,nějak to vysvětlit.

• Nahlásit
  • Citovat
12332
3.2.10 13:57

jo matka by měla smůlu, že už by nepodala včas návrh na určení otcovství,ale otci běží lhůta od doby, kdy se o ní dozví

• jsou dvě věci - náklady spojené s těhotenstvím a slehnutím a náklady na výživu neprovdané matky (tedy jestli se taky nemýlím :mrgreen: :wink: )
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.10 14:25

Dekuji moc za odpovedi..

Jeste jeden dotaz, pokud matka nema podepsany papir o otcovstvi a jmenu ditete…je nejakym zpusobem mozne, aby diteti pri porodu dali jine prijmeni nez je prijmeni matky???

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.2.10 15:03

Ne,není to možné..Pokud nepůjdeš na matriku,kde otec uzná otcovství a dohodnete se na příjmení otce,dostává dítě automaticky příjmení matky..

A taky počítej s tím,pokud nebudeš mít určené otcovství,porodnice to většinou sama hlásí na OSPOD,po porodu Tě doma navštíví sociální pracovnice,poučí Tě o možnostech,co s tím dělat..Dál záleží na Tobě.Pokud budeš mít zázemí,dál se tím zabývat nebudou,i když kolonka otec v RL bude prázdná.

Aspoň před 3 lety to tak bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.2.10 15:05

dekuji…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.2.10 20:49

A taky počítej s tím,pokud nebudeš mít určené otcovství,porodnice to většinou sama hlásí na OSPOD,po porodu Tě doma navštíví sociální pracovnice,poučí Tě o možnostech,co s tím dělat..

tak nevím, ale já taky neměla v rodné listě zapsaného u dcery otce a nikdo mě teda nenavštívil a nikoho to vlastně ani nezajímalo…
a co se těch dávek týče, tak co mi skončila mateřsá a začal rodičák, tak jsem si zašla na sociáku a ted dostávám příspěvek na bydlení a sociální příspěvek + rodičák samozřejmě…

nepřihlášená janete

• Nahlásit
  • Citovat
Michaelakkk
7.2.10 20:55

ahoj prakticky řeším úplně to samé potřebuji určit ocovství ale rozdíl je v tom že přítel zemřel má strašný problém s tím jak to napsat… Něco jsem napsala ale poslali mi to zpět s tím, že já musím žalovat jeho rodiče , protože budu míz od nich nárok na alimenty slyšela jsem o tom prvně no malímu jsou 3 měsíce a test se dá dělat 6 týdnů po narození kdy se vlastně rozhoduje podle nějakejch předpisů kde to je napsaný to nevim jestli přežije nebo ne!! A taky kamarádka toto řešila uznání otcovství a bylo super že náklady nemusela platit a nakonec to skončilo tak, že ten její tupec se k otcovství přiznal aby to nemusel platit :-)

• Nahlásit
  • Citovat
petr31
20.12.11 08:51

Dobrý den, mám takový problém přítelkyně je nebo spíš bude ted 23.12.2012 v 9 týdnu. A já si myslím že to není moje, dá se během průběhu těhotěnství zjistit nevím podle čeho.. kdo je otcem dítěte nebo až se to narodí? Přítelkyně hodně mi lže, a chci se ujistit že to je moje. proto že během našeho začátku vztahu po 2 dnech milování mi řekla že je těhotná, jak může žena během 2 dnů že je těhotná? nikdo to nechápe… děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama