Otec vs. matka - styk určený soudem

Anonymní
31.1.10 19:04

otec vs. matka

Ahoj, ráda bych znala váš názor na následující problém. S bývalým jsme se rozešli kvůli jeho hrubé nezodpovědnosti k narozenému synovi. nechával ho samotného na přebal. stole i na gauči (i později, když už malý dost obstojně lezl), dával si mezi jeho hračky čerstvě uvařený kafe, studená voda ve vaničce , jezdí přes železniční přejezd na červenou ap. doma se o nic nestaral, nezajímal, v pohodě syna vzbudil, protože on zrovna chtěl, co na tom, že čerstvé nezabalené maso strká mezi zeleninu v lednici (nebalenou), a nemá těch spotřebovaných plen nějak moc, na co další dupačky, to mu ty co má nestačí …
máme styk určený soudem, protože on je ten chudáček, kterýmu jsem vzala milované dítě, já mu ustavičně bráním (podle jeho slov) v kontaktu (není to pravda) jen proto, že bývalému chci ubližovat. a podle něho se o syna vůbec neumím starat, potřebuji dozor, jeho dozor. Dost psychicky mě ničí. dneska to také zvládl bravurně, šíleně jsme se pohádali, na ulici, přede svědky sousedy. synovy je za pár dní rok a půl. podal si žádost, aby ho měl na celé víkendy i přes noc a nějaký den v týdnu a chystá i střídavou péči. dodnes ale syna kojím (ráno, večer, v noci). prý se na to ohled nebere. a no co tedy? mám se smířit s tím, že tatínek má právo a bude mu vyhověno? jak se dokazuje psychické násilí, kterého i v našem bývalém soužití bylo dost, a na které se snažím zapomenout?
všem díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24616
31.1.10 19:57

Tak malé dítě mu dají na pár hodin,na to že kojíš že ohled tedy rozhodně bere myslím že dřív jak ve 3 letech mu dítě přes noc nenechají ale jistě to nevím ale určitě se nemusíš bát!Jen tě straší a chce ti ublížit.Držím palečky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
FloraBolger
31.1.10 20:00

Ahojky…asi ti moc nepomůžu (osobní zkušeností) - ale co jsem slyšela a taky četla tady na diskuzích, tak se určitě bere ohled na věk dítěte i na to, že synka stále kojíš. Nemyslím, že by bylo pravděpodobné, aby ho ex dostal na víkendy (respektive přes noc). Asi bych se na tvém místě zašla i poradit na sociálku. Držím palečky ať to pro tebe a synka dopadne co nejlépe.

• Nahlásit
  • Citovat
JaSe
31.1.10 20:17

Ahoj,
záleží na tom, co bývalý k soudu podá a jak se k tomu všemu postaví soudce. Rozhodně Ti radím se předem připravit na všechny varianty, abys měla připravené argumenty.
Myslím, že na kojení by se ohled brát měl. Zkus to probrat s lékařkou (dětskou i gyndr.), jaký by to mělo vliv na Tebe a na dítě, kdyby bylo dítě připravené o kojení.
Pokud jde o střívavou péči, tak už nám řekla před skoro dvěma roky rodinná terapeutka, že od střídavé péče se ustupuje. Rodiče, kteří nadšeně souhlasili po čase stejně nadšeně od střídavé péče odcházejí.
Jak je na tom bývalý s prací? Kdyby měl syna ve střídavé péči, jak by řešil to, že musí chodit do práce (nebo jinak vydělávat) a péči o dítě? Jestli si představuje, že sám bude chodit do práce a nechá dítě třeba svým rodičům, tak takhle to opravdu nefunguje. Tohle mám z vlastní zkušenosti. Má u něj doma dítě svůj kout? Byl by schopen se o dítě postarat? Chodil s dítětem k doktorům? Byl s dítětem někdy sám doma (celý den nebo delší dobu)? Zkus se spojit si OSPOD a poradit se s ní. Ale nesmíš to navlíknout tak, že chceš bránit otci ve styku, ale že máš na mysli jen blaho dítěte. Soudci prý hodně dají na OSPOD, takže by bylo dobré jí mít na své straně. Snažím se Ti dát nějaké nápady, tady je důležité být připravena. Předává Ti dítě plačící, neklidné, v nepohodě? Najdi si někoho, kdo Ti to dosvědčí. Ale nesmí to být rodinný příslušník.

• Nahlásit
  • Citovat
Aghata nepřihlášená
31.1.10 20:32

Anonymní,
neboj!!!! Nikdo nemá právo přikázat matce, že má ukončit kojení nebo ho nějakým způsobem omezit, aby mohlo být dítě u otce, to je absurdní. Dále, dítě do tří let soudy nesvěřují otcům na noc či delší dobu, pokud s tím matka výslovně nesouhlasí.
Otcové často terorizují své bývalé partnerky tím, že jim vyhrožují přes jejich společné děti. Pokud opravdu požádá soud o úpravu styku, musíš mít připraveny argumenty - s jakou formou styku jsi ochotna souhlasit, s jakou ne a z jakého důvodu. Připrav si klidně tisíc konkrétních případů, kdy se otec zachoval nezodpovědně.
Jestli máš dost financí, nebo ti někdo může pomoci, najmi si právníka. Jo, teď čtu znova, že tu žádost už podal. Tak si hezky sepiš všechny důvody, proč zatím - dle tebe - není možné takový styk s dítětem, jaký on požaduje.
Jestli na oddělení péče o dítě spadáš pod dobrou úřednici, běž to konzultovat s ní.

Psychické násilí se bohužel dokazuje velmi těžko :-(, zvlášť jestli ses s tím nikde příliš nešířila.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.1.10 20:51

O tom psychickým tlaku jsem se skutečně nikde nešířila. žili jsme sami, ve společně postaveném domě. já si dobu říkala, že mu dojde, jak nám ubližuje a přestane ale bylo to horší a horší. protože všechno podával jako že já se nechci s nikým vidět, já ve všem hledám problémy …, nikdo nás po čase ani nevyhledával, teď ode mě dávají všichni ruce pryč, když jsem rozbila rodinu. vždyť on se tak staral a má ná přeci tak moc rád…
na OSPOD je docela ježibaba, která mi do očí řekla, že mi nevěří. malý má po návratu problémy se spaním, o to víc chce kojení. stává se, že noc dvě nespíme vůbec.
a právník mi řekl, že je běžné, že títě tohohle věku přespává u otce, ale mě se to nezdá…

díky za odpovědi :-)

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.1.10 20:58

Zkus najít někoho kdo by ti mohl potvrdit v jakém psychickém stavu se ti dítě vrací. Mamce to u sestry (její nevlastní dítě) před pár lety navrhl psycholog, že s ní půjde k soudu a že ji zabrání ve styku s vlastní matkou. Také se vracela psychicky rozhozená a z vychovaného dítěte se stávalo zvířátko. Počůrávala se, pokakávala ve 14 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
1112
1.2.10 07:33

Míšo,
tak změň právníka. Potřebuješ, aby stál za tebou a usiloval o získání toho, co ty si přeješ, ne aby kopal za otce. Soc.pracovnici bohužel nezměníš, ale přesto se můžeš - a musíš pokusit s tím něco udělat.
Napadlo mě, že bys mohla zkusit Bílý kruh bezpečí nebo Rosu, zkonzultovat s nimi, co a jak můžeš podniknout, třeba ti i toho právníka konkrétně poradí.
http://www.rosa-os.cz/
http://www.bkb.cz/index.php
I psychické týrání je týrání!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.2.10 10:37

Psychické násilí se dokazuje těžko pokud na to nejsou žádné záznamy, např. přivolaná policie apod. Jinak asi nemáš šanci. Střídavá péče není možná pokud se rodiče nejsou schopni v pohodě domluvit takže toho se neboj, tu určo mít nebudete. Pokud kojíš přes noc dítě zatim nedostane, navíc je roční čili na kojení se nevymlouváš ( což si myslím u starších dětí už by nemuselo být bráno ). Ale v pozdějším věku dítěte určitě otec na celé víkendy právo bude mít s tím počítej. Pak až bude chodit do školy tak přibudou i poloviny prázdnin a třeba i Vánoce, jednou u mámy, jednou u táty.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.2.10 10:46

Teď sem si všimla že už si přihlášená. Ale tvůj právník má pravdu, proč by nemohlo být dítě přes noc i u otce ale prostě zatim kojíš takže to nejde. Já se s otcem dítěte rozešla když byl také 1r ( nekojila sem ). Dítě si sice braly spíše jeho rodiče ale on u nich bydlel, braly si ho na celý víkendy ale vztah nám v rámci slušeného chování fungoval a děcko se mi vracelo v pohodě a odjíždělo také v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.2.10 14:02

U nás ten klid bohužel není. co za s prominutím sviňárny nevymyslí tatínek, to vymyslí jeho rodina, která drží hodně pohromadě a já jako ta, co si dovolila odejít, pro ně nic neznamenám. Malého si bere, tahá ho po návštěvách, krmí chipsy ap.
ty vánoce a prázdniny chce už taky. no je mu rok a půl. nejvíc mě ale děsí ta jeho nezodpovědnost. asi jsem hloupá, že jsem na to nepřišla dřív, tedy před otěhotněním, ale on svoje chování po narození malého dost změnil. já se taky dívám na některé věci jinak, přemýšlím o některých věcech jinak, ale nikdy jsem ho neurážela, neomezovala ap. on má na to snad zvláštní vzdělání…
Míša

• Nahlásit
  • Citovat
JaSe
1.2.10 16:48

Ahoj Míšo,
neřeš, co jsi měla vidět dřív a udělat dřív, protože to teď není aktuální. Já taky leccos teď vím, co jsem dřív nevěděla (nebo nechtěla vědět :lol: ).
Ježibaba OSPOD je velký problém.
Máš kolem sebe nějaké lidi, kteří by Ti mohli poradit? Potřebuješ získat co nejvíc podnětů a nápadů, aby ses mohla co nejlíp připravit. Myslím, že bys měla dostat prostor na to, aby ses vyjádřila k požadavkům otce (já jsem to tak měla - podala jsem žádost o rozvod, bývalý se k tomu měl písemně vyjádřit, za spolupráce svých rodičů na mě napsal k soudu takové věci, že mi vlasy vstávaly hrůzou - dozvěděli jsme se to až u soudu, oni to dali na poslední chvíli - soudce nám to nechal přečíst - bylo to velmi vtipné, smála jsem se tomu jen pár hodin, než se mi v hlavě uleželo, co na mě napsal člověk, se kterým jsem chtěla strávit zbytek života a jehož jsem si vybrala jako otce svých dětí :pocitac: ). Pak soudce odročil soud, abych se k tomu mohla zas vyjádřit já. Oni to měli dát dva týdny před soudem, my jsme měli dostat opis, abychom věděli, co napsala druhá strana. Tak z toho vyvozuji, že když on podá nějaký návrh, tak Ty musíš dostat možnost se k tomu písemně vyjádřit. Snad se nepletu.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.2.10 19:25

Tak s tím návrhem se bohužel pleteš. nevím, jak to funguje jinde, ale já se k jeho téměř hodinovému proslovu o tom,jak jsem příšerná matka a žena vyjádřit skutečně nemohla. dneska už vím že to byla procesní chyba (v tomto řízení nebyla jediná – já husa podepsala i to, co jsem nevěděla co je, protože „už se pospíchá“), kdy se využilo mého „neznalost zákona neomlouvá“. :zed:
možná je to i tím, že u nás nešlo o rozvod. my žili spolu jen tak. a proto mu ty křivárny tak lehce prošly. protože v takových případech, jako je ten náš, se prý „proč jdeme od sebe, neřeší“. :cert:
JaSe, jestli máš nějaký nápad, nebo vlastní zkušenost, prosím pomůžeš mi, jak se tedy připravit? okolo mě je to samé šťastné nebo aspoň fungující manželství a nevím, kam bych se mohla obrátit.třeba mi to napiš do SZ. budu moc ráda. předem díky. můžeme probrat i ty pocity, jestli už to nemáš odžité a chtělo by se ti.taky s tím výběrem otce s kterým jsem chtěla strávit zbytek života, jsem šlápla vedle, to asi vím, co cítíš. jsme na tom podobně :pocitac:

Všem děkuji za reakce a podporu.
V o.s. Rosa už jsme domluvení na schůzce, tak jsem ráda.
Míša

• Nahlásit
  • Citovat
JaSe
1.2.10 20:09

Ahoj,
můj právník asi podal žádost o svěření dětí do mé péče a žádost o rozvod současně, ale jako první a odděleně se řešily děti (možná, že kdybychom rovnou přišli k soudu s dohodou na všechno, tak by to šlo hned). Takže já jsem napsala nějaký důvod k rozvodu a žádost, abych děti dostala já.
On dostal možnost se k tomu vyjádřit (já jsem se to dozvěděla až u soudu, když nám soudce dal ten hnus, co o mě napsal). Měli to dát dva týdny předem, ale nedali. Soudci bylo hned jasný, že o tom nevíme a dal nám 20 minut na to, abychom si to s právníkem přečetli. Soudce se nás pak zeptal, jestli s tím souhlasíme, můj právník řekl, že s tím nesouhlasí, soudce soud odročil s tím, že se k tomu mám zas vyjádřit já. Bylo to písemně, dostala jsem lhůtu.
Jenže my jsme se nakonec domluvili, soud, kam jsem měla dát své vyjádření, jsme odročili kvůli dohodě (svůj názor na jeho názor jsem tam samozřejmě dodala) a soud pak nakonec jen potvrdil naší dohodu. Výslech byl jen formální.
Další napíšu do SZ, mám k tomu své důvody.

• Nahlásit
  • Citovat
51
4.11.12 20:19

Ahoj holky, prožívám něco podobného i psych. týrání. Jak paní dopadla nevíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama