Nefukční manželství a kluk ze seznamky. Co dál?? Poraďte

ewa123
1.2.10 11:17

Co dál??? Poraďte

Ahojky,
nevim, jestli uz je tu takove tema, ale potrebuju poradit. S manzelem jsem 12 let, z toho 5 let po svatbe, mame male dite a posledni 2-3 roky spolu absolutne nemuzeme vyjit. Porad se dohadujeme, manzel je dost cholerik a tak na me neustale rve, vsechno stoji za houby, s ditetem moc nepomaha, takze domacnost je cela na mne. Nebot nas zivi, tak si mysli, ze veskere penize jsou jeho, on si nakupuje, my nemuzeme a kdyz jo, tak je kolem toho spousta reci. No proste se hadame (manzel je na me sprosty i pred myma pribuznyma a kamaradkama) a kolikrat uz mu reknu ze od nej odejdu, musim rixct, ze si casto rikam, ze by mi pomohlo kdyby nas opustil a nasel si jinou, ze by se mnohe vyresilo a mne se ulevilo, uz to nemuzu kolikrat vydrzet, jsem temer na dne. Ale chtela jsem mluvit o necem jinem.
Pred mesicem jsem si na seznamce zacala psat s klukem, je to moc prijemny psani, ted uvazujkeme ze se uvidime a pokecame, on je rozvedeny a dite ma taky, ze mam ja to vi, ale problem je ten, ze nevim, jak mu mam rict ze jsem vdana, nechci udelat necoi spatne. Vis ze mne asi ukamenujete, proc si zacinam s chlapem a nemam vyreseny osobni zivot, ale nemam na to od manzela proste jen tak odejit, nemam ani kam.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12980
1.2.10 11:21

ewi- rozhodnout se musíš sama, ale mělo by platit pravidlo, že nejlépe je ukončit vztah a teprve potom rozjet nový.. a hlavně tedy vybalit vše na začátku.. asi by se ti také nelíbilo, kdyby se z kamaráda vyklubal ženáč s 5ti dětmi, dluhy a závislostí na automatech..Takže s pravdou ven a co dál to ukáže život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13794
1.2.10 11:44

Ahoooj EWI:),
je mi to líto co se Ti děje, sama jsem něco podobného zažila, ale jen rok, takže se to nedá srovnávat, ale řekla bych, že takový chlap se nezmění… Každopádně souhlasim s Lisbeth, že nejřív ukončit jeden vztah a pak začít druhý, ale jelikož já vždy dělala vše obráceně, tak jsem vždy skákala ze vztahu do vztahu… Timhle bych se já až tak netrápila… Každopádně na Tvém místě bych mu ještě napsala než se sejdete, že mu musíš ještě něco říct ještě předtim než se sejdete a napsala bych to, opravdu tohle je lepší dřív akort pokud on by chtěl něco víc, mohlo by ho to za dýl dost překvapit… každopádně Ti držim pěstí at jsi i s dítětem štastná … :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
1.2.10 11:45

Já bych nejdřív navštívila poradnu, kde si ujasníš, co doopravdy chceš, chce to poradnu s klinickou psycholožkou a státem dotované (zdarma) jsou ty manželské, ale chodí se tam i samostatně. Klinický psycholog ti dá nadhled, kterej člověk v takovým stresu rychle ztratí a přitom je právě nejdůležitější. Můj chlap je teda taky občas rejpák, ale máme podobný povahy a já se mu postavím, řeknu s úsměvem na rtech nějakou nadávku, aby si uvědomil, že umím být taky ostrá a většinou to zabere a dojedeme hádku tak „naoko“ a pak se zasmějeme, že jsem pošuk, vzduch je čistej a je to. Problém vidím v těch penězích, bez nich to je dnes katastrofa, nevím, jestli pracuješ, nebo máš možnost přivýdělku, jak by to bral manžel atd, to by s tebou právě probrali v poradně. A co se týče seznamek, neboj, takových vzplanutí tam bývá hodně a při setkání z 90% dojde k rozčarování. Pokud najdeš někoho, problémy si sice přiděláš ještě další, ale zase tě něco požene dál, zamilovaný lidi mají vždycky nejvíc energie, takže tady fakt nevím, co si myslet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
neprihlasena kattkka
1.2.10 11:47

V prvni rade bych priznala jak to je.A po te uvidis jestli se stebou sejde nebo ne.Kamaradce takhle krachnul novy vztah kvuli tomu ze nerekla celou pravdu a to to ze s nim jeste je a nakonec se to beztak dovedel.Kamaradka ma momentalne 4mesicni dcerku.Chtela odejit samozrejme sni.Nakonec to dopadlo jak dopadlo.Takze za me rict to na rovinu.

• Nahlásit
  • Citovat
ewa123
1.2.10 12:12

diky za odpovedi,
no ja jsem mu to chtela uz napsat, ale moje dobra kamaradka mi rika at mu to reknu az se uvidime, taky mam strach vypsat muj cely zivot nekomu, koho jsem nikdy nevidela a koho vlastne neznam, abych treba nenarazila. No je fakt, ze kvuli mne sem pojede a pak treba bude nastvany. Ale taky ma v profilu napsano, ze hleda pratelsky vztah, ale z emailu vyplyva ze neco vic, tak nevim.
V poradne jsem uz byla, ale vlastne mi pani moc nepomohla, spis bychom pry meli prijit oba, ale to nehrozi, manzela bych nikam nedostala.
Jinak nepracuji, jsem jeste na materske. A je fakt, ze penez je min a hodne to cloveka zmeni

• Nahlásit
  • Citovat
ewa123
1.2.10 12:18

Taky jsem si rikala ze az se uvidime, treba bude vse jinak, treba si vuuuubec nepadneme do oka, tak proto jsem si rikala, ze bych mu rekla o sobe az v reci. Asi je to sobecke a abezohledne, ale urcite se to dozvi.

• Nahlásit
  • Citovat
6283
1.2.10 12:20

No nevim jestli bych verila nekomu, koho znam jenom virtualne. Jedna holcina tu treba psala, ze jeji chlap,kdykoli se pohadaji,zacne projizdet profily slecen a seznamovat se pres chat.Ty jsi jeste nerekla, ze jsi vdana, co kdyz on ti taky neco podstatneho zamlcel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ewa123
1.2.10 12:28

no prave proto jsem si rikala ze uvidim az podle toho, az se setkame a udelame si trochu obrazek o sobe, v dnesni dobe mam trochu strach se sverovat nekomu koho neznam, aby toho nekdo nevyuzil, ted je tolik ruznych podvodniku.

• Nahlásit
  • Citovat
43
1.2.10 12:33

Ahoj Ewi,
já bych se asi přiklonila k tomu, říct mu všechno, až se potkáte. Přesně jak jsi napsala, třeba si vůbec nepadnete do oka, když si s někým píšeš, tak stejně nepoznáš jaký je. Koneckonců, to někdy nepoznáš ani když s ním léta chodíš :cry:
Co se týče manžela, ten se určitě nezmění. Dospělýho chlapa nepředěláš… Mám doma něco podobného, ale ne tak silný kalibr, takže zatím to zvládám;-)
Nicméně bych nový vztah neviděla jako řešení. Pokud máš nějakou možnost, asi bys měla mít minimálně nějaké hmotné zajištění a bydlení pro sebe a pro prcka. Předpokládám, že kdyby nový vztah nevyšel, asi by ses nechtěla se sklopenýma ušima vracet k despotickýmu manželovi…
Jenže ono se vždycky dobře radí, když člověk není v tý situaci sám. Takže Ti přeju hodně síly, odvahy a ať to všechno dobře dopadne!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ewa123
1.2.10 12:40

Ahoj paf,
no mluvis mi z duse, musim rict, ze mam trochu strach z tpoho, jak se bude tvarit az mu to reknu.
Ja mam takovou blbou povahu, ze si zacnu neco aniz bych poradne popremyslela nad tim, jak to muze skoncit.
Je mi lito manzela, nebo by mi ho spois lito bylo, kdybych od nej odesla, protoze vim, ze by byl bez nas uplne ztraceny, ale na druhou stranu to chovani ho neomlouva a je to tak uz hodne let. Porad je rpotivny, naladovy, sprosty a vybusny ale pak mu rupne v bedne a je 2 dny jak milius

• Nahlásit
  • Citovat
43
4.2.10 12:14

Jak jsem psala, mám doma to samý v bledě modrým, jen jsme se nevzali :wink: Ještě mě napadlo, zkoušelas manželovi říct, že Ti tohle chování vadí a nějak to s ním třeba vyřešit? Zeptat se, proč je na Tebe sprostej a tak? U nás teda tyhle debaty moc úspěch nemají, ale třeba by to u vás fungovalo… Každopádně s klukem ze seznamky bych se asi sešla, vždyť si neslibujete manželství, nekonečnou lásku a vztah do smrti. Když vám spolu bude fajn, můžete se třeba začít potkávat a pak uvidíš. Pokud nemáš s prckem kam jít a jak fungovat bez menželových peněz, je blbost pálit mosty kvůli někomu, koho znáš z chatu. Hlavně musíš myslet na malýho/malou. V nefungující rodině malýmu dítěti dobře není, protože fakt to napětí mezi rodiči vnímá, ale odejít s ním pod most asi taky nechceš… Co třeba rodiče?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ewa123
4.2.10 17:47

paf ja mu to rikam porad ze mi jeho chovani vadi, ale on nechape co mi na nem vadi, protoze si mysli, ze se chova uplne normalne, uz i jeho mama je z nas nestatsna, protze vidi, jak to mezi nama nefunguje a ma strach, ze odejdu, taky mu domlouva. moje mama si mysli, ze se stejne rozvedeme, ze je tak sprosty, ze to s nim nemuzu vydrzet, spousta lidi to vidi, ale nikdo mu nic nerekne, ale mluvi mezi sebou o tom, jak je vulgarni, no je to jeho povaha.
mozna bych mohla jit k mame,ale tady mam sve pohodli, navic tam (u mamy) bydli segra s barchou, kazdy ma svuj pokoj, tak bych nemela s malou poradne kde byt. Bylo by to naprd.
Riakla jsem si, ze se sejdeme a uvidime a ze kfdyz si padnem do noty, tak mu vse reknu a bud to vezme nebo ne, kazdopadne bych mu to pak urcite rekla.

• Nahlásit
  • Citovat
43
5.2.10 11:48

Tak takovou situaci Ti fakt nezávidám, my bychom s malou alespoň měly kam jít, kdyby bylo nejhůř… Manželská poradna by Ti taky asi neprošla, co? Ale podle toho, co píšeš mi přijde fakt nesmyslný s manželem zůstávat. S tím klukem z chatu se klidně sejdi a řekni mu na rovinu, jak to máš. Nemáš vůbec co ztratit. Ale doma by sis to měla vyřešit, už kvůli malé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ewa123
5.2.10 12:48

tak ja jsem si rikala,ze pockam na to az se uvidim s tim klukem a kdyz to bude vypadat nadejne i po tom co si vse ujasnime, tak si poradne promluvim s manzelem, ze bych ho zkusila dostat do poradny, ikdyz uz pred rokem mi rekl, ze by nikam nesel. No kdyz ne ted treba se mnou, tak by se aspon polepsil v nejakem druhem vztahu, kdyby to doslo tak daleko a my sli od sebe.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama