Tetanus a těhotenství

Anonymní
26.11.19 09:34

Tetanus a těhotenství

Dobrý den, snažíme se s přítelem o miminko a já zjistila, že naposled jsem byla na tetanus očkovaná v roce 2009, takže teď je to 10 let. Myslíte, že mohu ještě počkat a nebo se dá očkovat i v těhotenství? Ještě teda těhotná nejsem ale také to nemusím zjistit hned, tak jestli by se nemohlo něco stát?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

775
26.11.19 09:36

Ockuje se po patnacti, mas cas. Leda ze by ti bylo nad 60, ale tam uz to tehotenstvi asi nepujde ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.19 09:42

Nech si nabrat protilatky, ja je i po 18 letech mam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10335
26.11.19 09:43

Spíš bys protilátky ještě měla mít, ale jinak, než rozborem krve to nezjistíš. Stejně tak je to nejmenší se nechat přeočkovat, žejo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
26.11.19 09:52

Praktická mi řekla po 15 letech, jinak by mi prý těhotenství nedoporučovala (nevzpomínám si, kolik říkala, že bych měla čekat), nebo by mě očkovala až po…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11240
26.11.19 09:53

Aktuálně se přeočkovává po patnácti letech, nicméně se dá očkovat v těhotenství i při kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.19 09:56

Moc děkuji, šla bych popřípadě, že bych tento měsíc zjistila, že se těhotenství nekoná, popřípadě, až za rok.

• Nahlásit
  • Citovat
616
26.11.19 10:10

Ja to taky prosvihla… zjistila jsem az v tehotenstvi… no a nikdo me jako tehu ockovat fakt nechtel! Takze to v klidu pockalo az dokojim, v lete v zemine jsem pouzivala rukavice jinak zadne omezeni… rok sem rok tam :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2431
26.11.19 10:15

No, já byla očkovaná v roce 2001. A od roku 2014 jsem byla pořád buď těhotná nebo snažící se (několik potratů) nebo nemocná nebo kojící nebo „zrovna nebyl čas“. Teď jsem si nechávala nabrat protilátky a čekám na výsledek, pokud nebudu mít, tak mě naočkují při kojení. Pokud je to nutné, tak se to dá prý i v těhotenství.
Pokud se teprve snažíte, tak bych počkala jestli bude cyklus úspěšný a když ne tak šla na očkování a snažení posunula. Hlavně teda pokud plánujete více dětí za sebou, delší kojení - já vím, že se tyhle věci blbě plánují, ale pak se člověk fakt z toho kolotoče těhotenství a kojení pár let nevymaní.
Pokud se těhotenství hned podaří, tak si pro klid nechat nabrat protilátky (u nás za 550) a pak se můžeš poradit s doktorem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.19 10:18

Já byla na očku proti tetanu čerstvě těhotná. Nenapadlo mě to, protože jsem údajně měla být neplodná. Vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
1761
26.11.19 10:36

Očkuje se po 15 letech (u mladých lze po 15-20 letech, nad 60 10-15 let, já očkuji mladé po 15, starší po 10, ale pokud se to nestihne přesně tak v pohodě), takže v pohodě.
Jinak tetanovku lze dát i v těhotenství, takže pokud bys měla jako těhotná nějaký úraz tak ti jí dají.
No a podle některých doporučení se doporučuje mezi 28 a 35 týdnem naočkovat kombinaci tetanus-záškrt-černý kašel. Kvůli tomu, že černý kašel se vyskytuje a je nebezpečný pro kojence. Samozřejmě ideální by bylo naočkovat to ještě před těhotenstvím. Ale už mi takto jedna těhotná přišla s tím že jí očkoval gynekolog a já pak očkovala zbytek rodiny (rizikem pro kojence je rodina, u kterých se může černý kašel projevit jen jako déle trvající kašel, takže když se nechala naočkovat ta budoucí maminka, tak jsem to doporučila i otci a prarodičům bydlícím ve společném baráku)
Ale myslím, že se tohle očkování moc nenabízí a já sama bych asi taky měla strach se nechat očkovat v těhotenství. Takže pokud někomu propadá tetanovka v těhotenství nabídnu tuto možnost, ale nikoho nepřemlouvám. Jak moc to nabízí gynekologové netuším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3192
26.11.19 10:36

Zrovna ted jsem to resila. Mam ocko stre 14 let. Nejdriv mi le brali krev na protilatky aby zjistila zda a jak preockuji.

Ale pokud jsi ockovana pred 10 lety tak to neres.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1887
26.11.19 11:09

@Lucka1111 Já se těhotná prave nechala očkovat kvůli pertussi (měli jsme několik případů novorozenců, co skončilo na ARu na UPV s tím). V USA už je to standard, tady spíš min. Gynekologove sem tam nabízí, ale neřekla bych plošně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
442
26.11.19 13:09

To je zajímavý, u nás se přeočkování dělá po 10 letech. :think: Když jsem byla těhotná doktor mi řekl, že až nebudu kojit mám přijít a dají mi očkování. I mamka byla před 10 lety a sestra po mě vzkazovala, že příští rok. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.19 13:33
@Anonymní píše:
Dobrý den, snažíme se s přítelem o miminko a já zjistila, že naposled jsem byla na tetanus očkovaná v roce 2009, takže teď je to 10 let. Myslíte, že mohu ještě počkat a nebo se dá očkovat i v těhotenství? Ještě teda těhotná nejsem ale také to nemusím zjistit hned, tak jestli by se nemohlo něco stát?

Já v době těhotenství měla od poslední tetanovky 16 let, těsně před porodem jsem se hnusně porezala, šili mi to a k takovému úrazu se prej normálně dava tetanovka, ale vzhledem k těhotenství mi ji nepichli. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama