Těžké postižení

Anonymní
29.6.18 14:13

Těžké postižení

Dobré odpoledne. Potřebuji se vypsat a třeba se tu najde někdo, kdo řešil podobnou situaci a podělí se o zkušenost. Čekáme naše vymodlené první dítě. Po mnoha nezdařených IVF pokusech, dvou zamlklých těhotenstvích. Před pár dny jsme se dozvěděli, že na 99% bude dítě velmi těžce fyzicky postižené - křečovité stažení rukou a nohou + koňská noha na obou chodidlech. Možná nebude ani sací a polykací reflex. Intelektově by mělo být dítě zdravé. Za čtrnáct dní jdeme ještě na jeden ultrazvuk a konzultaci s genetikem. A musíme se rozhodnout, co dál. Děsí mě představa, že bychom měli zabít žijící bytost. Ale děsí mě i představa, co všechno dítě pravděpodobně vytrpí po narození - čekala by ho série mnoha operací, kvůli končetinám. Absolutně nevím, co dělat. Nemáte někdo s tímto postižením zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21627
29.6.18 14:17

zkušenost nemám a je mi to moc líto :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54020
29.6.18 14:19

:hug: :hug: ach jo :? . Moc těžké rozhodnutí ale nedokázala bych přivést na svět dítě které bude takhle nemocné :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
29.6.18 14:22

Jak se k tomu staví manžel? Na jeho názoru by mně záleželo nejvíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
29.6.18 14:26

je mi to líto..ale myslím že právě po takové peripetii si zasloužíte zdravé dítě..
Já osobně pokud bych se o těžkém fyzickém i psychickém postižení dozvěděla v těhotenství, tak bych si dítě nenechala..nemám na to, nechtěla bych vidět jak trpí ( když by měl intelekt a tedy chápal co se děje ), ta bezmoc mu nedokázat pomoct.. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2478
29.6.18 14:27

Počkala bych ještě, co řekne genetik. A pak bych si zjistila víc info z komunity maminek s takto postiženými detmi.
Ale taky jsem toho názoru, že takto postižené dítě bych na svět asi přivést nechtěla :(

Já vím, že manžel by to nezvládl.

Příspěvek upraven 29.06.18 v 14:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8477
29.6.18 14:28

Ptej se doktorů, jak to může nejhůř a nejlíp dopadnout. V nejhorším to asi bude ležák. Krmení sondou, pleny…vyčerpávající. Zase jestli je šance, že operace pomůžou, že bude třeba jednou chodit, že intelekt bude fakt nenarušenej…já jsem věčný optimista, dala bych tomu cvrčkovi šanci. Mám prostřední dítě těžkýho autistu, to se předem zjistit nedá. Vědět to, nenarodil by se. Ale mentální postižení je jiný. Zas u mentálně zdravýho dítěte s těžším fyzickým postižením bude potřeba řešit různý mindráky, který prostě přijdou.
Nejmladší syn má poruchu vývoje řeči, je v logotřídě a má úžasnou asistentku, mladá krásná holka, jen chodí s nohama do x a kolíbe se. Nebo moje macecha, následkem léků v těhotenství její matky brutálně křivý záda, chybějící prsty. No a lepší babičku by si moji harantíci nemohli přát. Obě skvělý ženský a nějakej hendikep maj…
Chtělo by to fakt zjistit možnej rozptyl toho, jak to bude…a pak se rozhodnout. já mám problém vybrat si ze dvou svetrů, tohle je masakr…drž se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
29.6.18 14:29

Nemam zkušenost a takove dite bych si nenechala. Bylo by to utrpeni pro vsechny. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
4611
29.6.18 14:30

Jako první chci poslat hodně sil :hug: Já mám z těchto postižení takový strach, že jsem raději nechtěla třetí dítě. :oops: Ale jinak mám jasno v tom, že bych se těžce postiženého dítěte vzdala a na svět ho nepřivedla. Bavím se o tězkém postižení, ne o rozštěpu. Ale jste na to dva a rozhodnutí bude na vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1923
29.6.18 14:34
@Doe_Jane píše:
Nemam zkušenost a takove dite bych si nenechala. Bylo by to utrpeni pro vsechny. :kytka:

Souhlas. Ono si člověk řekne, ze se nám to lehko říká, když nejsme v te situaci, ale ja bych si takové dítě také nenechala. V tomhle mame s partnerem jasno. To utrpení je opravdu pro všechny a na cely život. :,(
Zakladatelko je mi to líto, drzte se. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24194
29.6.18 14:36

To je moc těžký, je mi to moc líto. Na vašem místě bych nejdřív hledala aktuální informace o léčbě. Je v nás spousta předsudků o bolestivé léčbě postižených, které nemusejí být pravda a řada vad lze dnes léčit šetrně a efektivně. Až je budete mít, rozhodujte se i podle sebe. Jestli dítě, o které jste tak bojovali, chcete přijmout i takto, nebo jestli je to pro vás příliš velká zátěž. Jeho štěstí a plnohodnotnost jeho života bude záviset jedině na vašem přijetí. Pokud byste si tím nebyli jisti, pak zcela určitě šťastné nebude a v tom případě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8477
29.6.18 14:38

Děvčata, já vždycky říkala, že bych unesla tělesně postižený dítě ale mentálně nikdy, tak ho mám :D Ono je to naprosto jiný, když je to pak vlastní dítě. Člověku to prostě rve srdce vejpůl.

Příspěvek upraven 29.06.18 v 14:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale

Je mi to moc líto. Kolegyně měla postiženého chlapečka, měl zakrnělou ruku a něco s nohama. Intelekt zcela v pořádku. Už jako malý ten kluk začal vnímat, že je něco jinak a není jako ostatní. Kolegyně z toho věčně vydeptaná, pořád lítali po nemocnicích a rehabilitacích, speciální boty, lázně… prostě tím žila celá rodina. Teď kluk nechtěl na rehabilitaci spolupracovat, že ho to nebaví, takže boj.. S tím, že když mu byly asi čtyři, tak doktoři řekli, že tohle prostě lepší nebude. Kolegyně pak začala různě obíhat takové ty alternativní doktory a možnosti rizikových operací. Za sebe říkám, že já bych to dítě nechtěla, už jen proto, že by s plným vědomým muselo žít s tím, že je postižené. Prober to s manželem, ještě jednou s doktory, a uvidíš… no drž se

• Citovat
  • Nahlásit
10261

Počkala bych po konzultaci s genetikem, ale připravila bych se spíš na to, že půjdu na přerušení. Říkat, že takový život někoho obohatí, je takové lhaní, když už člověk nechce přiznat, že ten život stojí za houby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1120

V kolikátém si týdnu?? A je prognoza nadějná, nebo bude fyzticky těžce postižené celý život? A tobě je kolik let jestli to není tajné?

Příspěvek upraven 29.06.18 v 14:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat