Dcera má tiky - psychika?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  09.01.12 20:45
Tik mrkání-psychika

Ahojky, naše dcera 5,5 roku začala po vánocích mít tiky-mrkat…je pravdou, že vánoce i silvestr jsme měli letos hodně vydařené…začala jsem malé dávat B-komplex…celkem se to zlepšilo, ale když je z něčeho nervózní ať už pozitivně nebo negativně, nebo se na něco hodně soustředí, vždy se jí to opět rozjede…u lékaře jsme zatím nebyly…máte někdo s touto situací zkušenost, když bude relativně v pohodě spraví se to časem samo? Mám celkem strach, protože letos jdeme k zápisu a nedovedu si představit co by s ní udělal stres v 1.třídě…předem díky za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ppetra
Echt Kelišová 8043 příspěvků 09.01.12 20:52

Ahoj,
mrkací tiky jsem měla jako děcko. Nevím přesně v jakém věku. Naši se mnou tenkrát i u různých doktorů byli, nicméně žádnou medikaci jsem pokud vím nikdy neměla. Přešlo to samo, ale až za několik let. Nevím čím to bylo způsobeno ani proč to najednou přešlo :nevim:

vertigo
Závislačka 3267 příspěvků 09.01.12 21:22

Ahoj, můj syn to měl taky, měl to taky někdy kolem 5 nebo 6 let a přešlo to tak po měsíci.. Nevšímala jsem si toho, neupozorňovala na to (i když to někdy bylo těžké), protože manžel to měl jako dítě taky (jen netikal očima, ale pořád popotahoval) a tím, že ho na to rodiče pořád upozorňovali a říkali mu, ať to nedělá, tak mu to zůstalo doteť :-(.. Kamarádky syn to měl taky v první třídě s nástupem do školy, byli pro jistotu na očním a tam jim taky poradili nevšímat si toho.. Tak držím palce, ať to přejde :mavam:

matyML  09.01.12 21:54
NEBOJ

Ahoj , právě teď řešíme tohle se synem,jsou mu 4 roky . Ráno je docela v pohodě , přes den když se trošku unaví , tak to začne dělat , strašně intezivně mrká , místo jednoho mrknutí mrkne několikrát za sebou jakoby strašně silně . Příjde mi že už snad ani normálně nemrkne . Už to jednou měl , v loni na podzim , trvalo to asi 2a půl měsíce . Pak to najednou samo odeznělo… Teď v prosinci měl ošklivou virózu , horečky , do toho mikuláš a opět se mu to rozjelo … Dávám magne B6 ´+ sirup sedalia , někdy pozoruju i zlepšení , ale když třeba kouká na něco napínavého v tv , opět začne a trvá to celý den … Na očním jsme byly před půl rokem , vše v pořádku , teď pro jistotu zajdem v týdnu znova , příjde mi ,že má ty oči jakoby hodně unavený a mžourá , někdy dokonce říká , že ho pálí…a příští týden máme vyšetření na neurologii , tak se modlim , ať je vše v pořádku . Vím jakou prožíváš bezmoc , když nevíme čím to je a proč , kolikrát už nemůžu a úplně mě to vezme , mám strach aby se mu děti nesmály , nejhorší jsou lidi , když jsme třeba v krámě a prodavačka se ho ptá proč tak mrká…Já se snažim ho neupozorňovat a úplně cizí člověk se ho bez zábran zeptá…Samozřejmě že to pak začne dělat ještě víc . Přeju vám , ať to holčičce brzy přejde a kdyby ne , pro klid bych se domluvila s dětskou dr . co a jak , jestli nějaké vyšetření,vita­mínky… :srdce:

Anonymní  10.01.12 10:33

Ahojky, děkuji za Vaši podporu. Kdyby dcerka nebyla předškolák vůbec bych to neřešila, bohužel je hodně citlivá a do školky po vánocích ani nechtěla jít s tím, že se jí děti budou smát. To jsme nakonec přestály, protože i paní učitelka mi říkala, že se jí to nestalo ani jednou. Myslela jsem, že je celkem klid, ale včera jí to zase hodně začalo. Mám ozkoušeno, že je lepší o tom vůbec nemluvit, protože malá pak mrká jěště víc, jak je z toho nešťastná, proto se bojím s ním běhat k dětské a na oční, nedej bože kdyby nás poslali třeba k psychologovi, myslím, že by jí to její malé sebevědomí jěště víc srazilo… :,(

pavučina
Kecalka 462 příspěvků 10.01.12 10:57

Ahoj,synovi je 15 let a tyhle tiky má v různých obměnách taky asi od 5 let.Má vždycky období a pak třeba 3 roky nic.Už jsem vypozorovala ,že je to vždy vyvolaný nějakým dlouhodobějším stresem/škola,ně­jakej průšvih,nebo třeba i velkým těšením se na něco/.No ze začátku jsem to furt chtěla nějak řešit,ale postupem jsem přišla na to,že to zase dřív nebo pozdějc samo zmizí.Ale fakt neupozorňovat a snažit se dostat dítě do klidu a pohody/dostatek spánku/.Ještě jsem celkem ocenila magnézium a volně prodejný přípravek Novopassit.Tak ať je to brzy v klidu :mavam: .

milan 1977  02.02.12 21:38

Dobrý den,synovi je 6 let,chodí do první třídy,od září také začal hrát házenou a řekl bych asi tak měsíc dává obě oči na ráz do jednoho směru do strany po celý den.Řekl bych spíše více k večeru když už je více unavený a také,když mu něco vysvětluji a on se více soustředí.Televizi se snažíme omezovat a na počítači je tak 30min týdně.Nedávno jsme byli u očního a vše v pořádku.Paní doktorka nám řekla,že když to bude déle pokračovat,že máme přijít a pošle nás k neurologovi.
Asi tak před rokem,také v tomto zimním období dělal syn podobnou grimasu,ale ta se od té současné lišila a asi tak po měsíci to zmizelo.Nevím co s tím.Myslíte,že to přejde?Moc bych si přál,aby ano.Syn je citlivý,taková poctivka,jak ve škole,tak doma i na házené.

Anonymní  03.02.12 08:40

Zdravím všechny starostlivé rodiče…dnes je to měsíc co dceři začaly tiky…někdy v polovině měsíce jsem navštívila homeopatku, protože jsem z celé naší situace byla dost nešťastná…tiky byly velmi zřetelné hlavně večer, když byla utahaná…bála jsem se reakcí dětí ve školce, protože jak jsem již psala dcera je také hodně citlivá na poznávky okolí…dnes jsme o 90% lepší!!! Paní doktorka nám napsala kompinaci 3 homeopatik a velké zlepšení jsem zaznamenala již po týdnu užívání…včera jsme byly na kontrole dostaly jsme místo nich již jen jedny na doladění, ale ty se užívají pouze 1× za 14 dní…takže z mojí zkušenosti, moc jsem tomu nevěřila ale úspěch se dostavil a já jsem ráda…přijde mi to stokrát lepší, než cpát do dětí uklidňující léky(samozřejmě u těchto lehčích problémů)…všem držím palce ať se z toho také brzy dostaneta…Zakla­datelka

filípekadada
Nováček 1 příspěvek 06.02.12 12:29

zdravím
Můj syn (5let) má taky tyto tiky,během minuty mrkne mockrát,,nevím z čeho to je ale chci se zeptat zda by to mohlo být ze stresu?před Vánoci jsme začali žít sami se synem bez táty.,.,?prosím poraďte :nevim:

vertigo
Závislačka 3267 příspěvků 06.02.12 13:40
filípekadada píše:
zdravím
Můj syn (5let) má taky tyto tiky,během minuty mrkne mockrát,,nevím z čeho to je ale chci se zeptat zda by to mohlo být ze stresu?před Vánoci jsme začali žít sami se synem bez táty.,.,?prosím poraďte :nevim:

Určitě to má ze stresu, snaž se ho na to neupozorňovat, ono ho to časem přejde :mavam:

NikaXS
Kecalka 263 příspěvků 31.03.12 16:50

Miri to mela jeden cas taky, bylo to nejak pred rokem, cili ve trech letech. Musela jsem ji 1 den v tydnu davat do skolicky a ona tezko snasela odlouceni a myslim, ze to byla pricina. Po cca mesici jsem ji stahla.
Preslo to postupne samo, ale mela pak jeste takove dohry, ze kdykoliv byla pod nejakym i sebemensim tlakem (mluvil na ni cizi clovek, mela neco rict do mikrofonu atd., tak mrkala).
Je dost mozny, ze kdyz se objevi nejaky stresovy faktor, spusti ji to cele znova..

Ted mam prave v jednom detskym kurzu petileteho chlapecka, ktery taky zacal najednou strasne mrkat, je mi ho lito, kdyz vim, ze ho tim padem asi neco trapi, ale rekla bych, ze ono u vsech tech deti to postupem casu samo nejak vymizi…

Nikola Nováková  08.07.12 21:31
homeopatika na tiky

Prosím paní, která se podepsala jako zakladatelka, zda by mohla napsat tu kombinaci 3 homeopatik, která dceři pomohla. I potom ty homeopatika, která dcera užívala ke konci. Dcera má také tiky - hlavou a ráda bych homeopatika vyzkoušela, když vím, že někomu pomohly. Děkuji moc. Nikola

Ginny Lee  02.11.12 17:50
Preco liecit?

Co je zle na tikoch? Ak si dieta pri tom neublizuje, preco to vobec liecit? Za to, ze to je neobvykle? Ze to vyzera zvlastne? Chybu vidim skor v spolocnosti, ze to neakceptuje.

Perlaperla
Nováček 1 příspěvek 02.07.13 15:18
p.Nikola Nováková

Dobrý deň, veľmi pekne Vás prosím napísať mi tie 3 homeopatiká, ktoré majú pomôcť proti tikom. Doma s dcérou máme tieť ten problém, kýva silno hlavou, akože si odhadzuje vlasy, hoci som ju dala ostrihať nakrátko, tik zostal. Veľmi pekne ďakujem.

Eluen  26.09.13 18:15
tiky

Dobrý deň, mohla by ste prosim napisat nazov tych homeopatik? Mame ten isty problem a velmi by som Vam bola vdacna. Diky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak to jen dělal? Vědci popsali Jacksonův trik s popíráním gravitace

Vzpomínáte si na tanec Michaela Jacksona v klipu Smooth Criminal? Král popu v... číst dále >

Podezřelý výstup Skripalové: Mluvila jako robot, Britové ji prý drží v zajetí!

Utekla hrobníkovi z lopaty a úspěšně se zotavuje z útoku nervově paralytickou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Reklama