Vitamíny pro děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petrlis
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 08.01.12 19:26
Vitamíny pro děti

Ahoj, můj 3,5 letý syn, odmítá jíst veškeré ovoce i zeleninu. Myslela jsem že bych mu koupila alespoň nějaké vitamíny v lékárně, ale je to s ním těžké :( Nedostanu do něho ani sirup ani žádný bonbonky. Možná ještě nějaký hodně dobrý sirup bych do něj možná dostala, ale nevím. nejlepší by bylo něco rozpustného v pití. :) Prosím poraďte.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 08.01.12 19:40

No asi se zeptat v lékárně :nevim: Já teda kupuju multitabs pro děti, jsou to tabletky s jahodovou příchutí a jeden čas to normálně cucal, pak nechtěl, tak jsem mu to drtila do večerní kaše, ted to zase cucá :-) Takže třeba to nadrtit do pití?
Ještě vibovit - želatinové bonbony, to jsou tedy jen vitaminy bez minerálu, kdyz to nechas pres noc nacucat v trose vody, tak se to pak pod vidlickou rozpadne a kdyz to kratce zahrejes v mikrovlnce, zcela se ve vode rozplyne a je to jak stava.

fragola
Generální žvanilka 24688 příspěvků 08.01.12 19:49

Multi-Sanostol nebo Pikovit. Jsou to sirupy. Třeba by je syn zvládl zamíchané do pití… I když já jsem toho názoru, že radši dát něco na lžičce, než sirupy kazit chuť toho pití ;) Ale chápu, že je to občas problém.

A víc než umělé vitamíny, bych se do prcka snažila dostat ovoce a zeleninu. Na něco ho ukecat, jít příkladem a tak ;)

misik86
Stálice 68 příspěvků 08.01.12 19:49

Mám to samé, dcera je stejně věkově, taky nechce žádné bonbonky, sirup už vůbec. Kupovala jsem Pikovit, Marťánky. Stěží vezme kapky na kašel. Když jsem ji zkoušela dávat něco třeba do pití, vždycky to poznala :( Jediné co mi vypije je Calcium a vitamin C je to rozpustné ve vodě, ovocná chuť.

Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 08.01.12 19:54

Ahoj já dávám od roka Verče PIKOVIT , je i s probiotiky. á jí dávám teda jen tak půl dávky, protože má stravu pestrou tak nějak snad dost. No a dávám jí to do čajíku . Samotný na lžičku se šklebí. :mrgreen:

xsaleen
Echt Kelišová 9122 příspěvků 08.01.12 20:11

vibovit je až od 4 let :pankac:

Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 08.01.12 20:43
xsaleen píše:
vibovit je až od 4 let :pankac:

ano, ale nezávisle mi dva lékárníci potvrdili, že proto, že menší děti neumí zpracovat ty velké želatinové kusy a mohly by se udusit. Co se týče dávky vitamínů, s přehledem vhodné od dvou let.

koralina11
Neúnavná pisatelka 16779 příspěvků 08.01.12 20:44

já dávám malýmu od roka pikovit a ted jsme koupila multi sanostol ještě jsme nenačali ale budu dávat jen 1 dávku jsou ta psané 2 malej jí mandarinky,jablka banány a přesnídávky tak má ovoce dost to já jen tak přes zimu a podporuje i chut k jídlu ještě mají jeden sirup ale nemůžu si vzpomenout na název :zed:

jonatanka
Závislačka 2957 příspěvků 08.01.12 20:44

Mám syna 16 měsíců, je atopik, takže s ovocem musíme opatrně. Přidávám do pomazánek pažitku, cibuli, řeřichu. Do polévky prolisuji česnek, teda až když dovařím. Jinak mě taky nic nenapadá. Pro takové prďoly snad ani chemické vitamíny nejsou.

xsaleen
Echt Kelišová 9122 příspěvků 08.01.12 20:44

nevím, kupovala je kamarádka.. bylo to napsané na obalu… víc jsem se nepídila

JayLee  08.01.12 20:54

o vikendech na chalupe Vibovit a pres tyden doma Multi tabs :pankac:mame 2,5 roku :dance:

dajdulka25
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 08.01.12 21:22

Ja pouzivam pro maleho Imunoglukan, je super na imunitu..
U nas teda ovoce frci - jablka, hrusky, mandarinky a o zelenine muzu jen basnit…
Tyhle sladky sirupy jsem taky kupovala a malej se mi po nich osypal - meli jsme teda Martanky..

columbia
Kecalka 260 příspěvků 09.01.12 14:06

Taky tohle pořád řeším, malá nechce skoro žádné ovoce pokud si ho sama neutrhne (jahodu, ostružinu) což teď v zimě nehrozí. Tak dostává alepsoň přesnídávky a zeleninu syrovou taky nejí, jen vařenou v polívce nebo jiném jídle. Nejsou jí ještě dva roky tak doufám, že to snad brzy přejde a dá si. Zatím jsem žádné vitamíny nekoupila nějak toho nejsem moc zastánce, maximálně rakytníkový sirup od weledy. Známá mi jednou říkala, že jí nějaká paní doktorka, prý kapacita říkala, že děti by aspoň do pěti let žádné kupované vitamíny jíst neměli, že si to pak to tělo nenaučí samo vyrábět, vstřebávat z potravy a tak.

jerryna84
Kecalka 402 příspěvků 10.02.12 07:19

My používáme Multivitamíny s kolostrem pro děti od 3 let.Je o od firmy ExtraVita.eu.Snad to nesmáznou, když tak pošlu sz.Stojí 199, a jsou v jednom balení 3 příchutě :-)

mamamialou  20.08.13 07:05

U sirupu pozor na zuby. Velmi velmi kazí zoubky. Já svým dětem dávám šumivé tabletky - poptej se v lékárně.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováček pod tlakem: Milenka Gelemová udělal scénu kvůli dovolené a Dádě

Ač to mezi Felixem Slováčkem (75) a jeho o desítky let mladší milenkou Lucií... číst dále >

Těžký alkoholik Juncker? Evropský šéf prý na jednáních pije gin místo vody!

Že si šéf Evropské unie Jean-Claude Juncker rád přihne, to je veřejně známá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když k nám přišla Mandlová, začal jsem koktat, vzpomíná Petr Štěpánek

Každý čtenář bude bohužel o půlku rozhovoru s hercem Petrem Štěpánkem (69)... číst dále >

Jak tělo varuje před rakovinou? Krvácením, závratí i chronickým kašlem

Tělo nám vysílá spoustu varovných signálů. Většinou poukazují jen na drobné... číst dále >

Reklama