Titulování manžel-ka u nesezdaných

1289
29.7.15 06:29

Titulování manžel-ka u nesezdaných

Včera jsem byla na jednání s novým spolupracovníkem, velmi přátelský rozhovor, a tak jsme popovídali o rodině, o dětech a říká „moje manželka pracuje v té a té firmě“. A já říkám jen v rámci konverzace „jak dlouho jste svoji?“
„No, my nejsme manželé, víš jak, dneska se lidi rozhodnou, že budou mít rodinu a nevezmou se.“ Říkám jasně, chápu, co chceš říct.
A nebyl to první případ, už několikrát jsem si všimla, že ženy referovaly o „skoromanželovi“ (tj. intimní partner, se kterým žijí a plánují budoucnost) jako o manželovi. A i zde jsem si všimla u několika uživatelek, že psaly v jedné diskuzi o „manželovi“ a v jiné se ukázalo, že svoji nejsou.
Aby bylo jasno, nejsem žádný zastánce manželství, spíše naopak poslední dobou, ale nerozumím, proč nesezdaní nepoužívají slovo partner, pokud nejsou manželé? Já občas i o manželovi řeknu „partner“, ve smyslu mužský protějšek, proto mě to asi tak překvapuje.

Kdo nejste sezdaní, jak představujete partnera a jak on představuje vás, případně o vás referuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1219
29.7.15 06:35

Dokud jsme nebyli svoji tak jsme se titulovali partner, partnerka… přítel, přítelkyně.
Manžel a manželka pokud nejsou dva sezdaní mi přijde fakt ujeté

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19173
29.7.15 06:41

Neznám nikoho, ani jsem se nesetkala s nikým, kdo by používal manžel/ka a nebyli svoji :nevim: Asi žiju mezi normálními lidmi, protože tohle používání normální není :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5543
29.7.15 06:42

Lidé se nechcou brát, ale přitom se rádi titulují manžel/manželka…co si budeme říkat, aspoň mi to zní 1000× líp než přítel, či partner. Svého manžela jsem tak nazvala v telefonu asi týden před svatbou. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3169
29.7.15 06:44

Možná svatbu v dohledné době plánují, tak bych chápala i výraz " skoromanžel". Jinak tomu moc nerozumím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11781
29.7.15 06:45

Pritel/kyne, partner/ka, muj muz/moje zena. Manzel a manzelka nepouzivame vubec. Naopak nas tak oslovuji cizi lide.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1724
29.7.15 06:46

Partner, přítel.. Manžel by mě nenapadlo říct :nevim:
Jooo když někdo, kdo nás nezná řekne „váš manžel“, tak to neřesím a nebo opravím, že ne manžel, ale přítel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
29.7.15 06:58

Partner/partnerka…urcite bych nerikala manzel/manzelka, pokud nejsme manzele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7092
29.7.15 07:04

@umea Svého partnera manželem nenazývám, taky mi to přijde divné. Používám výrazy „partner“, „přítel“, „chlap“, podle příležitosti. Ani on mě nenazývá manželkou.
Ale je pravda, že jeho rodiče nazývám tchánem a tchyní, v rámci zjednodušení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8952
29.7.15 07:04
@Nikolllet píše:
Partner, přítel.. Manžel by mě nenapadlo říct :nevim:
Jooo když někdo, kdo nás nezná řekne „váš manžel“, tak to neřesím a nebo opravím, že ne manžel, ale přítel.

Jako bys mi psala z duše :kytka: a to doslovně :lol: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4354
29.7.15 07:07

Já jsem byla x let vdaná a teď zatím s partnerem manželé nejsme, nicméně se občas přeřeknu, jinak používám buď „přítel“ nebo „můj muž“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4354
29.7.15 07:08

Jinak jeho kamarádi, když se ptají po mně tak se ptají kde má manželku nebo mě slovují jeho příjmením, prostě berou, že patříme k sobě a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6219
29.7.15 07:11

Já říkám „můj muž“ Partner mi přijde takové studené, spíš do obchodu. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33969
29.7.15 07:22

Já říkám pořád stejně můj muž

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16744
29.7.15 07:27

Já říkám přítel, přítel už ale několikrát o mě řekl, že jsem jeho manželka, řekla jsem mu proč to říká když si mě nevzal a vzít nechce :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama