Topení netopí - co s tím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tabitta
Kecalka 464 příspěvků 01.11.18 06:26
Topení netopí

Poradite mi někdo, prosím? Jeden radiátor v bytě netopil, na radu topenare jsem sundala plastovou hlavici, nastrikala mazadlo ve spreji a povytahla takovy ten cudlik. Hned to začalo topit a topilo. Jakmile jsem ale nasadila ten plast, casem topit přestalo a po odsroubovani byl cudlik zase zastrceny :nevim:
 Díky!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
elinka90
Závislačka 2560 příspěvků 01.11.18 06:53

Tak máte asi špatný ventil a bude potřeba koupit nový

tabitta
Kecalka 464 příspěvků 01.11.18 07:00
:(
nozu
Extra třída :D 11917 příspěvků 01.11.18 07:32

a je to odvzdusnene? jinak asi fakt vymenit ventil. a nebo nechat sundany plastovy kryt, aby se cudlik nezasouval. neni tam neco v krytu, co ho zamackava? osobne bych se v tom moc nestourala a zavolala si profika.

JTom
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 01.11.18 19:09

Jestli těleso topilo po otevření ventilu, tak v něm není vzduch a nemá tedy smysl uvažovat o odvzdušnění.
Jestli bylo potřeba kolík vytahovat, tak je zadřený nebo je prasklá pružina. Je potřeba ho vyleštit a mnohokrát rozhýbat, nejlépe s pomocí silikonového oleje, který nerozrušuje gumu. Teprve v případě, když bude zaručeně jisté, že se pohybuje volně a přesto se nevysouvá, by bylo možné uvažovat o prasklé pružině a případné výměně ventilu. Zatím není potřeba nic kupovat.

tabitta
Kecalka 464 příspěvků 01.11.18 19:19

Dnes jsem ještě zkusila znovu tim cudlikem zahybat a vysunout a nasroubovala jsem tam hlavici z kuchyne,ktera funguje normalne,aby tedy bylo jiste,ze to neni hlavici.Zatim to topi.
Mám tedy zkusit vypnout a zapnout?

JTom
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 01.11.18 19:28

Tomu nerozumím. Jak vypnout a zapnout? Předpokládám, že se bavíme o topení vodou.
Důležité je, aby kolík byl zaručeně volný a aby se sám spolehlivě vysouval. Naopak, na zasunutí je potřeba poměrně velká síla.

tabitta
Kecalka 464 příspěvků 01.11.18 19:53

Ano,bavime.Mys­lim,vypnout zapnout topeni.Vcera, když jsem ho vypla, uz se neroztopilo a kolik byl zasunuty uvnitr.

cocomoon
Kecalka 259 příspěvků 03.11.18 19:36

Buď ho rozhejbat, nebo vyměnit. Jiná možnost není.
Jaké mazadlo jste použila?

tabitta
Kecalka 464 příspěvků 04.11.18 07:31

Jasný. Tak uvidím, až se dnes vrátíme domu a zapnu topení, jestli to bude topit. WD-40

Irena94
Nováček 5 příspěvků 26.11.18 00:40
Topení si dělá co chce

Zdravím všechny, mám dotaz ohledně topení na elektřinu. Mám v bytě elektro kotel na termostatu se nastaví teplota na jakou chci byt vytopit. Poslední dobou si ale topení dělá co chce i po nastavené teplotě na termostatu topení topí dál až je v bytě ukrutné vedro a nejde to vypnout. :nevim: Když jsem shodila jističe od elektro kotle a vyndala baterie z termostatu topení konečně přestalo topit ale za pár hodin nastal problém, i přes vypnutý elektro kotel a termostat topeni opět začne samovolně topit. Nevíte někdo v čem může být problém a co s tím? Nechci zatím na topení nikoho volat jestli nejde jen o maličkost. Děkuji všem za rady.

JTom
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 26.11.18 01:12

Chtělo by to vědět typ kotle a termostatu. I tak se to ale bez měření nedá opravit a doporučovat práci s měřicími přístroji pod napětím na veřejném fóru nelze. Je možné jen změřit napětí baterie. Jinak to svěřit někomu zkušenějšímu.

Janli
Kelišová 6808 příspěvků 26.11.18 01:19

Hlavně nestrkej sama prsty do elektrickýho kotle. Zavolej opraváře nebo chceš vyhořet?

Irena94
Nováček 5 příspěvků 26.11.18 02:22

@JTom typ kotle i termostatu vim jen to bude nejsip zbytecne sem psat pokud tedy nejde jen o nejakou malou zavadu co bych zvladla odstranit sama :/ ale dekuju za ochotu :)

Irena94
Nováček 5 příspěvků 26.11.18 02:25
@Janli píše:
Hlavně nestrkej sama prsty do elektrickýho kotle. Zavolej opraváře nebo chceš vyhořet?

To samozřejmě nechci jen jsem se informovala zda nejde jen o nejakou drobnou zavadu na kterou opravar nebude nutny.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Soukup rozehrál partii o Hrad, má šanci vystřídat Zemana?

Pecka? Ano, ale určitě ne žádné velké překvapení. Podnikatel, moderátor a... číst dále >

Vrahovi pumpařky hrozí výjimečný trest, práskl ho komplic kvůli dvěma tisícům

Policisté zadrželi a obvinili muže, kteří přepadli čerpací stanici u... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >