Topení netopí - co s tím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tabitta
Kecalka 439 příspěvků 01.11.18 06:26
Topení netopí

Poradite mi někdo, prosím? Jeden radiátor v bytě netopil, na radu topenare jsem sundala plastovou hlavici, nastrikala mazadlo ve spreji a povytahla takovy ten cudlik. Hned to začalo topit a topilo. Jakmile jsem ale nasadila ten plast, casem topit přestalo a po odsroubovani byl cudlik zase zastrceny :nevim:
 Díky!

Reakce:

elinka90
Závislačka 2513 příspěvků 01.11.18 06:53

Tak máte asi špatný ventil a bude potřeba koupit nový

tabitta
Kecalka 439 příspěvků 01.11.18 07:00
:(

nozu
Extra třída :D 11666 příspěvků 01.11.18 07:32

a je to odvzdusnene? jinak asi fakt vymenit ventil. a nebo nechat sundany plastovy kryt, aby se cudlik nezasouval. neni tam neco v krytu, co ho zamackava? osobne bych se v tom moc nestourala a zavolala si profika.

JTom
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 01.11.18 19:09

Jestli těleso topilo po otevření ventilu, tak v něm není vzduch a nemá tedy smysl uvažovat o odvzdušnění.
Jestli bylo potřeba kolík vytahovat, tak je zadřený nebo je prasklá pružina. Je potřeba ho vyleštit a mnohokrát rozhýbat, nejlépe s pomocí silikonového oleje, který nerozrušuje gumu. Teprve v případě, když bude zaručeně jisté, že se pohybuje volně a přesto se nevysouvá, by bylo možné uvažovat o prasklé pružině a případné výměně ventilu. Zatím není potřeba nic kupovat.

tabitta
Kecalka 439 příspěvků 01.11.18 19:19

Dnes jsem ještě zkusila znovu tim cudlikem zahybat a vysunout a nasroubovala jsem tam hlavici z kuchyne,ktera funguje normalne,aby tedy bylo jiste,ze to neni hlavici.Zatim to topi.
Mám tedy zkusit vypnout a zapnout?

JTom
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 01.11.18 19:28

Tomu nerozumím. Jak vypnout a zapnout? Předpokládám, že se bavíme o topení vodou.
Důležité je, aby kolík byl zaručeně volný a aby se sám spolehlivě vysouval. Naopak, na zasunutí je potřeba poměrně velká síla.

tabitta
Kecalka 439 příspěvků 01.11.18 19:53

Ano,bavime.Mys­lim,vypnout zapnout topeni.Vcera, když jsem ho vypla, uz se neroztopilo a kolik byl zasunuty uvnitr.

cocomoon
Stálice 78 příspěvků 03.11.18 19:36

Buď ho rozhejbat, nebo vyměnit. Jiná možnost není.
Jaké mazadlo jste použila?

tabitta
Kecalka 439 příspěvků 04.11.18 07:31

Jasný. Tak uvidím, až se dnes vrátíme domu a zapnu topení, jestli to bude topit. WD-40

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >