Problémy se sousedem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 21:19
Problémy se sousedem

Zdravím, máme problém se sousedem. Už řešíme tento problém 2 rokem, bohužel až tento rok nám vyvrcholily nervy. Bydlíme v bytě a vedle nás bydlí soused, který je starší. Vždycky jsem měla úctu k starým lidem, vím, že se s nima dá domluvit, ale bohužel…
Celý léto jsme řešili problémy a to takový, že nám pán zametal koštětem klidně v půl 6 ráno za hlavou, samozřejmě nás tím budil. 20× každý ráno zamkne a odemkne branku, vezme za ni jestli je zamčená.
Tohle jsme nějak přešli. Bohužel nastalo zimní období a pán má zapotřebí 5× denně větrat klidně i přes půl hodiny tak, že ve svém 1kk otevře 2 okna dokořan, to trvá přibližně 20 minut a poté otevře okno do kuchyně a dveře a to má otevřené klidně dalších 20 minut. Oba dva máme byty v přízemí a před bytem máme zahrádku. Jenže, jak přišly zimní teploty, tak nám prochladne zeď a byť doma máme 21 stupnů, tak najednou doma sedíme v teplákách, mikině a šále.
Došlo to do takového stavu, že pán si šel stěžovat na nás, že po něm chceme, aby nevětral tak dlouho. Tak jsme šli taky - správcová, co má na starost barák se mu snažila vysvětlit, že opravdu nejde, aby sousedům byla zima. Na pár dní byl klid.. Jenže to pokračuje dále… V bytě je nám zima přesto, že topíme a soused si ohřívá byt o nás.. Jenže my díky němu budeme platit více na plynu (každý byt má svůj kotel)
Došly nám nápady, jak to řešit. Je možnost se nějak bránit?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

smradoch75
Stálice 52 příspěvků 31.10.18 21:23

upřímně…nepova­žovala bych to za problémy a za sousedy nchtěla vás :nevim:

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 31.10.18 21:25

Zameta ve svem byte a tim vas budi??Mate steny z papiru?
K tomu vetrani,ja jsem na opacne strane barikady-v loznicich chceme mit v noci cca 19st,takze vetrame,dokud neni pozadovana teplota.Stejne jako ve zbytku bytu udrzujeme pres den teploty kolem 21.Temer netopime.A musime platit za zimomrivky kolem nas,ktere chteji mit 24stupnu 24hodin denne :nevim: Kazdopadme je to tak,ze naklady na topeni se v baracich rozpocitavaji pomerove.Nevim presne,dle jakeho vzorce,ale soused zijici v zime plati castecne i vase naklady na topeni.

Emimin7
Echt Kelišová 9286 příspěvků 31.10.18 21:25

S tím větráním je to na hlavu, ne? Zakázat mu větrat snad nemůže být možné.

Diaceny
Stálice 63 příspěvků 31.10.18 21:26

Problémoví sousedé se vždy řeší velmi těžko. Podle mě na takové platí pouze začít mu dělat takové naschvály, že přestane a začne se chovat tak, aby vás neprovokoval. Jaké, to už musíte vymyslet samy nebo najít inspiraci v jiných diskuzích na netu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 21:27
@smradoch75 píše:
upřímně…nepova­žovala bych to za problémy a za sousedy nchtěla vás :nevim:

Nepovažovala bys teda za problém to, že platíš za topení, vytápíš sousedův byt a tvoje topení spíná 10× více než má protože nám prochladne zeď, jako vážně? :zed:
Mít tu malý dítě, tak nám tady zmrzne.
Ve chvíli, kdy on takto větrá, nám byt prochladne o 3 stupně.. A složitě pak 3 stupně vytápíme zpátky.
To ti opravdu příjde OK? Já neberu nikomu, že větrá, ale to, že má otevřený okna v 0 stupních 40 minut cca 5× denně, mi v pořádku nepřijde.

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 31.10.18 21:27
@smradoch75 píše:
upřímně…nepova­žovala bych to za problémy a za sousedy nchtěla vás :nevim:

Asi tak..

Hele co to je za byty/barak,ze mas prehled o tom,jak,kdy a jak dlouho soused vetra??Mi to prijde krapet na hlavuto
Navic duchodci obvykle v bytech nechteji kosu,malo se hybou,potrebuji teplo :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 21:28
@unuděná píše:
K tomu vetrani,ja jsem na opacne strane barikady-v loznicich chceme mit v noci cca 19st,takze vetrame,dokud neni pozadovana teplota.Stejne jako ve zbytku bytu udrzujeme pres den teploty kolem 21.Temer netopime.A musime platit za zimomrivky kolem nas,ktere chteji mit 24stupnu 24hodin denne :nevim: Kazdopadme je to tak,ze naklady na topeni se v baracich rozpocitavaji pomerove.Nevim presne,dle jakeho vzorce,ale soused zijici v zime plati castecne i vase naklady na topeni.

Ano, máme stěny z papíru, slyšíme tu vše. Jinak říká vám něco noční klid? :nevim: Ten je dokonce do 7h do rána. U nás daný domovním řádem. Také nejsem jediná, kdo si stěžuje, že ho budí v půl šestý ráno.

alilauter
Kecalka 231 příspěvků 31.10.18 21:29

Hele, mám kamarádku a ta měla fakt problémy. Tohle je proti tomu luxusni soused. Asi bych neresila jeho, ale svůj byt. Tu stěnu, kde s nim sousedite a podle tebe utíká teplo bych nějak zateplila. Určitě se s tim dá něco dělat, on si přece může větrat jak chce.

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 31.10.18 21:30
@Anonymní píše:
Nepovažovala bys teda za problém to, že platíš za topení, vytápíš sousedův byt a tvoje topení spíná 10× více než má protože nám prochladne zeď, jako vážně? :zed:
Mít tu malý dítě, tak nám tady zmrzne.
Ve chvíli, kdy on takto větrá, nám byt prochladne o 3 stupně.. A složitě pak 3 stupně vytápíme zpátky.
To ti opravdu příjde OK? Já neberu nikomu, že větrá, ale to, že má otevřený okna v 0 stupních 40 minut cca 5× denně, mi v pořádku nepřijde.

Zijete nekde na horach?Protoze letos jeste pres den v nizinach nemrzlo ;)
no,a reseni asi jedine odstehovat se z tak mizerneho bytu,kde slysite stetiny odto smetaku vrzat o zem a behem par minut mate v byte kvuli vetrani souseda o 3st mene.To je lepsi zit ve stanu,sorry jako.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 21:30
@unuděná píše:
Asi tak..Hele co to je za byty/barak,ze mas prehled o tom,jak,kdy a jak dlouho soused vetra??Mi to prijde krapet na hlavuto
Navic duchodci obvykle v bytech nechteji kosu,malo se hybou,potrebuji teplo :mrgreen:

Já nemusím mít přehled o tom, kdy a jak dlouho větrá. Mě vychladne zeď. Já sedím u stolu, poleje mě zima, začně spínat topení. Stačí mi vylézt ven na zahradu a vím, že má otevřené okna. Dnes byl přítel na zahradě 40 minut…
Správcová mu také řekla, že okna vidí u něj otevřené pořád… A že my kvůli němu nemůžeme vytápět byt navíc.

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 31.10.18 21:32
@Anonymní píše:
Ano, máme stěny z papíru, slyšíme tu vše. Jinak říká vám něco noční klid? :nevim: Ten je dokonce do 7h do rána. U nás daný domovním řádem. Také nejsem jediná, kdo si stěžuje, že ho budí v půl šestý ráno.

chces rict,ze zametani dela takovy ramus,ze porusuje nocni klid?? :roll: :mrgreen: to nemuzes myslet vazne.

Fofrník
Závislačka 3487 příspěvků 31.10.18 21:32
@unuděná píše:

Jestli mají každý svůj kotel tak se nic nerozpočítává. Nicméně pokud nemají děravé stěny (průduchy) do bytu souseda nebo 5cm slabou stěnu tak bych to neřešil. Tedy pokud souset nežije trvale v teplotách 10 stupňů. Potom by to ovlivnilo asi i teplotu v sousedním bytě. ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 21:34
@unuděná píše:

Jinak že náš soused platí za naše náklady za topení. :zed: :zed: :zed: Asi bych se naučila číst. Máme každý svůj kotel, takže každý platí za svoje. My kvůli němu 2× více. :pocitac:
V bytě máme celou zimu 21,5 stupně.

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 31.10.18 21:34
@Anonymní píše:
Já nemusím mít přehled o tom, kdy a jak dlouho větrá. Mě vychladne zeď. Já sedím u stolu, poleje mě zima, začně spínat topení. Stačí mi vylézt ven na zahradu a vím, že má otevřené okna. Dnes byl přítel na zahradě 40 minut…
Správcová mu také řekla, že okna vidí u něj otevřené pořád… A že my kvůli němu nemůžeme vytápět byt navíc.

hele,problem neni v sousedovi,ale v tom vasem papirovem dome :nevim: Zateplete a nemusite resit kraviny.ja mam napriklad celou noc otevrene okno v loznici jeste i v techto teplotach a nikdo s tim problem nema :nevim: a to maji vedle loznici sousedi s malinkym miminkem :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >