Byt x dům, odstěhovat se nebo zůstat??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 12:28
Byt x dům, odstěhovat se nebo zůstat??

Přeji hezké odpoledne. Bydlím s manželem a dvěma dětmi (2 a 4 roky) v domě manželových rodičů v 1.patře, v přízemí bydlí švagrová s přítelem. Tchánovci bydlí v domě na vesnici. Řeším teď, jak s bydlením dál. Manžel se svou sestrou a tchánovci vymysleli varianty, jak bychom mohli bydlet:
1. švagrová si postaví dům na naší zahradě (formou přístavby k našemu domu) a tchánovci budou časem bydlet s ní
2. švagrová se odstěhuje mimo náš dům a tchánovci budou bydlet časem s námi
Pro mě je schůdná pouze varianta, že budeme v našem domě bydlet sami a na zahradě se žádný dům stavět nebude (dům jsme rekonstruovali za naše peníze, celý ho sami platíme, sami se staráme o zahradu).Ale o tom nikdo nechce slyšet.
Co byste dělali? Tlačili tu mou variantu nebo byste do všeho hodili vidle a odstěhovali se z domu (v tom případě kam? Do bytu ve městě nebo do domu za město?)
Díky předem za názory.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
kacenka.sks
Kecalka 458 příspěvků 30.10.18 12:31

Pro svuj klid bych zvolila tu poslední možnost a odstěhovala se pryc

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 8469 příspěvků 30.10.18 12:34

Už jsi to tu řešila ne? Samozřejmě že bych přistoupila pouze na variantu samostatného bydlení, nic jiného by pro mě nepřipadalo v úvahu. I za cenu že bych se měla odstěhovat.

Modesta
Ukecaná baba ;) 1954 příspěvků 30.10.18 12:35

Buď budeš muset ustoupit a nebo se přestěhujte. Záleží také, jak to vidí tvůj manžel. Bude pro něj stěhování ok a nebo chce zůstat tam, kde je? A kdybyste se stěhovali, vyplatil by Vám někdo hodnotu rekonstrukce?

Šarlota4
Extra třída :D 10081 příspěvků 30.10.18 12:37
@terien píše:
Už jsi to tu řešila ne? Samozřejmě že bych přistoupila pouze na variantu samostatného bydlení, nic jiného by pro mě nepřipadalo v úvahu. I za cenu že bych se měla odstěhovat.

Presne tak! Ten dum bohuzel neni vas a tak tezko muzete rozhodovat. S domem na zahrade bych souhlasila jen v pripade, ze by dum byl samostatny a radne oddeleny vc. pozemku. Zadna pristavba apod. Jestli se stehovat do bytu nebo domu za mesto je na vasich fin. moznostech a preferencich :nevim:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16785 příspěvků 30.10.18 12:39

Samostatné bydlení! Ovšem počítej s tím, že je na místě vyplatit švagrovou (a možná i ty tchány?), protože ač jste dům opravili za své, pořídili (postavili, koupili) ho za své náklady manželovi rodiče a jsou právoplatní vlastníci ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 12:47

@terien jj, řešila, ale zatím se to nikam nepohnulo. Manžel se moc stěhovat nechce. Taky je další věc, že dům, kde bydlíme, potřebuje novou střechu, rekonstrukci elektriky, topení a vody.
@pe-terka s vyplacením počítám.

IvaX
Ukecaná baba ;) 1890 příspěvků 30.10.18 12:47

Ať vás švagrová s tchánovci vyplatí a odstěhujte se. Já bych šla raději do domu za město. Možná by šla i varianta vyměnit se s tchánovci, oni ať jdou k švagrové a vy do jejich domu ns vesnici, záleží jestli by vám lokalita a dům vyhovoval a jak by to vyšlo finančně.

Uživatel je onlineIjen
Ukecaná baba ;) 1073 příspěvků 30.10.18 12:50

Bydlite v dome tchanovcu. Tak co chces prosazovat?

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 8469 příspěvků 30.10.18 12:53
@Anonymní píše:
@terien jj, řešila, ale zatím se to nikam nepohnulo. Manžel se moc stěhovat nechce. Taky je další věc, že dům, kde bydlíme, potřebuje novou střechu, rekonstrukci elektriky, topení a vody.

Nedala bych tam ani korunu, sbalila se a odešla. Klidně sama s dětmi. Dokud nezačnes jednat tak se nikdy nic nepohne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 12:54

@Ijen chci prosadit, abychom bydleli sami. O dům se staráme (rekonstrukce, veškeré poplatky platíme), tchánovci bydlí v domě na vesnici (dům na vesnici je jejich). Švagrová s přítelem mají nadprůměrné příjmy a jsou schopni si koupit/postavit dům i jinde než zrovna na naší zahradě. Tak jenom nerozumím tomu, proč to nejde…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 12:56

@terien díky za názor. Jako sbírám odvahu už dlouho…přece jenom s malými dětmi to není jen tak…

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16785 příspěvků 30.10.18 12:56
@Anonymní píše:

a tobě to bydlení vyhovuje, ve smyslu lokality? A starost s péčí o dům, nevadí vám? Zahrada - má pro vás přínos, nebo byste radši bydlení, kdo toho řešit nemusíte (byt)? Od toho je je dobré se odpíchnout!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 13:00

@pe-terka je tu sice větší automobilová doprava, ale lokalita je fajn (10min do centra města).Mně nevadí se o dům starat, ale jak není náš, tak tu nemáme hlavní slovo, takže se vlastně pořád jen přizpůsobujeme. Zahrada je fajn, ale já mám jinou představu (ovocné stromy, jahody, mrkev max.) než zbytek osazenstva. Jako štve mě, že tu nemáme hlavní slovo, na placení všeho jsme dobří, ale na to, aby jsme tu mohli rozhodovat, na to už ne…Zakl.

Tichošlápek
Extra třída :D 10914 příspěvků 30.10.18 13:03
@Anonymní píše:
@pe-terka je tu sice větší automobilová doprava, ale lokalita je fajn (10min do centra města).Mně nevadí se o dům starat, ale jak není náš, tak tu nemáme hlavní slovo, takže se vlastně pořád jen přizpůsobujeme. Zahrada je fajn, ale já mám jinou představu (ovocné stromy, jahody, mrkev max.) než zbytek osazenstva. Jako štve mě, že tu nemáme hlavní slovo, na placení všeho jsme dobří, ale na to, aby jsme tu mohli rozhodovat, na to už ne…Zakl.

A nemůžete ten dům odkoupit? Pokud ne, hledala bych vlastní bydlení

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >