Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Pro svuj klid bych zvolila tu poslední možnost a odstěhovala se pryc
Už jsi to tu řešila ne? Samozřejmě že bych přistoupila pouze na variantu samostatného bydlení, nic jiného by pro mě nepřipadalo v úvahu. I za cenu že bych se měla odstěhovat.
Buď budeš muset ustoupit a nebo se přestěhujte. Záleží také, jak to vidí tvůj manžel. Bude pro něj stěhování ok a nebo chce zůstat tam, kde je? A kdybyste se stěhovali, vyplatil by Vám někdo hodnotu rekonstrukce?
@terien píše:
Už jsi to tu řešila ne? Samozřejmě že bych přistoupila pouze na variantu samostatného bydlení, nic jiného by pro mě nepřipadalo v úvahu. I za cenu že bych se měla odstěhovat.
Presne tak! Ten dum bohuzel neni vas a tak tezko muzete rozhodovat. S domem na zahrade bych souhlasila jen v pripade, ze by dum byl samostatny a radne oddeleny vc. pozemku. Zadna pristavba apod. Jestli se stehovat do bytu nebo domu za mesto je na vasich fin. moznostech a preferencich ![]()
Samostatné bydlení! Ovšem počítej s tím, že je na místě vyplatit švagrovou (a možná i ty tchány?), protože ač jste dům opravili za své, pořídili (postavili, koupili) ho za své náklady manželovi rodiče a jsou právoplatní vlastníci ![]()
Ať vás švagrová s tchánovci vyplatí a odstěhujte se. Já bych šla raději do domu za město. Možná by šla i varianta vyměnit se s tchánovci, oni ať jdou k švagrové a vy do jejich domu ns vesnici, záleží jestli by vám lokalita a dům vyhovoval a jak by to vyšlo finančně.
@Anonymní píše:
@terien jj, řešila, ale zatím se to nikam nepohnulo. Manžel se moc stěhovat nechce. Taky je další věc, že dům, kde bydlíme, potřebuje novou střechu, rekonstrukci elektriky, topení a vody.
@pe-terka s vyplacením počítám.
Nedala bych tam ani korunu, sbalila se a odešla. Klidně sama s dětmi. Dokud nezačnes jednat tak se nikdy nic nepohne.
@Ijen chci prosadit, abychom bydleli sami. O dům se staráme (rekonstrukce, veškeré poplatky platíme), tchánovci bydlí v domě na vesnici (dům na vesnici je jejich). Švagrová s přítelem mají nadprůměrné příjmy a jsou schopni si koupit/postavit dům i jinde než zrovna na naší zahradě. Tak jenom nerozumím tomu, proč to nejde…
@terien díky za názor. Jako sbírám odvahu už dlouho…přece jenom s malými dětmi to není jen tak…
@Anonymní píše:
@terien jj, řešila, ale zatím se to nikam nepohnulo. Manžel se moc stěhovat nechce. Taky je další věc, že dům, kde bydlíme, potřebuje novou střechu, rekonstrukci elektriky, topení a vody.
@pe-terka s vyplacením počítám.
a tobě to bydlení vyhovuje, ve smyslu lokality? A starost s péčí o dům, nevadí vám? Zahrada - má pro vás přínos, nebo byste radši bydlení, kdo toho řešit nemusíte (byt)? Od toho je je dobré se odpíchnout!
@pe-terka je tu sice větší automobilová doprava, ale lokalita je fajn (10min do centra města).Mně nevadí se o dům starat, ale jak není náš, tak tu nemáme hlavní slovo, takže se vlastně pořád jen přizpůsobujeme. Zahrada je fajn, ale já mám jinou představu (ovocné stromy, jahody, mrkev max.) než zbytek osazenstva. Jako štve mě, že tu nemáme hlavní slovo, na placení všeho jsme dobří, ale na to, aby jsme tu mohli rozhodovat, na to už ne…Zakl.
@Anonymní píše:
@pe-terka je tu sice větší automobilová doprava, ale lokalita je fajn (10min do centra města).Mně nevadí se o dům starat, ale jak není náš, tak tu nemáme hlavní slovo, takže se vlastně pořád jen přizpůsobujeme. Zahrada je fajn, ale já mám jinou představu (ovocné stromy, jahody, mrkev max.) než zbytek osazenstva. Jako štve mě, že tu nemáme hlavní slovo, na placení všeho jsme dobří, ale na to, aby jsme tu mohli rozhodovat, na to už ne…Zakl.
A nemůžete ten dům odkoupit? Pokud ne, hledala bych vlastní bydlení
Přeji hezké odpoledne. Bydlím s manželem a dvěma dětmi (2 a 4 roky) v domě manželových rodičů v 1.patře, v přízemí bydlí švagrová s přítelem. Tchánovci bydlí v domě na vesnici. Řeším teď, jak s bydlením dál. Manžel se svou sestrou a tchánovci vymysleli varianty, jak bychom mohli bydlet:
1. švagrová si postaví dům na naší zahradě (formou přístavby k našemu domu) a tchánovci budou časem bydlet s ní
2. švagrová se odstěhuje mimo náš dům a tchánovci budou bydlet časem s námi
Pro mě je schůdná pouze varianta, že budeme v našem domě bydlet sami a na zahradě se žádný dům stavět nebude (dům jsme rekonstruovali za naše peníze, celý ho sami platíme, sami se staráme o zahradu).Ale o tom nikdo nechce slyšet.
Co byste dělali? Tlačili tu mou variantu nebo byste do všeho hodili vidle a odstěhovali se z domu (v tom případě kam? Do bytu ve městě nebo do domu za město?)
Díky předem za názory.