Byt x dům, odstěhovat se nebo zůstat??

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
30.10.18 13:06

@Tichošlápek my ten domek máme slíbený od tchánovců, ale jen za podmínky, že budou bydlet s námi nebo se švagrovou v domu na naší zahradě. Zakl.

  • Citovat
  • Upravit
2249
30.10.18 13:07

Tak v tomhle případě bych si pořídila jiné bydlení, dům není váš, nemáš moc nárok někoho vystěhovávat a plánovat, jak kdo bude bydlet.
Co manžel říká na to, že byste si pořídili vlastní, samostatné bydlení?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21311
30.10.18 13:09
@Anonymní píše:
@Tichošlápek my ten domek máme slíbený od tchánovců, ale jen za podmínky, že budou bydlet s námi nebo se švagrovou v domu na naší zahradě. Zakl.

Pro mne nepřijatelné, pořídila bych si vlastní bydlení

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.18 13:09

@Rive manželovi se líbí představa, že tu budem všichni bydlet spolu..

  • Citovat
  • Upravit
21311
30.10.18 13:11
@Anonymní píše:
@Rive manželovi se líbí představa, že tu budem všichni bydlet spolu..

Tak to jsi v haji 8)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2249
30.10.18 13:12
@Anonymní píše:
@Rive manželovi se líbí představa, že tu budem všichni bydlet spolu..

Jaj, tak to me mrzí, protože společné bydlení bývá většinou cesta do pekel. Neznám
Nikoho, komu by vícegenerační bydlení vyhovovalo.

Zahrada je jak velká? Byla by možnost pozemek rozdělit? Že by tchánovci bydleli se švagrovou a vy si postavili dům na odděleném pozemku?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2696
30.10.18 13:13

A švagrová tam tedy taky chce bydlet s vámi?Jí to nevadí, že nebude dům jenom její? Ta varianta, že vy byste šli do domku, kde bydlí ted tchánovci s oni místo vás, to by nešlo?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34473
30.10.18 13:13
@Anonymní píše:
@Rive manželovi se líbí představa, že tu budem všichni bydlet spolu..

Tak to by klidně mohl, ale sám. Nikdy bych na to nepřistoupila. Bydlet s tchýní je to nejhorší co můžeš udělat a bydlet se švagrovou je druhý nejhorší co můžeš udělat. Proč? Nikdy nebudeš v klidu a spokojená.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.18 13:15

@Tichošlápek Jo, máš pravdu, taky se tak cítím. No jo, jenže co teď? Odejít sama s dvěma malými dětmi? Zakl.

  • Citovat
  • Upravit
226
30.10.18 13:15

A proc by nesla varianta,ze budete bydle vsichni spolu? Tedy za predpokladu,ze mate kazdy svuj vlastni vchod a rozdelene zahrady. Jinak bych do toho nesla. Zda se ale,ze jsi se svym nazorem sama,vsichni ostatni zrejme problem nemaji. Tak nechapu,co chces prosazovat,vzdyt ti tam nic nepatri.Dum je manzelovych rodicu a je uplne jedno co vsechno jste do baraku nacpali,pokud vlastnictvi rodice neosetrili driv a ted to vidi jinak.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.18 13:16

@Rive bohužel to není možné, je možný pouze přístavek k našemu domu…Zakl.

  • Citovat
  • Upravit
21311
30.10.18 13:18
@Anonymní píše:
@Tichošlápek Jo, máš pravdu, taky se tak cítím. No jo, jenže co teď? Odejít sama s dvěma malými dětmi? Zakl.

To přece musíš vědět ty sama, jestli to zvládneš nebo ne. Já bych zkusila společné soužití a když to nepůjde, tak odešla. Ale uz bych do domu neinvestovala nic, dokud nebudeš vědět, co dal

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.18 13:18

@zuzukobylka švagrové to teď vyhovuje, má celé spodní patro pro sebe, náklady minimální, zahradu má k dispozici (ale nepracuje na ní). Domek, kde bydlí tchánovci, je v dost špatném stavu, investice do něj by finančně odpovídala pořízení nového domu..navíc je hodinu cesty do města…zakl.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
30.10.18 13:21

@rosmarine oddělené vchody ani rozdělení zahrady bohužel nejdou. Ano, je to naprostá pravda, všichni jsou spokojení, jenom já remcám. Nepatří mi tu ani noha od židle, takže nemám právo nic rozhodovat. Jsem prostě v háji a jen přemýšlím, jak dál, když máme dvě malé děti…zakl.

  • Citovat
  • Upravit
6052
30.10.18 13:22
@Anonymní píše:
@zuzukobylka švagrové to teď vyhovuje, má celé spodní patro pro sebe, náklady minimální, zahradu má k dispozici (ale nepracuje na ní). …zakl.

No a proč teda neřešíte právě tyhle problémy? Nastavit si pravidla tak, aby vyhovovala všem. Chce mít švagrová k dispozici zahradu? Nechť se na ní taky podílí. A podobně… Jako jde to, ale musíte spolu hlavně komunikovat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný