Torticollis - je tu někdo?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anik6
Závislačka 3712 příspěvků 02.04.15 11:26
Torticollis-je tu někdo?

Ahoj, chci se zeptat, zda tu nekdo ma s timto zkusenosti? muj 17mesicni se s tim narodil a hledam nekoho, kdo si tim prochazi taky nebo prosel? Mame to stredne tezke, je mi z toho hrozne. Umi to nekde ve svete vyresit 100%?

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymní  02.04.15 15:22

Ahoj, my se s tím také trapime. Už od narozeni, je nám ted 19 měsíců. Radej bych ale pres SZ, jestli mas zájem.

Anik6
Závislačka 3712 příspěvků 02.04.15 22:14

Ano prosim, napis mi. Anonymnimu napsat nejde :-( diky :kytka:

Anik6
Závislačka 3712 příspěvků 02.04.15 22:14

Ano prosim, napis mi. Anonymnimu napsat nejde :-( diky :kytka:

Kessynkaa
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 17.06.15 10:51

Ahoj holky

smim se zeptat jak tato nemoc vypada/probiha?? Moje malicka drzi hlavicku ve svisle poloze na prave strane. Byly jsme u rehabilitaci dala nam cviceni ktere cvicim uz 3 tydny a zadne zlepseni. A pritom rikala ze se to do dbou tydnu zpravi. Vcera jsem hledala info a narazila tady na tu nemov, tak mam strach aby to take nemela. Za kym jit aby nam rekl proc tak tu hlavicku drzi?? Dekuju

Anik6
Závislačka 3712 příspěvků 17.06.15 13:45

Ahojky, jak mas starou dcerku? To, co popisujes to byt muze, ale nemusi, to zalezi… muj syn to mel i s predilekci (neotocil hlavicku na druhou stranu), to jsme rozcvicili - za tyden uz krasne otacel..ale pak jsem si nekdy kolem 7-8mesicu vsimla, ze mu ta hlavicka jakoby pada - neudrzi ji rovne a to i v leze, kdykoliv..a pak nam delali ultrazvuk a tedka s tim uz nic moc asi neudelame…je to zkraceny sval, ktery se zcvrkne asi behem porodu nebo uz v brisku, ten sval je kratky, proto nemuze hlavicku drzet rovne. je kratsi a nekde (nevim, kde, jestli na konci svalu?) je zcucnuty do takovyho uzliku (nekdy je to hmatatelne) a nekdy se ten uzlik da jeste rozcvicit - uzlik se natahne nebo ne…jak to vypada, vidis u me v podpisu na fotce u mladsiho syna. Foto nyni: nekdy to ma hezky, nekdy horsi…ale na rhb by to meli poznat…

Kessynkaa
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 17.06.15 14:14
@Anik6 píše:
Ahojky, jak mas starou dcerku? To, co popisujes to byt muze, ale nemusi, to zalezi… muj syn to mel i s predilekci (neotocil hlavicku na druhou stranu), to jsme rozcvicili - za tyden uz krasne otacel..ale pak jsem si nekdy kolem 7-8mesicu vsimla, ze mu ta hlavicka jakoby pada - neudrzi ji rovne a to i v leze, kdykoliv..a pak nam delali ultrazvuk a tedka s tim uz nic moc asi neudelame…je to zkraceny sval, ktery se zcvrkne asi behem porodu nebo uz v brisku, ten sval je kratky, proto nemuze hlavicku drzet rovne. je kratsi a nekde (nevim, kde, jestli na konci svalu?) je zcucnuty do takovyho uzliku (nekdy je to hmatatelne) a nekdy se ten uzlik da jeste rozcvicit - uzlik se natahne nebo ne…jak to vypada, vidis u me v podpisu na fotce u mladsiho syna. Foto nyni: nekdy to ma hezky, nekdy horsi…ale na rhb by to meli poznat…

Ahojky,

dcerka bude mit 5 mesicu a tento stav ma od ty doby co jsme ji zacali pomalinku davat do svisle polohy, tedy snad nekdy okolo 3. Mesice. Od narozeni vic preferovala jednu stranu, nema problem koukat na druhou ale jde ji to hur..Kdyz lezi normalne na zadech tak ma mirny naklon na tu pravou stranu a kdyz ji dam do svisle polohy tak ji to spadne uplne. Ma snahu se koukat ve svisli poloze i na druhou stranu ale se zaklonem a nevydrzi tak dlouho. Na fotce to moc poznat nejde :-) krasny kloucek. Ja tem doktorum moc neverim, clovek musi na vsechno dohlizet a vsechno si zarizovat sam..

Anonymní  12.07.17 22:42
Torticollis

Dobry vecer, da se rict ze od narozeni cvicime vojtu
Moje otazka… da se to rozcvicit? Hledala jsem na internetu info. Pro me Malo informaci. Lekar mi rekl,, nebojte maminko to Bude dobry,, CO Bude dobry!? Uz jsem po psychice upne vyzdimana :zed: syn ma 6mesicu vzdy to je jak na houpacce chvilku ma hlavicku rovne a Pak zase ji ma na strange jak trochu povyroste :( a tet k veci najde se tu nekdo, komu se to podarilo uplne rozcvicit? :) prosím maminky deti torticollis INFORMACE jsem :lol: dekuji za kazde info a promin te mi za anonym ???? optavdu to neni pro me lehke

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 1620 příspěvků 13.07.17 07:16

Ahojky, náš malej dával taky hlavu pořád k pravý straně od narození, já si toho všimla až v 6mesicich, když se začal otáčet, ale dle fotek už to mel od narození. Byla jsem z toho taky zoufalá, porad to řešila, cvičení nic moc…No a jak začal chodit v 1,5 tak to ještě chvíli trvalo a teď mu jsou 2roky a úplně to samo odeznělo.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 1620 příspěvků 13.07.17 07:17

Jo a taky to bylo tak, že nějakou dobu měl hlavu rovne a pak zase nakřivo.

MisFajky
Nováček 3 příspěvky 12.10.17 18:13

Zdravím, náš syn má také od narození torticollis, takže Vojtovka 4× denně. Synovi je teď 9 měsíců a na ortopedii dnes řekli, že nás asi bude po 1. narozeninách čekat operace. Pokud je tu nějaká maminka s „tortikolátkem“, ať se ozve. Budu ráda za sdílení zkušeností se cvičením případně i s operací. Díky :)

Anik6
Závislačka 3712 příspěvků 12.10.17 18:41

To mě mrzí :-( můj syn operaci nepotrebuje, ale úplně jsme to nerozcvicili. Začali jsme asi ve 3m pro predilekci a pak v 9m jsem zjistila torticollis. Pokud neva, pošleš fotku? Trebas jen do zpravy. Chtěla bych vědět, jak „vazny“ stav je na operaci. Většinou jsem se setkala s "lepšími případy než má syn.tak snad se nebudeš zlobit. odkud jste?

MisFajky
Nováček 3 příspěvky 12.10.17 22:22
@Anik6 píše:
To mě mrzí :-( můj syn operaci nepotrebuje, ale úplně jsme to nerozcvicili. Začali jsme asi ve 3m pro predilekci a pak v 9m jsem zjistila torticollis. Pokud neva, pošleš fotku? Trebas jen do zpravy. Chtěla bych vědět, jak „vazny“ stav je na operaci. Většinou jsem se setkala s "lepšími případy než má syn.tak snad se nebudeš zlobit. odkud jste?

Jsme z Brna. Foto pošlu do zprávy, ale asi to moc vidět nebude. Operaci nám doporučili na základě ultrazvuku, ale ještě to není jisté, až podle další kontroly za čtvrt roku.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské... číst dále >

Vybral jsem si Ekonomické stavby

Ruch velkoměsta, neustálý spěch, dopravní zácpy a žádné soukromí přivedly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devět pravidel, které vám pomohou zhubnout jednou provždy

Vyzkoušeli jste už nespočet různých „zaručených“ metod, jak zhubnout, ale... číst dále >

Osm raných příznaků rakoviny, které byste neměli ignorovat

U velkého počtu nemocných jsou některé nádory objeveny až v pokročilém... číst dále >

Reklama