Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Poslední dva měsíce jde syn(7let) z jednoho do druhého. Začalo to zánětem průdušek, pak hned zánět středního ucha…potom byl necelý týden bez antibiotik a hned dostal hnisavou angínu a to takovou, že se táhla tři týdny, protože mu nezabírali antibiotika(museli je změnit) a zjistili mu, že má v krku bakterii hemofil. Po doléčení jsme byli na v Trutnově ORL a tam nám řekli, že má zvětšenou nosní mandli a to prý je důvod proč je neustále nemocný.(před tím ale nebyl nemocný skoro vůbec…rýma, kašel, ale antibiotika měl jen dvakrát v životě) Paní doktorka nás chtěla hned objednat na odstranění, což jsem odmítla, protože nemám Trutnovskou nemocnici ráda a mám s ní špatné zkušenosti. Navíc nebyl ještě tohle pololetí ve škole, tak jsem ho tam chtěla dát. Chodil tam devět dní a opět má hnisavou angínu s tak špatným crp, že nás doktorka chtěla poslat do nemocnice. Naštěstí zabrali antibiotika, co mu dala a trochu to kleslo. Nicméně mi dr. řekla ať ho objednám do Jičína na odstranění mandle. To jsem včera udělala, bohužel mě paní doktorka, která to zvedla, nenechala domluvit a neposlouchala jaké má problémy a objednala ho na konec června. Dneska jsem to řekla naší doktorce a ta mi řekla, že je to dost dlouho(což jsem věděla i bez ní) a že by potřeboval jít dřív, jestli ho přece jen nedám to TU, kde by mu to prý udělali hned. Nakonec mi ještě poradila, ať zkusím nějakou jinou nemocnici třeba Náchod, HK,… Takže bych potřebovala poradit jaké máte zkušenosti s nemocnicemi v okolí Trutnova? Jak dlouho jste tam byli? Jaký byl přístup sestřiček a doktorů? Nechají mě u něho být celý den?(Přestože tam nebudu spát, vzhledem k tomu, že je mu víc než 6 si nemyslím, že by mě tam nechali přes noc.) Myslíte si, že když třeba do toho Jičína zajedu a vysvětlím jim to, tak by mu ten termín změnili? Další možnost co mi dr. nabídla je, že by byl do toho června nějak pravidelně pod antibiotiky, aby se ty záněty neopakovali…to se mi moc nelíbí, ale představa že bude mít každých čtrnáct dní závažnou infekci taky ne. Budu vážně ráda za jakoukoliv radu.
Můj bratranec byl na trhání mandle v Náchodě když mu bylo 8. Teta tam s ním byla celý den a protože měli volná místa, nechali ji tam i přespat. Jinak myslím, že si lze zaplatit nadstandart a tam s dítětem být. Byli tam jen 1 noc, pak je pustili domů. Ale je to 5 let zpátky, ak to chodí teď a nebo jinde, nevím…
Já můžu doporučit nemocnici v Kladně je to daleko, ale propouštějí ještě v den zákroku, můžeš být s dítětem po celou dobu. Sestřičky i doktoři výborní. Do Kladna to mám 100 km, přesto nelituju.
Cokoliv vysvětlovat na jičínském ORL je naprosto zbytečné. Dřívější termín bys dostala pokud bys byla příbuzná nejlíp primáře, jinak máš smůlu.
Děkuju za odpovědi… Do Kladna to mám moc daleko(přes 200km) takže to nepřipadá v úvahu, protože nechci, aby před zákrokem a hlavně po něm musel být tak dlouho na cestě.
Zítra jdeme k naší doktorce, tak uvidíme jak celou tu situaci budeme řešit dál…
Ahojky, poradíte mi prosím kam máme jít na odstranění nosní mandle u naší 3,5leté dcerky? jsme z Prostějova a nevím jestli je to zde vhodné…máte někdo zkušenost s Prostějovskou ORL zákroky? pčemýšlím o Olomouci..Poraďte prosím. Předem děkuji za odpověď a radu. M.