TP a zrušení věcného břemene

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.16 19:59
TP a zrušení věcného břemene

Prosím o zachování anonymu nechci aby někdo z rodiny věděl, že to řeším díky :kytka:

Mám barák, kterého jsem vlastník. Babička tam mě věcné břemeno a žije tam s ní její syn ten tam má taky věcné břemeno dožití takže se o babičku stará a pomáhá jí tam. Když babička zemře odhlásí si tam sama matrika nebo magistrát její TP co tam má nebo musim já tam zajít a zrušit jí tam TP? A pokud já tak na základě jakého dokladu? Tipuji, že nějaký úmrtní list ale komu ho vydá matrika tomu jejímu synovi co tam s ní žije? Nebo mě jakožto majiteli nemovitosti? A ten syn ho musí dát mě originál a já nechat ověřit notářsky jeho pravost a díky tomu se vše zruší?
A stejně tak musím zajít na katastr nechat zrušit to jedno věcné břemeno taky na základě tohoto úmrtního listu? Neřešil jste to někdo prosím? Díky

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63356 příspěvků 3 inzeráty 11.12.16 20:18

O bymazaní věcného břemene musíš požádat, úmrtní list dokládat netřeba, to si katastr zjistí v registru obyvatel, ale otázkou, zda to řešit, když tam stejně bude mít právo dožití stále syn a nevymazat to pak najednou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.16 20:39
@j.a.n.i1 píše:
O bymazaní věcného břemene musíš požádat, úmrtní list dokládat netřeba, to si katastr zjistí v registru obyvatel, ale otázkou, zda to řešit, když tam stejně bude mít právo dožití stále syn a nevymazat to pak najednou.

počkej fakt? Já právě na netu někde četla ale už kdysi, že to chtějí doložit úmrtím listem a stojí to jako každá změna, tak 1000 kč :think: a že to musí udělat vlastník nemovitosti jak nějaká událost nebo změna nastane právě jak TP tak ten katastr :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63356 příspěvků 3 inzeráty 11.12.16 20:52

No, pokud ti tam to věcné břemeno ničemu nevadí, tak ho nezbytně nutně vymazávat nemusíš, nikdo to řešit nebude… a jinak ano, stálo by to tu 1000,– ale úmrtí si už umí zjistit sami, resp, ty tam píšeš, že z důvodu úmrtí, ale ten úmrtní list už dokládat nemusíš.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.16 20:57
@j.a.n.i1 píše:
No, pokud ti tam to věcné břemeno ničemu nevadí, tak ho nezbytně nutně vymazávat nemusíš, nikdo to řešit nebude… a jinak ano, stálo by to tu 1000,– ale úmrtí si už umí zjistit sami, resp, ty tam píšeš, že z důvodu úmrtí, ale ten úmrtní list už dokládat nemusíš.

díky moc ;) a ten magistrát je asi taky propojený s matrikou, že? Tam tedy taky nemusím nic ohlašovat? :think: :think:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63356 příspěvků 3 inzeráty 11.12.16 20:59

To nevím, ale pokud neřešíš sociální dávky, tak bych se na to taky vyprdla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.16 21:03
@j.a.n.i1 píše:
To nevím, ale pokud neřešíš sociální dávky, tak bych se na to taky vyprdla.

no ne tak mě jde o to aby si třebas na ní někdo nevzal půjčku nebo nechodili poplatky na psa nebo popelnice atd tak nikdy nevíš ležěla v nemocnici občanku měl u sebe perosnál kolovala po různých odděleních takže možný je všechno a nechci pak jen slyšet, že byla moje povinnost toto nahlásit :think: :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >