Reklama

Lakotná kamarádka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.16 15:21
Lakotná kamarádka

Téma zadávám anonymně, protože mi není příjemné, z celé situace jsem docela nešťastná, tak budu ráda, když ji budu moci s někým probrat.
Mám kamarádku, ona je to kamarádka asi jen v uvozovkách, jak tak postupně zjišťuji. Je jí 39 let, pracuje jako vychovatelka - tzn., že má stálý, jistý, dobrý příjem. Neplatí hypotéku, ani nemá žádné jiné dluhy, má luxusně zařízený byt, který je její, zčásti je to i tím, že je z bohaté rodiny. Má jednoho syna, který je na prvním stupni ZŠ a vztah s o pár let starším mužem, syn je jeho, vztah nefunguje, chlap je hulvát, vlastně s ním nemá dobrý život, žádné zážitky, žijí spíš vedle sebe než spolu.
To jen tak, abych uvedla náhled na celou situaci.
Ta kamarádka je dost na „korunu“. Samozřejmě, že tohle je zcela její věc, ale pár věcí mě trápí. Když k ní přijdu já, dá mi kafe, malé pohoštění - brambůrky apod., což mi přijde naprosto v pohodě. Nic jiného si ani nepředstavuji, nic se neslaví a je to jen návštěva. Já pokaždé přinesu aspoň trochu vína, drobnost pro syna - čokoláda apod. Má ještě jednu kamarádku, tu bere tak jako mě - nabídne kafe, dá brambůrky. Co si tak matně vybavuji, je to již delší doba a nabídla mi cosi na večeři nějaký chléb s něčím, já to odmítla, jsem docela vybíravý typ, zkrátka jsem to nechtěla, ona hned, no, to… by si dala /ta kamarádka, kterou bere jako mě/.
Dnes jsem s ní mluvila a tak nějak mě to vše dostalo. Má kamarádku z dob studií, která ji několikrát zvala k sobě na návštěvu, mě řekla, že se jí k ní nechce, že se na něco vymluví, aby tam nemusela. Další dvě kamarádky, které mají taky děti, chodí k ní vždy spolu a ona, že se jim na něco vymluví, aby k ní nešly, protože to peníze jen lítají - víno, něco upeče, připraví sladkosti atd. a že to jsou hned 3 stovky pryč. Že potřebuje šetřit a s nimi se vlastně už nechce bavit, že to chce utnout, že ji zajímá jen práce a byt, u rodičů má zahrádku, o kterou se v létě chce starat a že vlastně žádné kamarádky nepotřebuje, že to leze jen do peněz, že má ráda svůj klid, že já k ní přijít mohu kdykoliv, ale že nějaké vykecávání ji nebaví.
Práci vychovatelky dostudovala před 5lety, ihned našla místo a má takovou povahu, že svoji práci bere až příliš zodpovědně, nechce pracovat na 100%, ale rovnou na 200%. Měla to tak v každé práci, i v té méně kvalifikované, je to prostě v její povaze.
Myslím, že ji začalo tak docela vše přerůstat přes hlavu, práce, chlap, se kterým není šťastná, nechce se s ním rozejít, protože by na tom byla prý finančně ztratná, do toho jsem jí nikdy nemluvila, je to jen její věc, několikrát se mi svěřovala, já jen řekla, jak bych to udělala já, nevnucuji nikomu své názory, to by se jen obrátilo proti mně.
Nemyslím to jako pomlouvání, i když to tak vyznělo možná, ale já se potřebovala svěřit a slyšet nestranný názor, na jednu stranu ji nechci ztratit, na druhou stranu si říkám, že tohle nemám zapotřebí.
Co vy na to? Děkuji všem, kteří přečetli do konce.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Reakce:

páájaa2
Kecalka 409 příspěvků 11.12.16 15:26
:zed: :zed: :zed: :pocitac:

jahuhudka
Extra třída :D 10262 příspěvků 11.12.16 15:27

J8 na to - nechápu o co ti jde?

Uživatel je onlineKimL
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 11.12.16 15:29

Nechápu tu nutnost nosit na návštěvu jídlo nebo návštěvě nabízet jídlo. A tuplem lidi, co řeší, kde co u koho (ne)dostanou.

Eliizabetha
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 11.12.16 15:29

Omlouvám se, ale já teda nějak nepochopila na co se přesně ptáš…
Víš jistě že má jako vychovatelka tak dobré peníze? Že nikde nic nesplácí? Může například plánovat odchod od partnera (říkala jsi, že jim to nefunguje), nebo bude mít velký fin. výdaje, tak se snaží ušetřit… někdo prostě spoří kde se dá.
Kamarádky k sobě nezve, ale zároveň k nim nechodí…takže není žádná vyžírka. Někomu vyhovuje samotářský život…

Bůča
Kelišová 7253 příspěvků 11.12.16 15:31

Taky nerozumim :nevim:

anonymouss
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 11.12.16 15:31
@KimL píše:
Nechápu tu nutnost nosit na návštěvu jídlo nebo návštěvě nabízet jídlo. A tuplem lidi, co řeší, kde co u koho (ne)dostanou.
:palec: to já také ne, ale odhlédnouc od toho…

JAKÝ je tu problém? Že tato známá si vystačí s 2 dalšími a nepotřebuje a nezve jiné známé? :nevim: :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.16 15:31
@Eliizabetha píše:
Omlouvám se, ale já teda nějak nepochopila na co se přesně ptáš…
Víš jistě že má jako vychovatelka tak dobré peníze? Že nikde nic nesplácí? Může například plánovat odchod od partnera (říkala jsi, že jim to nefunguje), nebo bude mít velký fin. výdaje, tak se snaží ušetřit… někdo prostě spoří kde se dá.
Kamarádky k sobě nezve, ale zároveň k nim nechodí…takže není žádná vyžírka. Někomu vyhovuje samotářský život…

Vyžírka opravdu není. Nesplácí nic, to vím na 100%.

Kirstenn
Kecalka 446 příspěvků 11.12.16 15:33

Také nějak nechápu o co jde. Ja kamarádce uvarim kafe, spíš na něj tedy zajdeme. Nebo dáme víno. Nějaké pohoštění neřeším.
A je to snad její věc, jestli a na co šetří ne?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.16 15:33

Abych to uvedla na správnou míru.
Ona taková nikdy nebyla, právě že si stěžovala na svého přítele, jak touží po tom někam vypadnout, nesedět pořád doma a dnes tohle, že nikoho nepotřebuje, že vše leze do peněz. Byla divná.

jahuhudka
Extra třída :D 10262 příspěvků 11.12.16 15:34
@Anonymní píše:
Vyžírka opravdu není. Nesplácí nic, to vím na 100%.

Ale o co ti jde? 8o Co je ti do toho zda splácí nebo ne? 8o Má ti dávat z kamarádství půlku platu nebo co?

Eliizabetha
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 11.12.16 15:34

Tak já tedy nevím kde je problém… Při názvu diskuze jsem si představovala kdo ví co, ale rozhodně ne tohle :nevim:

Kriss Tina
Závislačka 4707 příspěvků 11.12.16 15:34

Tak ja jsem na tom podobne, moc lidi k sobe nezvu, kdyz ji tak vzdycky udelam mensi obcerstveni jako kafe, nakou buchtu, orisky… nikdo neceka nic velkyho, kdyz nekam du ja tak je to stejny dam si kafe a necekam ze se najim. Na navsteve ma jit prece o to pokecat s kamaradkou a ne resit jesli sem nemela prinest nebo nabidnout vic :nevim: a kdyz nechce zvat navstevy tak je to jeji vec, nekdo nemusi mit neustale plnej byt.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.16 15:35
@jahuhudka píše:
Ale o co ti jde? 8o Co je ti do toho zda splácí nebo ne? 8o Má ti dávat z kamarádství půlku platu nebo co?

Ne, to opravdu ne.

anonymouss
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 11.12.16 15:35
@Anonymní píše:
Abych to uvedla na správnou míru.
Ona taková nikdy nebyla, právě že si stěžovala na svého přítele, jak touží po tom někam vypadnout, nesedět pořád doma a dnes tohle, že nikoho nepotřebuje, že vše leze do peněz. Byla divná.

Mohla bys nějak konkrétně uvést, CO je divné? :think:
Já pořád nechápu 8o :?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama