Reklama

TP červen/červenec 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Laila4
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 12.01.18 12:42
TP červen/červenec 2018

Ahojte holky,
jsem v 17tt a trápí mě nevolnosti. Už 2× jsem skončila v nemocnici na kapačkách, dostala jsem poprvé 8 a podruhé 4 kapačky. Pomohlo mi to, ale jen na chvíli. Do 12týdně jsem zvracela celý den i v noci, od 12týdne se mě nevolnosti drží jen dopoledne. Přidaly se i bolesti hlavy. Máme za sebou screening ve 12týdnu, vše dopadlo v pořádku a čekáme chlapečka. Je to mé 4. těhotenství, děti ale zatím nemáme. První zamlklo v 10týdnu, 2. a 3. potrat v 7tt. Zajímalo by mě, jak prožíváte těhotenství vy?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Bonulinka
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 12.01.18 12:53

Ahoj. Škoda, že si nemůžeš těh. zatím užívat, ale alespoň to vypadá, že už tentokrát miminko donosíš, když už jsi tak daleko. Držím palce! :hug:
Jsem v 18 tt., je to mé 4. těhotenství ( máme už 3 děti ) a ťukám, zatím v pohodě. Jen se nesmím moc najíst, to jde vše ven. Takže musím jíst častěji a po troškách.

Laila4
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 12.01.18 12:57

@Bonulinka ahojky, ty se teda máš…4 děti, wow! Jak to zvládáš? Snažím se být v pohodě a na ty předešlé nepodařené těhu moc nemyslet.

Charlie18
Kecalka 264 příspěvků 12.01.18 14:02

Ahoj, teda to mě moc mrzí, máš toho za sebou hodně, přeji ti ať už je jen líp :srdce: Já jsem v 15tt, zvracela jsem občas, ale špatně mi bylo celý den. Teď se to začíná zlepšovat, ale jsem bez energie. Běžné domácí práce jsou pro mě teď nadlidský výkon. Máme jednu cácorku a loni jsem měla SP ve 13tt.

Laila4
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 12.01.18 14:13

@Charlie18 to me mrzi, ze jsi mela SP…a ještě tak pozdě…ja jsem je měla v 7tt, tak to bylo celkem rychlé. Pro mě bylo nejhorší zamlkle v 10tt, bylo první a moc jsme se těšili. Snad už to tentokrát vyjde. Čekám na první pohyby, ale zatím nic necítím. Občas něco malinko ucítím, ale těžko říct, jestli je to mimčo :nevim:

Laila4
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 12.01.18 14:17

@Charlie18 a s těmi domácími pracemi ani nemluv, já nejsem schopná ničeho. Vytřu podlahu a vzápětí si ji pobliju :poblion: no děs. A to doma nemám žádné dítě, o které se bych se musela starat. Nedokážu si představit těhotenství s druhým dítětem..a to jsme dvě vždycky chtěli.

Charlie18
Kecalka 264 příspěvků 12.01.18 17:30

@Laila4 myslím, že pohyby už brzy ucítíš. Já u první cítila pohyby mezi 18 a 19tt. Ono teda záleží na postavě, já jsem drobnější. A máš můj velký obdiv, tři potraty za sebou, to si ani nedovedu představit. Mě ten jeden hodně semlel. Jediná moje záchrana byla dcera.

Laila4
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 12.01.18 19:06

@Charlie18 no, me to taky hodně semlelo…těžce jsem se s tím vyrovnávala, první byl ZT, vyrovnávala jsem se s tím půl roku. Potom SP, řekla jsem si, že nemůžu potrácet donekonečna, že příště už se zadaří. Hned měsíc na to se zadařilo znova a zase SP. Už jsem to chtěla vzdát. Změnila jsem zaměstnání, což mi hodně pomohlo. Byla jsem více v klidu. Až jak mě práce začala bavit a na otěhotnění jsem přestala myslet, tak se zase zadařilo, ale to už pomocí třetí inseminace. Chtěla jsem pomoc lékařů, i když jsem věděla, že nemají vliv na to, jestli to dopadne dobře nebo ne. Byli mi též jakousi oporou. Tak snad už to bude ok. V prvním těhotenství mi špatně nebylo, zato teď hodně.

Aronoele
Stálice 68 příspěvků 21.01.18 19:02

Ahoj ráda bych se přidala do diskuze 8)
Mám termín půlce července a je to moje druhé těhotenství. Poprvé to byl spontánní potrat v 8.týdnu (v květnu) a pak jsem samozřejmě chtěla znovu otěhotnět co nejdřív.. Přítel to měl se mnou hodně těžký. Pak asi po 3 měsících jsem to přestala tak řešit (jakože jsem brečela pokaždý když mi přišel menses) a měli jsme takovou velkou debatu o tom, jak brát věci v životě tak, jak přijdou. Mému příteli to jde snadno, to já pořád vše hrotím jak cvok. Pak prostě jsem se dala do klidu už ani nevím kdy přišel ten zlom..začala jsem plánovat dovolenou.. A pak za dva měsíce jsem zjistila, že jsem těhotná :lol: Od začátku jsem věděla, že tentokrát to vyjde.
Teď jsem v 15tt. Pohlaví zatím nevím. Docela mě naštval doktor na screeningu. Byla jsem u jiného doktora i když ve stejné ordinaci a ten mi rovnou řekl, že je brzo na určení pohlaví přitom mi přišlo, že to mohl přiblížit víc mezi nožičkama (mimi leželo zrovna na zádech) Ještě tam mají napsáno, že mají nově pořízený ultrazvuk… A to jsem tady četla všude v diskuzích, že jim to řekli už v 13tt i před několika lety tak nevim jestli mě jen neodbyl. Jsem moc netrpělivá - holt si musím počkat. Myslíte, že mám na kontrole teď za týden (16tt) rovnou říct doktorce ať se mi koukne na pohlaví? :mrgreen:

Aronoele
Stálice 68 příspěvků 21.01.18 19:06

@Laila4 Máš můj odiv - takhle po třech špatných zkušenostech to nevím jak já bych zvládla! Můj jediný a doufám, že i poslední potrat byl strašně rychlý - všechno šlo ven během 2-3hodin a nemuseli se ve mě vůbec hrabat.. za týden už jsem byla v práci. Druhý a třetí potrat bývá určitě na psychiku ještě horší.. člověk si říká co když nikdy nedonosí dítě. hrůza… Jinak ty nevolnosti jsou prý dobré znamení že dítě se má moc dobře.. Já jsem v 15tt a taky mi ještě nevolnosti nepolevily. Sice nezvracím tak často ale několikrát denně se mi obrací žaludek. Přeju ať ti vše vyjde na jedničku ;)

Laila4
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 22.01.18 11:00

@Aronoele ahoj, potraty jsou hrozná věc. Myslím ale, že moje první zamlklé těhotenství bylo asi nejhorší, než ty následující spontánní potraty. Dozvěděla jsem se to od doktora a nějak jsem to neuměla zpracovat. Nekrvacela jsem, nic mi nebylo. Prostě to můj mozek nemohl pobrat, proč je něco špatně, když se nic neděje. Měla jsem dítě, pak mě uspali a už jsem ho neměla. Bylo to těžké. Nemohla jsem dlouho otěhotnět, takže další spontánní potrat byl pro mě malou oslavou, že otěhotnět můžu. Třetí potrat byl hned měsíc na to a pak už jsem se na to vykaslala a zacala jsem se zajinat o jiné věci. No a za půl roku jsem otehotnela pomoci iui. Vyslo to ale az na třetí pokus. Screening mi delali ve 12tydnu. Doktorka mi o pohlavi nic sama rict nechtela, zeptala jsem se ji az skoncila. Moc se ji do toho nechtelo, ale rekla, ze to vidi na chlapecka, ale jista si neni. Potom jsem to slysela jeste od meho doktora a pak od doktora z nemocnice, takze to bude asi kluk ???? u holcicek se to moc poznat brzy neda. Myslim si, ze kdyz ti to nereknou ted, tak to bude spis holcicka. Cetla jsem, ze kdyz nekdo ceka kluka, je to potvrzene driv. U holek je to takoce nejiste a doktori nechcou kecat. Tak drzim palce, at je to to, co si prejes! Nevolnosti uz mi polevily, je mi spatne jen rano, zvracim uz taky jen nekdy. :lol: konecne si to tehotenstvi uzivam. Na to, ze jsem v 5. mesici, tak to na me neni vubec videt.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19618 příspěvků 22.01.18 13:00

@Aronoele tak říct můžeš, záleží jestli to bude vidět, a jestli to bude vidět jasně. U nás to ve 13 tt vypadalo na kluka, a jak se jinak otočilo, tak na holku. Na kontrole v 16 tt mi Dr kontroloval čípek a hrdlo, protože jsem špinila, na mimi nekoukal. Tak teď doufám že to bude vidět příští týden, buď na 4D nebo na normálním utz, budu ve 20 tt. Jsme zvědaví, dva kluky už mám.

Jinak já teď 18 tt, TP na konci května. Zpočátku únava, nechutenství, ale nezvracela jsem ( ale to ani v předchozích tehu). Bohužel dvě děti doma a práce na směny, a moje obavy ( poslední moje těhotenství), takže jsem na nemocenské. A utíká to strašně rychle.
@Laila4 držím palce, ať je čím dál lépe, tentokrát to určitě dotahnete az do úspěšného konce. :hug:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19618 příspěvků 22.01.18 13:02

@Laila4 mně kluky potvrdili najisto až ve 23 tt. Do té doby to bylo asi, vypadá to, na 80%.. teď to podezření na holku padlo ve 13 tt, tak uvidíme.
A pohyby u prvního ve 20 tt, u druhého v 17 tt a u třetího v 18 tt. Takže co nevidět to přijde.

Aronoele
Stálice 68 příspěvků 22.01.18 13:09

Já si stejně říkám, že vydržím až na ten ultrazvuk ve 20tt až tam půjdeme spolu s partnerem. Když se to dozvíme oba najednou, bude to hezkej zážitek. :)
Všem přeju pohodové těhotenství :kytka:, utíká to fakt šíleně.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19618 příspěvků 22.01.18 13:13

@Aronoele já chci Dr říct, že pokud to bude opravdu vidět a neuvidíme to sami, ať to napíše na papír a podíváme se společně doma. Když na NT Dr řekla že to bude asi kluk, ty reakce naše nebyly úplně… jasně že hlavně ať je zdravé, ale kluka bysme asi trochu rozdychavali. Já tentokrát nemám vůbec žádné tušení. A u kluků jsem ho měla stejně úplně mylné :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Největší Zemanův fanoušek: Zavařuje mu okurky a tapetuje si jeho fotkami pokoj

Pokoj, ve kterém žije, si tapetuje fotkami hlavy státu. K poslednímu září... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >