Trápení se zuby v těhotenství

20
22.3.16 20:42

Trápení v těhotenství

Ahooooj, jak se staráte o své zuby v těhotenství a co používáte při bolestech?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20
22.3.16 20:46

Moje trápení

Jsem teď ve 22.týdnu těhotenství, a návštěva zubařky se stává každotýdenní rutinou :,( Zuby pořád bolí, kazí se. Používám zubní pastu Sensodyne, ústní vodu Parodontax, dnes jsem si koupila bylinnou ústní vodu Herbadent, dále mám i byl.gel Herbadent. Každý den jím jogurty, piji mléko… Také jsem si v lékárně koupila vápník v tabletkách (dále beru vitamíny Chytré miminko a Elasti-Q)… už opravdu nevím, jak víc se o zuby starat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2882
22.3.16 20:56

@Anny.K Víc už asi neuděláš :-/ ono to tak bohužel bývá. Mě zatím nebolí. Krvácely mi dásně, ale už je to v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
22.3.16 21:25

Nemyslím si, že by jedna z pas pomohla. Kazí se pouze špinavý zub. Chce to jinou techniku čištění - chodit na dentální hygienu. Pastu používám minimálně. Kazy nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
22.3.16 21:35

Já mám problémy se zuby už od malička :( na dentální hygienu jsem chodila, je pravda, že teď jsem přes rok nebyla, dásně mě nebolí ani nekrvácí a bojím se toho, že kdybych tam šla, bude mě to všechno ještě víc bolet a nastanou další problémy :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
22.3.16 21:37

To ne, očistí zuby a trocha krve nevadí, ba naopak dodá protilákty. Omezila bych sladké… posílila sklovinu emlex gelem-ale opatrně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
22.3.16 21:37

To ne, očistí zuby a trocha krve nevadí, ba naopak dodá protilákty. Omezila bych sladké… posílila sklovinu emlex gelem-ale opatrně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
22.3.16 21:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2973
22.3.16 22:45

@Anny.K Na DH tě jako těhotnou nove neosetri, tedy nemeli by. Byla jsem tam nedavno a ptali se jestli nejsem tehotna. Divila jsem se a bylo mi vysvetleno, ze u tehotnych muze zakrok zpusobit toxikaci krve bakteriemi z dutiny ustni, prave prostřednictvím „rozkudlanych“ dasni. Nech si to az po porodu. Ja chodim pravidelne 2× rocne a kdyz jsem byla po porodu, tak pani „Dr“ se hrozila, ze mam desnej zanet. Ted s tim nic neudelas, ale pak to das do kupy, neboj :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
23.3.16 07:48
@Anny.K píše:
Já mám problémy se zuby už od malička :( na dentální hygienu jsem chodila, je pravda, že teď jsem přes rok nebyla, dásně mě nebolí ani nekrvácí a bojím se toho, že kdybych tam šla, bude mě to všechno ještě víc bolet a nastanou další problémy :(

mi se to po porodu všechno upravilo… ale jako půl roku nezahojené rány v puse, poděs :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama