Trápí mě chování 10leté dcery

Anonymní
19.3.17 21:33

Trápí mě chování 10ti leté dcery

Dobrý večer milé maminky…ležím v posteli a opět nemůžu usnout. Trápí mě chování naší 10ti leté dcerky a nevím kde se stala chyba anebo zda je to v tomto věku již počínající projev puberty…? Dcera je hysterická, začala se vztekat, dokonce i vzteky dupat nohama, kvůli všemu „fňuká“, natahuje, všechno co se jí řekne je špatně…zkoušíme s ní po dobrém, mluvit, vysvětlovat, když to nefunfuje, dostane například zákaz jít ven, tabletu atpd. I když mě to velmi bolí, někdy se za ní i stydím před známými, furt se nafukuje, skáče do řeči a je drzá. Moc jí milují pro její velké dobré srdce, ochotu pomáhat, miluje přírodu, čundry, výlety, zvířata… Máme ještě 4letou holčičku, umí si spolu i hezky hrát, ale jak příjde nějaký spor, tak to jsou hysterické scény…Jsem někdy tak už unavená z toho chování, že si i pobrečím a někdy mám toho fakt plné zuby, že začnu řvát. Je to v tomto věku „normální“??? Děkuji za vaše názory, rady, zkušenosti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

69308
19.3.17 21:44

Mám desetiletou a tohle nedělá, tedy ksichty hází, ale nechová se tak, abych se za ní musela stydět, rozhodně není drzá ( zkusí, sejmu jí) a nějaké skákání do řeči nedělá. Nicméně pomalu tu nastupující pubertu pozoruju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1158
19.3.17 21:56

Ahoj, mám dceru a některé chování je stejné jako u tvé, takže to bude puberta… jen tedy já se za svou dceru nestydím, scény dělá jen doma.
jo a je jí teda už dvanáct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21473
19.3.17 21:57
@Anonymní píše:
Dobrý večer milé maminky…ležím v posteli a opět nemůžu usnout. Trápí mě chování naší 10ti leté dcerky a nevím kde se stala chyba anebo zda je to v tomto věku již počínající projev puberty…? Dcera je hysterická, začala se vztekat, dokonce i vzteky dupat nohama, kvůli všemu „fňuká“, natahuje, všechno co se jí řekne je špatně…zkoušíme s ní po dobrém, mluvit, vysvětlovat, když to nefunfuje, dostane například zákaz jít ven, tabletu atpd. I když mě to velmi bolí, někdy se za ní i stydím před známými, furt se nafukuje, skáče do řeči a je drzá. Moc jí milují pro její velké dobré srdce, ochotu pomáhat, miluje přírodu, čundry, výlety, zvířata… Máme ještě 4letou holčičku, umí si spolu i hezky hrát, ale jak příjde nějaký spor, tak to jsou hysterické scény…Jsem někdy tak už unavená z toho chování, že si i pobrečím a někdy mám toho fakt plné zuby, že začnu řvát. Je to v tomto věku „normální“??? Děkuji za vaše názory, rady, zkušenosti :kytka:

Prostě puberta…Mám podobně starého synka a taky je to huba odrzlá, nevymáchaná. Často se vzteká (to tedy hlavně doma, když mu nevoní nějaký pokyn nebo pravidlo) nebo odmlouvá :think: Pubertu dětí musíš prostě přežít a snažit se o nadhled a trpělivost. Bude líp :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
19.3.17 22:21

Taky mi to přijde jako puberta, já mám teda v pubertě kluka (je mu 13), ale tam to zůstává u slovních projevů, max.se urazí a odkráčí do pokoje :lol:…vzteká se ten menší 6-ti letej… mě spíš zarazilo, že se za ní stydíš 8o…nevim co by muselo udělat moje dítě, abych se za něj styděla :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.3.17 22:23

Holky, jsem z toho fakt špatná :( Když byla malá, byla tak hodná, nezažila jsem u ní vztekání v obchodě atpd. Doma to je furt: „ale mami, jako mami…“. Když mi už ujedou nervy a seřvu jí, tak začne ještě víc brečet…já už nevím jak na to :zed: Je fakt vzdorovitá. Je jí deset, co budu dělat až bude starší?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.3.17 22:33

@brumdinka jsem použila silný výraz „stydět“, ale nemyslím to tak do slova… :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
69308
19.3.17 22:36
@Anonymní píše:
Holky, jsem z toho fakt špatná :( Když byla malá, byla tak hodná, nezažila jsem u ní vztekání v obchodě atpd. Doma to je furt: „ale mami, jako mami…“. Když mi už ujedou nervy a seřvu jí, tak začne ještě víc brečet…já už nevím jak na to :zed: Je fakt vzdorovitá. Je jí deset, co budu dělat až bude starší?
řekni jí, ať odejde do pokoje, až se vybrečí, ať se vrátí. A že to, co má udělat, udělá, až se vybrečí. A pustit jedním uchem tam a druhým ven.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.3.17 22:44

@terinka4444 takto jsem to řešila posledně, v pokoji brečela, pak, že má žízeň…fakt jak malá :roll: Uklidnila se po 40 minutách a já byla už vycuclá jak houba…

• Nahlásit
  • Citovat
69308
19.3.17 22:50
@Anonymní píše:
@terinka4444 takto jsem to řešila posledně, v pokoji brečela, pak, že má žízeň…fakt jak malá :roll: Uklidnila se po 40 minutách a já byla už vycuclá jak houba…

hele, ať pláče, nech jí, nereaguj na to a nenech se vysávat, je to jen vydíráníčko, na to si zvykni, ať si pláče třeba hodinu, ono jí to nezabije. Tak má žízeň, ať se napije, už tě to přešlo? Fajn, jedeme dál, jako by se vůbec nic nestalo, nepřešlo? Tak si běž pokračovat v plakání do pokojíku. Nereagovat na to, vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1448
19.3.17 22:53

Máme 10 letou slečnu a občas tedy odmlouvá a chce mít poslední slovo, ale ví, že si to nenechám líbit a jsem s ni hotová hned. Před známými i cizími lidmi je jak cukrová panenka a pokud by zkusila mít jenom náznaky drzého chování, tak by si to za rámeček rozhodně nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.3.17 22:59

Anonymni 2

Všechno co jsi psala, kromě toho dupání, je u nás velmi podobné. S tím, že u nás to začalo už v osmi, teď je jí devět. U nás už byl jednou i záchvat, kdy se tak vyhecovala, že nemohla dýchat. Já nejdřív vzteklá, pak jsem měla strach, ale prostě nervy. Drzá je každý den. Občas taky někdo upozorní, že to by u nich neprošlo, ale spíš ji na veřejnosti chválí. Aspoň že tak. Jinak jsem dostala radu od zkušené matky na pubertu a ta zní… ignorovat. Tak se tím snažím řídit a pomáhá to :lol: I když ne vždy se mi to podaří. Myslím, že u vás vše v normálu, jen mě taky občas děsí, co nás ještě čeká :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.3.17 23:01

@karinka co vlastně znamená nebo jak probíhá „jsem s ní hotová hned nebo si to za rámeček nedá…“ Jsem ráda za každou radu…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.3.17 23:03

@terinka4444 jj, musím se víc obrnit, je to někdy fakt o nervy

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.3.17 23:08
@Anonymní píše:
Všechno co jsi psala, kromě toho dupání, je u nás velmi podobné. S tím, že u nás to začalo už v osmi, teď je jí devět. U nás už byl jednou i záchvat, kdy se tak vyhecovala, že nemohla dýchat. Já nejdřív vzteklá, pak jsem měla strach, ale prostě nervy. Drzá je každý den. Občas taky někdo upozorní, že to by u nich neprošlo, ale spíš ji na veřejnosti chválí. Aspoň že tak. Jinak jsem dostala radu od zkušené matky na pubertu a ta zní… ignorovat. Tak se tím snažím řídit a pomáhá to :lol: I když ne vždy se mi to podaří. Myslím, že u vás vše v normálu, jen mě taky občas děsí, co nás ještě čeká :)

Okolí jí také chválí i když má ty svoje výlevy, je jinak slušně vychovaná, tety, přátele jí mají rádi. Jinak je slušná, milá, ale jak jde něco proti jejímu proudu, tak se takhle začne chovat…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama