Jsme tak špatní rodiče?

Anonymní
16.3.17 17:48

Jsme tak špatní rodiče?Mám z toho deprese

Ahoj, nejprve se omlouvám za anonym, ale je to pro mě citlivé téma. Potřebuji povzbudit.
Mám 2 děti (staršímu bude v červenci 9 let a mladšímu bude v červnu 6 let).Já jsem byla 3 roky od poslední mateřské doma, teda měla jsem jen přivýdělek - úklid na pár hodin.Ale bydlíme v malém městě a už mi z toho dost ted hrabalo, tak jsem začala intenzivně shánět práci v městě, kam dojíždí i manžel autem.Je to 27 km (půl hodinka autem).Nastupuji od dubna jako prodavačka v menším obchůdku. Nabídli mi i hezký plat a budu dojíždět s manželem. Kdyby někdy nemohl, mám řidičák, mohu jet i sama.Prac.doba je od 8 do 16 jeden týden a druhý týden je 8-17.Ráno děti v 7 odvezeme do školky a staršího do družiny, odpoledne vyzvednou babičky (máme 2 v důchodu v místě bydliště).Ale o víkendu když jsem to povídala kamarádce tak mi řekla že jsme hrozný rodiče, že tady necháme děti babičkám a přijedeme večer, že chudáci děti a hrozně to řesila. Já na to od té doby myslím a už nemůžu ani spát, nevím jestli mám místo vzít, nebo být teda raději doma, ale peníze se hodí a hlavně chci někam do města mezi lidi.Jak máte pracovní dobu vy? Myslíte že se na to mám vykašlat? Je to opravdu tak hrozné? Jezdit jeden týden domů v 16:30 a druhý v 17:30?Babičky se vystřídají, prý jim to nevadí. Jsem úplně zoufalá, začínám mít deprese.
Děkuju moc za vaše názory. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

Doe_Jane
16.3.17 17:51

Hrozní rodiče nejste ale mi by to vadilo že jsem s dětmi tak málo :) ale nikdo nemá právo ti říkat že jste kvůli toho špatní rodiče

• Nahlásit
  • Citovat
7325
16.3.17 17:51

To je VTIP…??? Nebo kamarádce neumíš říct, že jsou rodiče, kteří pracují do 18,00…20,00…víkendy…dvanáctky…??? Boha jeho, umíš se bránit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.17 17:53
@SIMONA1234 píše:
To je VTIP…??? Nebo kamarádce neumíš říct, že jsou rodiče, kteří pracují do 18,00…20,00…víkendy…dvanáctky…??? Boha jeho, umíš se bránit?

Taky jsem jí říkala že je to ještě dobrý, že dělají lidi i na směny nebo 12ky a ona mi říkala že by nešla nikam do práce aby byla celý den pryč a že prý mámy jsou macechy, který tohle dopustí. Mně to fakt úplně šokovalo a ranilo

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.3.17 17:54
@Doe_Jane píše:
Hrozní rodiče nejste ale mi by to vadilo že jsem s dětmi tak málo :) ale nikdo nemá právo ti říkat že jste kvůli toho špatní rodiče

Ale tak od 16:30 s nima budu, to není zas tak málo. Nebo opravdu jo? :?

• Nahlásit
  • Citovat
Geroma
16.3.17 17:56

Vis, kolik lidi to takhle ma? U nas ve skolce jsou deti uplne bezne kazdy den od 8 do 16-17 hodiny, zvlast pokud neni ochotny prarodic a zkracenymi uvazky se to taky prave nehemzi.To,co kamaradka rikala, bych vubec neresila a byla rada, že mam peknou praci. A co lidi jeste dela prescasy, statni svatky, vikendy. To je proste bezna realita zivota. Takze shrnuto, Tvoje zivotni situace je naprosto bezna pro dalsi tisice rodicu.

• Citovat
  • Upravit
Doe_Jane
16.3.17 17:56
@Anonymní píše:
Ale tak od 16:30 s nima budu, to není zas tak málo. Nebo opravdu jo? :?

od 16:30 ještě ok, ale ta hodinka odpoledne udělá svoje, čas na úkoly a na všechno by mi to přišlo málo :) ale fakt mluvím jen za sebe

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.3.17 17:58

Ahoj znám víc žen které jsou na rodičovské a o děti se jim vlastně pořád starají babičky. To my máme jen jednu a to tchýni a o moje děti zájem nemá. Práci na jen ranní směnu sehnat nemůžu. Na tom že ti budou pomáhat babičky přeci není nic špatného když budeš v práci. Co já bych za její zájem dala.

• Nahlásit
  • Citovat
47569
16.3.17 18:01

Tak to i ja jsem hrozna matka. Ale vis co? Co zas pracuji vic si i ty decka uzivam. Ja mam teda dva uvazky u nas ve skole, dohromady daji rano chodim na 8h. odpoledne zpet mezi 16-17h. koncim, jak se podari. Je teda pravda, ze usetrim cas, ze nemusim nikam dojizdet, praci mam u baraku na vsi a na veceri nechavam muj pracovni obed deckam. Takze se pres tyden nevari vetsinou. Muz pracuje v zahranici pul mesice z mesice. Ja bych doma uz nevydrzela, mozna jsem hrozny rodic, ale uz jsem potrebovala po 6,5r.doma neco delat i se jinak angazovat. Je teda fakt, ze dceru skolacku potkavam ve skole, skolkare, kdyz si jdu pro obed potkavam, ze jdou s prochazky nebo zahrady. K tomu jsem zacla az ted mit potrebu dodelat si vzdelani, takze tak hrozna jsem. Tento tyden jsou jarni prazdniny nebrala jsem si dovolenou, ze ted budu mit 14 dni po sobe studijni, takze decka meli moznost chodit semnou pracovat a nebo prazdniny u nasich na vsi, pojedou na vikend do Prahy s nim.

Příspěvek upraven 16.03.17 v 18:04

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10112
16.3.17 18:01

Pokud máte babičky, tak bych si vůbec s tím nelámala hlavu. Mají někoho blízkého, takže tam úplně do zavíračky nebudou. Dětem to prospěje, že budou s prarodiči. Máte už větší děti, oba budou potom chodit do školy. A kamarádka nechodí do práce?

Příspěvek upraven 16.03.17 v 18:04

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21210
16.3.17 18:02
@Anonymní píše:
Ahoj, nejprve se omlouvám za anonym, ale je to pro mě citlivé téma. Potřebuji povzbudit.
Mám 2 děti (staršímu bude v červenci 9 let a mladšímu bude v červnu 6 let).Já jsem byla 3 roky od poslední mateřské doma, teda měla jsem jen přivýdělek - úklid na pár hodin.Ale bydlíme v malém městě a už mi z toho dost ted hrabalo, tak jsem začala intenzivně shánět práci v městě, kam dojíždí i manžel autem.Je to 27 km (půl hodinka autem).Nastupuji od dubna jako prodavačka v menším obchůdku. Nabídli mi i hezký plat a budu dojíždět s manželem. Kdyby někdy nemohl, mám řidičák, mohu jet i sama.Prac.doba je od 8 do 16 jeden týden a druhý týden je 8-17.Ráno děti v 7 odvezeme do školky a staršího do družiny, odpoledne vyzvednou babičky (máme 2 v důchodu v místě bydliště).Ale o víkendu když jsem to povídala kamarádce tak mi řekla že jsme hrozný rodiče, že tady necháme děti babičkám a přijedeme večer, že chudáci děti a hrozně to řesila. Já na to od té doby myslím a už nemůžu ani spát, nevím jestli mám místo vzít, nebo být teda raději doma, ale peníze se hodí a hlavně chci někam do města mezi lidi.Jak máte pracovní dobu vy? Myslíte že se na to mám vykašlat? Je to opravdu tak hrozné? Jezdit jeden týden domů v 16:30 a druhý v 17:30?Babičky se vystřídají, prý jim to nevadí. Jsem úplně zoufalá, začínám mít deprese.
Děkuju moc za vaše názory. :srdce:

Ta situace není nijak dramatická, prostě zaměstnaní rodiče, ale více mě znepokojuje, že ti názor kamarádky dokáže způsobit takové deprese a zoufalství. Jsi jinak v pořádku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
16.3.17 18:02
@Anonymní píše:

Neřeš a buď ráda, že máš práci na jednu směnu-tohle vyřiď své trapné kámošce!!! :zed:
Hodně štěstí a pevné nervy před takovými názory v dnešní době… :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
5532
16.3.17 18:03
@Anonymní píše:

Nejste hrozní rodiče, plno lidí má daleko „horší“ pracovní dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13966
16.3.17 18:05

Me to pride normalni, jako normalne maj vetsinou lidi pracovni dobu 8 hodin, ja nastoupim pristi rok a taky pocitam ze budu delat osmicky ato budou malymu 3 roky, deti ve skole to zvladnou, ja pamatuju ze nasi delali od rana ze nas ani nevyprovodili do skoly, pak sme sli do druziny kde nas vyzvedli mezi 4-5 a nikoho nenapadlo rict ze jsou spatni rodice protoze chodi do prace :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5131
16.3.17 18:09

Naprosto běžná pracovní doba, kterou tak má 90% žen, jak jinak by to asi při osmihodinové pracovní době mohlo být? Tam asi nikdo nic jiného nevymyslí. Každá matka prostě mít zkrácený úvazek nemůže, protože jich zkrátka tolik nenabízí. Co já bych dala za to, kdybych už konečně mohla nastoupit do práce. A počítám s tím, že babička by musela vyzvedávat, školka je u nás jen do 15.30. Nedávno jsem se ucházela o pracovní místo, kde byla pracovní doba 3× týdně do 18.00, další týden 2× do 18 a 3× do 16. I když při té pracovní době do 18 byl začátek od 9.30, tak ten čas s dítětem nestrávíte, protože stejně musí být ve školce do 8…

Nijak bych se kamarádkou netrápila, opravdu je to normální. A jestli jako prodavačka na malém městě máš pěkný plat, tak to je super, protože tady u nás mají prodavačky plat tak tristní, že se divím, že tam za ty peníze vůbec chodí, protože jsou tam od nevidim do nevidim, práce těžká, odpovědnost, a peníze minimální. Vždy můžeš odejít, když zjistíš, že Vám to nevyhovuje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama