Nerodinný muž - jak vychováváte děti, aby byly rodinné?

Anonymní
12.3.17 15:01

Nerodinny muz,jak vychovavate deti,aby byly rodinne?

Omlouvam se za anonym, ale rodinne udaje…

Dost castu ctu vetu..muz ci manzel je nerodinny, neni pro rodinu, po porodu deti se mi vzdaluje…

Ja sama jsem rozvedena, ale prikladala jsem duvodu spise ten, ze i ja jsem z rozvedenych pomeru v rodine a tedy mi chybel vzor :nevim:.

Jak zapojujete deti, nebo predchazite u nich tomu, aby byly nerodinne, tedy zejmena chlapecky? :think:
A cim si myslite, ze je to zpusobeme?

Ja znam dokonce muze, ktery mi klidne rekne, ze nac by mel zenu? manzelku? pritom domu k mamince se vraci, navstevuje…
To je spise nerodinny typ anebo samotar? :think:

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

3154
12.3.17 15:13

Já myslím, že tohle je o sobeckosti/nesobeckosti. Když vychovás jajinka, který nemusí doma hnout prstem, nemusí se nikomu přizpůsobit, neustále řešíš, aby měl zážitky, tak se v dospělosti nepřizpůsobí a bude mít pocit, že jit skákat s padákem je mnohem důležitější než vzít dítě do kočárku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4173
12.3.17 15:16

Chlap, který nechce ženu, ale vrací se k mamince je nerodinný typ, se kterým není radno si nic nezačínat. Myslím, že nejlepší je najít si rodinný typ a s ním to dítě mít, dítě bude mít příklad, jak má rodina fungovat a vypadat. Jako rozvedená, bych často navštěvovala dědu nebo strejdu dítěte, aby měl nějaký mužský vzor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21538
12.3.17 15:36

Jestli bude muž rodinný typ je částečně dáno vrozených charakterem a částečně výchovou. Někdo je prostě sebestředný typ, introvert, sobec už od přírody, má rád to svoje a svůj klid, nemuset se omezovat či brát ohledy. :think: Tyto vlastnosti když pak podpoří ta „správná“ výchova, kdy se všechno točí kolem synka a on má minimum povinností, za to samé ohledy, tak je dílo dokonáno ;)
Myslím si, že když holka chodí s klukem, celkem brzy může očíhnout, jaký postoj je jejímu milému vlastní - a podle toho se zařídit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.3.17 15:53

@Helileli Takze zapojovat doma do vseho co jde, ale asi ne s donucenim, ale s radosti, aby ho to bavilo i nadale :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.3.17 15:58

@Paola21 navstevovat se snazim, ale bydlime vsivhni dosti daleko a mame k sobe spise „umele chovani“…a po rozvodu o to vic :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
5836
12.3.17 15:59

Já si právě myslím,, že je to i tím, že třeba v některých rodinách je řád, je výchova, ale chybí jim takové to - projevovaní citů. CO si budem - chlapi na to nejsou, ale třeba dám příklad..
Já si nikdy jediné co pamatuji, tak že jsem dvakrát blba s tátou.. Máma mi říkala, že se i bál jako dítě si vzít do ruk. Jako děda je to samé, děti má rád, ale neumí to..
Na druhé straně manžel mi říkal, jak s tátou blbli, jak je učil plavat, jezdit na kolea, i když byl daleko přísnější jak můj, tak má víc vzpomínek.. Manžel se dětem a rodině věnuje a tchán i když je hodně velký morous, tak jako děda tak se vnoučatům věnuje.. Doma tchýni pomáhá..

Příspěvek upraven 12.03.17 v 16:01

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.3.17 16:01

@pe-terka ja to moc dobre neocihla :nevim:.nebo mi mozna nevadilo, ze je dominantni typ, ovsem nerodinny

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.3.17 16:04

@Janasas a nemuze to byt spis, ze si nerozumel s zenami, nebo zenam? :think:..tak aby neudelal neco spatne tak radeji neudelal nic?
Ja moc vzpominek na doma vychovu nemam, ci spise jen na matku, ktera tedy nebyla zla, ale chovala se jak general a o nrjakem projevu citu jsem si mohla nechat zdat.

• Nahlásit
  • Citovat
21538
12.3.17 16:04
@Anonymní píše:
@pe-terka ja to moc dobre neocihla :nevim:.nebo mi mozna nevadilo, ze je dominantni typ, ovsem nerodinny

tak se tím už netrap - chybama se člověk učí. Zamilovaní mají růžové brýle.
Ale je pravda, že nezaškodí kouknout na to, jaké vztahy mají u partnera doma a jak byl veden. Někde je prostě přirozená komunikace, vřelost, hravost, city - to je určitě dobrý signál a příklad. Jinde jsou vztahy chladné, odtažité :think:
Příště budeš opatrnější, máš zkušenost :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5836
12.3.17 16:07

No neřekla bych, já si pamatuji z dětství kamarády- i rodiče, protože žijem jakoby v řadovkách a je to vidět i teď.. no prostě lidově jablko nepadlo daleko od stromu..
Mluvím teda táta - syn.. a v rodině taky když tak přemýšlím, ci si pamatuji strejdy a bratrance.. tak nějak můžu říct, že ti co se jim táta věnoval, nemají problém jako tatínci se věnovat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.3.17 16:08

@pe-terka ja si prave s jeho tatou rozumela, s tchyni moc ne, nebo spis vubec ne…a tim, ze byli rozvedeni dlouho a navic stale rozhadani se o sobe nebavili vubec, nebo ne hezky, nebo spise zas ta tchyne ne hezky :nevim:.
Ruzove bryle mi vydrzely skoro 10let.

• Nahlásit
  • Citovat
5836
12.3.17 16:09

Prostě dobré vzory pro děti… ono taky neni záruka ukazovat jiné mužské vzory.. Třeba kamarádka má tchána, který svoji ženu bije a sprostý a druhý děda, ten zase nemá o děti zájem..
Ale záruka neni nikdy nic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.3.17 16:12

@Janasas my jsme panelakova rodina a jen na vikend navstevovali obcas rodinu, jako strejdy, tety..nikdy me ani nenapadlo, ze by mi to mohlo nekdy chybet, to rodinne citeni…pritom kamadaru, skautu, krouzku jsem mela spousty.
Ted jen ze se mi povedl taky syn :nevim:,tak bych nerada neco neodradila nerodinou, nebo naopak moc velkou peci

• Nahlásit
  • Citovat
5836
12.3.17 16:17

Anonmyní, třeba máš kolem sebe rozumné lidi.. Ono je to všechno o lidech..
Když dítě je v kolektivu, kde rodina je sprostá a nadává aprostě takový životní styl všlijaký, děti většinou od malinka celý den venku, rodiče si jich pomalu nevšimli, nebo doma viděli, že táta mámě nadává, nic nepomůže, tak to ty děti vidí a žijí v tom..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama