Jde odnaučit lhát?

10.3.17 01:11

Jde odnaučit lhát?

Ahoj holky, mám otázku na kterou mi Google nedokázal odpovědět jde odnaučit lháře lhát? Mám totiž jednoho lháře doma, chtěla bych mu nějak pomoct aspoň to lhaní zmírnit. Ale vůbec mu v tomhle směru nejsem schopna porozumět, lže i kvůli totální blbině. Mám pocit jako by mu při tom vymýšlení vůbec nefungoval mozek protože si vymýšlí lži které si snadno můžu ověřit nebo když se ho na tu lež zeptám třeba o pár dnů později odpoví mi úplně jinak než na začátku :,( Tolikrát jsem mu říkala že mu hlavu neutrhnu za pravdu ale ani nemůže počítat stím že ho pochválím, teď už mě to přestalo bavit po pravdě nepátrám když říká něco co mi nesedí raději mlčím. Dokázal by mi někdo poradit jak se lhaní zbavit, nepomohl by mu psycholog či psychyatr? Já už nevím… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1778
10.3.17 02:08

Může to být nějaká specifická porucha, nemusí jít o lhaní jako takové. Zajít k lékaři. Třeba to je neurologická záležitost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 02:44

@poučená To bude asi velký problém dostat ho tam kde jdou doktoři záleží zda si chce pomoct on sám :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4323
10.3.17 06:17

To je dospely clovek? Pripomina mi to rodinu manzela a jeste obcas i jeho samotneho, i kdyz za deset let je uz videt malinky posun.
Pro tchyni je pravda nebof fakt cizi slovo. Stejne tak tvrdi jednou, ze nebe je zlute a podruhe zelene, i kdyz by ji melo dojit, ze cloveku se staci podivat nahoru. Ze zacatku jsem hledala zakopaneho psa, protoze jsem nemohla uverit, ze by mohl byt nekdo takovy i.iot, ze by lhal ve snadno overitelnych vecech. Nenasla jsem ho. Dodnes nechapu a neverim ji ani ahoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1174
10.3.17 07:22

Ano mám v rodině lháře. Co druhá věta je lež. Už to tak beru a když se na něčem domluvíme dělám si záložní plán. Blbý je, že mu nemůžu svěřit žádný úkol, povinnost. Naštěstí to neni manžel :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 08:33

Holky ani nevíte jak mě překvapilo že v tom nejsem sama nejhorší na tom je, že ta nedůvěra vůči němu táhne náš vztah ke dnu. Je smutné že člověk s kterým jsem založila rodinu nemá ani kapánek snahy říct tu podělanou pravdu :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
180
10.3.17 08:46

Tohle byl můj bývalý a myslím si, že se to nedá odnaučit. Lže i svojí současné manželce a fakt tě obdivuju, že s ním jsi. Tohle byla pro mě s bývalým konečná, protoře jsem věděla, že mu nemůžu věřit To se fakt nedalo vydržet. To je prostě životní styl. Můžeš s ním zkusit promluvit o nějaké poradně, ale já po své zkušenosti tomu nedávám moc šance.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
10.3.17 09:39

@matonkaa Jé, to mi připomnělo mého ex, dohánělo mě to k šílenství, jednou řekl, že je něco tak a tak (nevim, já tomu nerozuměla) a když jsem se s ním o tom bavila za týden, tak mi tvrdil přesný opak a ještě se se mnou hádal 8o Chvíli jsem si myslela, že je to de.bil, ale pak jsem zjistila, že je to chronický lhář… no nevydrželi jsme spolu. Řekla bych, že buď se s tím budeš muset smířit nebo jít o dům dál, možná se to dá zmírnit, ale nevěřím, že by se toho mohl zbavit úplně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24341
10.3.17 09:44

Taky znám kecala, a znám ho dlouho a má to pořád. Takže s tím prostě počítám, a hlavně moc nedělám plány, ve kterých by hrál roli. Jo a taky lže v blbinách a taky nechápu proč. Nikdo by ho za pravdu nezbil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 10:04

Něco s tím bude muset dělat protože já už to taky dlouho nevydržím už jsem od něho dostala tolik ran pod pás že se i divím sama sobě proč to s ním trpím, největší roli v našem vztahu hraje naše dcera nechci být já ta zlá co jí vzala tatínka :( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1778
10.3.17 11:25

Pokud jde o manžela, který lže, tak o tom vím hodně.

Jde o poruchu osobnosti. Jeho mozek to vidí jinak, vztahuje situace ke své ublíženosti. Je to sobectví.

Také jsem mnohokrát zvažovala, že už to nejde vydržet, že se rozvedu, ale neudělala jsem to, protože mi bylo jasné, že dá dětem pohled na mě velmi zlý, i když jsem byla anděl.

Celkově to dopadlo zle. Vše se zhoršovalo, zlý na mě byl čím dál víc, ale děti to neviděly, vidět nechtěly, on mě u nich pomluvil… Domácí násilí, před soudem, Rodina se rozpadla, máme 4 děti dospělé, 2 děti se na mě dívají skrz jeho pomluvy, a to tak nehorázné pomluvy, které si od A do Z vylhal, takové podpásovky, že žasnu, že jim věří stále.

Pokud to už nyní těžko snášíš, nic s tím nezlepšíš, když to budeš dál trpět, ve snaze, abys nepřišla o dceru. Zachraň sama sebe, třeba se ti pak i dceru podaří uklidnit. A když ne, tak bys stejně možná o ni později manipulací jejího otce přišla.

Tím, že jsem všechno v dobré vůli a v té nejlepší snaze snášela, vydržela, tak jsem se pak ocitla na dně se svými silami, které mi jeho chování neustále bralo, že jsem byla psychicky rozpadlá. Je to zázrak, že jsem se z toho zvedla. A tak moje rada je, odejdi z toho vztahu co nejdřív. Zachraň svůj život, zachraň si psychickou rovnováhu a staň se opět šťastnou, vyrovnanou ženou. Pokud si nejsi jista, že je to u vás až tak hrozné, jako to bylo u nás, zajdi se poradit k psychologům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
10.3.17 11:27
@matonkaa píše:
Něco s tím bude muset dělat protože já už to taky dlouho nevydržím už jsem od něho dostala tolik ran pod pás že se i divím sama sobě proč to s ním trpím, největší roli v našem vztahu hraje naše dcera nechci být já ta zlá co jí vzala tatínka :( :,(

Pokud jí tatínka vezmeš, tak zlá jsi, ono se to po rozchodu dá řešit tak, aby dítě nepřišlo ani o jednoho rodiče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 14:24

Jak to mám napsat… Já se nebojím o to že bych přišla o dceru já jen nechci být v jejich očích ta zlá nejde si nevšimnout jakou má radost když přijde z práce a i přesto že jí věnuje minimum svého volného času už ani nepamatuji kdy malou naposled koupal, čistil jí zoubky, vzal jí ven, krmil. Věřím tomu že kdyby došlo na nejhorší o dceru by ze strachu z každodenních povinností ani nebojoval.
Už s ním ani neřeším to že lhal protože jakmile otevře pusu ke lži přidělá ještě ulhanější story

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.2.19 14:55

Holky jsme na tom stejně, máme rodinu, přítel lže jak když tiskne i kvůli sebemenši kravině, například: Měl za úkol hodit na poštu balík ohledně reklamace telefonu, no a smlouvu od telefonu poslal v tom balíku také, ten mobil mám na splátky. No a on si vymyslel že si pro telefon přijela k poště sama osobně společnost, od níž telefon mám. Jenže kdo by mu to uvěřil když přinesl z pošty lístek od podání balíku, a ještě si myslí že jsem tak blbá, a ukazuje mi ten lístek a pořád do očí říká tu samou lež, co si vymyslel. Jak já bych k tomu přišla kdybych mu uvěřila, ten telefon by se ztratil a já bych jim volala, že si pro to přijeli oni, byl by průšvih, a ještě by mě osočili že lžu já. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.10.19 18:53

Ahoj holky jak si tady čtu tak by jsem se taky potrebovala někomu vyzpovídat je mi 20 let a stratila sem osobu na které mi strašně moc záleží a jsem na ni strašně závislá.. :cry: :cry: Stratila jsem ho tim že pořád a pořád v kuse lžu ale sama nevím proč to dělám pořád na tim přemýšlím proč jsem mu neřekla vždy pravdu a radši jsem mu lhala ale lhala jsem mu sami kraviny.. :cry: je starší a vim ze potřebuje klid že něco má za sebou a všechno mi dopouštěl kazdickou lež dokuď řekl dost a vyšel se na mě :cry: :cry: teď sama nevím kde se mám vyzpovídat nikdy nic neřeknu svý máme pořád se mě ptá co mi je a já nic… potrebovala by jsem to všechno že sebe vypustit ale kdyby jsem si měla psát co jsem všechno lhala tak si myslím že ani papíry by na to nestačily.. myslíte že jsem nemocná a že by sem se měla léčit :cry: :cry: chtěla bych být jako všechny normální holky upřímní a nelhat ale jak??? Snad mě chápete co vám tady píšu :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama