Bráchové furt v sobě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janeee2
Kecalka 310 příspěvků 08.03.17 18:07
Bráchové furt v sobě

Ahoj, už začínám být vážně zoufalá. Naši kluci (2,5 a 4,5) jsou neustále v sobě. Když jsou každý zvlášť - pohoda, ale jak jsou spolu, začne mela. Hned ráno po probuzení většinou nastávají první scény - kdo bude mít jaký jogurt, kdo první obdrží lžičku, jakou si kdo vezme hračku, kdo bude na jaké straně gauče při převlékání, jaká se pustí pohádka… To samé, jak se starší vrátí ze školky. Člověk by řekl, že když jsou většinu dne bez sebe, budou si jeden druhého víc užívat, hrát si, ale opak je pravdou. Starší furt dráždí mladšího různými prupovídkami („Hehe, já jsem první! Héééč, já mám větší auto! Hélé, já tam vylezu a ty nééé!“ apod.). Mladší je horká hlava, hned začne zuřit a už jsou v sobě.
Když mi někdo vypráví, jak si jejich děti spolu třeba staví kostky, prohlížejí knížky nebo si aspoň každý zvlášť hrají, závidím. Naši kluci si spolu vydrží hrát maximálně pár minut, a to většinou fakt jen odpočítávám minuty, kdy začne nějaký řev. Každá „hra“ končí brekem, fňukáním, přetahováním se o nějakou věc nebo tím, že jeden druhého něčím majzne. Starší je takový „záludňák“ - mladšímu něco udělá a je schopný pak „nenápadně“ utéct do vedlejší místnosti a tvrdit, že mladší brečí, protože spadl a on u toho vůůůbec nebyl… Mladší zas nejde pro ránu daleko, ale to je dáno z velké části tím, že ho starší odmalička usurpoval, a tak se naučil bránit.
Přitom jsme se fakt snažili (a snažíme stále), aby to byli parťáci. Když se mladší narodil, dbali jsme na to, abychom nelítali jen kolem mimina a věnovali pozornost i staršímu. Byť to nebylo snadné, snažila jsem se mít nějaké aktivity jen se starším. Zároveň jsme ale trávili dost času i jako rodina pohromadě, aby chápal, že to mimino je součástí rodiny a on by ho měl chránit, pomáhat mu, ne s ním soupeřit. Hodně jsme s ním o tom mluvili, třeba o tom, co vše budou moci s bráchou podnikat, až povyroste…
Jenže to prostě neklaplo. Starší od počátku žárlil a žárlí stále. Vlastně teď už žárlí oba. Co je ve školce, se navíc přidalo urážení a hubatost, takže je to fakt složité. Mladší už hezky mluví, takže na sebe neustále bonzují. Jsem z toho už fakt unavená, furt řešit jejich žabomyší spory. Začnu něco doma dělat a za chvilku rána a řev, bonzování, přetahování se o hračky… Venku je to lepší, ale to není řešení, že. Navíc pokud má starší po ruce svého kamaráda ze sousedství, ponouká k tyranii mladšího i jeho. Vymýšlejí jen hry, kdy jde o to mladšího někam zavřít, něčím ho majznout, utéct mu, schovat se mu atd.
Plno uživatelek mě tady asi dá přednášku, jak jsme zanedbali výchovu apod.. Nebo že jsou to prostě kluci a je normální, že se perou a soupeří spolu. - ale já zodpovědně říkám, že jsme se fakt snažili udělat maximum. Uvítala bych spíš konstruktivní rady,, ideálně od těch, co mají s podobnou situací zkušenosti. Díky!

Omlouvám se za román :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

vokishka
Extra třída :D 12743 příspěvků 08.03.17 18:11

Mám dvě holky a hádaly se ještě na střední. Známá má taky holky a ty se porvaly tak, že si jedna zlomila ruku (taky už byly přes 15). Já jsem se s bráchama taky vždycky hádala a mlátila.

terinka4444
Hvězda diskuse 67723 příspěvků 08.03.17 18:14

Hele, tak jediná konstruktivní rada je vydrž Prťka, vydrž. Já to mám dona v bledě modrém, tedy světle růžovém, trochu jinak, jsou to holky, ale jak jsou spolu, tak z nich kvetu. Já už nekompromisně potírám, slyším řev, přijde trest, pro obě, každá práci a uklízí. Musím říct, že mám doma dost naklizeno. Ale jsou už starší, ta mladší ve věku tvého staršího. Přijdou domů, upozorním, že jak budou jakékoliv dohady, dám práci a nechávám, uklízejí denně. :zed: už se těším, jak začne být hezky venku, budou makat na zahradě.

terinka4444
Hvězda diskuse 67723 příspěvků 08.03.17 18:15
@vokishka píše:
Mám dvě holky a hádaly se ještě na střední. Známá má taky holky a ty se porvaly tak, že si jedna zlomila ruku (taky už byly přes 15). Já jsem se s bráchama taky vždycky hádala a mlátila.

no neděs, já se upínala k tomu, že to přejde :zed:  :zed:

vokishka
Extra třída :D 12743 příspěvků 08.03.17 18:15

@terinka4444 přejde, až se odstěhují z domu :).

elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.17 18:18

@janeee2 asi tě nepotěším, ale doufat, že s toho vyrostou. U nás je to chvílemi dobrý. Kluci mají 7 a 4 a mírně se to lepší. A mezi nima ještě máme holčičku. Takže někdy mazec. Ale jak píšu je to rozhodně lepší než před rokem. Když je v pohodě nejstarší, tak jsou všichni, snažím se je všechny učit jak si mají problémy řešit a domlouvat se. Ale na to jsou ti tvoji podle mě malý.

elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.17 18:20

@terinka4444 to je dobrý, to zavedu :mrgreen:.

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 08.03.17 18:20

To přejde. ;)

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 08.03.17 18:22

Zkus knížku Sourozenci bez rivality. Já jinak neřeším spory mezi dětmi, nezasahuji do hádek, pokud neteče krev, a nenechám se vmanipulovat do role soudce. pokud daný incident nevidím, tak nikoho neobviňuju, nesvádím to rovnou na toho staršího, protože by už měl mít rozum, apod. Jinak je to těžký, některé děti si holt nesednou.

Crystal87
Generální žvanilka 23899 příspěvků 08.03.17 18:25

:lol: mám kluky 9,6 a 4.Je to to samé porad jsou v sobě hádají se perou postuchuji provokují…k nim 2 léta dcera začíná se přidávat radu nemam ale snad z toho vyrostou ///už aby to bylo :mrgreen:

Tarjei
Závislačka 4050 příspěvků 08.03.17 18:28

Ja Ti poskytnu pohled z jiny strany. Mam tri deti. Nejstarsi zdravej pubos. Prostredni tezce mentalne postizenej. Nejmladsi ma opozdenou rec. Nejstarsi s nejmladsim si fakt nehraje. Maximalne se vzajemne drazdej a hadaj. Jakmile nejmladsi zaknuci, prostredni, kterej na nem visi, dostane zachvat vzteku. Prostredni si nehraje s nikym.
Pointa: mas normalni zdravy deti, ja se tez s brachou a segrou rezala, a ted se milujem a pomahame si. Jednou to prejde, to je jisty :kytka:

warita
Echt Kelišová 8118 příspěvků 08.03.17 18:28
@terinka4444 píše:
no neděs, já se upínala k tomu, že to přejde :zed: :zed:

Ja a bratr jsme rok a pul od sebe a hadali jsme se non stop. U nas je to komplikovane… protoze nasi to nikdy neresili. Kdyz mne bracha delal zle a provokoval, tak jsem si mohla stezovat kolik jsem chtela, odpoved byla vzdy stejna: Ale prosim te, nevsimej si ho, je mladsi.

Jasne, muj nevinny mladsi bratricek stal mamce za zady a usmev mel proriznuty od ucha k uchu tak, ze mu malem upadla spodni celist. Ten hajzlik dobre vedel, ze mu projde prakticky vsechno. Ovsem naopak to takto nefungovalo. Kdyz jsem mu z fustrace taky neco provedla, on si sel na mne stezovat a ja byla potrestana. To ho taky bavilo.

No nic, cim jsme byli starsi, tim byly jeho vypady stale divocejsi. Provokoval mne tak, ze jsem se obcas uz rozbrecela, jak se to nedalo vydrzet. Nejake spravedlnosti se u rodicu clovek nedovolal. Jeden cas pokazde kdyz jsem prisla ze skoly, tak lezel u mne v posteli, dival se na moji TV, kde preladil vsechny kanaly na eurosport a podobne, odmital z me postele odejit a kdyz jsem na nej hystericky rvala, at vypadne, tak se mi smal do tvare. Prej co udelam, kdyz nepujde? Tak jsem sla k pojistkam, vypla jsem mu proud v mojem pokoji. Vyletel ven, zapl to a vyhrozoval mi, ze mi priste jednu ubali, jestli to jeste jedou udelam (v te dobe mne bylo 17 ci 18, on o rok a neco mene, uz byl silnejsi nez ja). Ja mu to vypla jeste jednou, on mne zmlatil. Ja si vecer stezovala, mamka otravene vzdychla a prej at ji s tim dam pokoj.

Dodneska jsem ja za tu zlou, coz absolutne nechapu. Bratr a ja se vubec nebavime uz asi 20 let. Rodice to netrapi ani dnes.

Chapu, ze ty to resis a ze to urcite nenechas zajit takto daleko, jako u nas. Jen jestli jedna z tvych dcer systematicky nedela zle te druhe, tak jak to delal muj bracha. Protoze ujistuju te, ze ten pocit nespravdlnosti na dusi pali jeste dnes a to nemam daleko do 40citky. Spis nez neresit bych zkusila obe vyslechnout a zajimat se o to, co se opravdu stalo.

Příspěvek upraven 08.03.17 v 18:33

Fima
Nadpozemská drbna 29260 příspěvků 16 inzerátů 08.03.17 18:30

Kdysi jsem četla článek o sourozencích s názvem „Dvě holky se hašteří, kluci spolu soupeří“. Myslím, že je to celkem výstižné. :mrgreen: Jinak ti chci říct, že je to normální, i tímhle (pro nás naprosto šíleným chováním) se děti učí a je to pro ně hrozně důležité. Taky bude s největší pravděpodobností lépe. Mám taky dva kluky, dva roky po sobě a když byl můj mladší ve věku co ten tvůj, tak bylo u nás to stejné. Jen teda s tím rozdílem, že starší nikoho neponoukal, naopak byl připraven svého mladšího bratra bránit vlastním tělem. Jinak naprosto stejné situace: kdo otevře dveře, kdo bude první sedět na židli, kdo bude mít modrý talířek, kdo, kdo, kdo z koho… :zed: Mladšímu je nyní 3,5 roku a je to mnohem lepší. Taky mají své dny a někdy to stojí už od rána za to, ale opravdu se to s jejich věkem zlepšuje. Mimochodem, já se rvala s bráchou ještě v době, kdy jsem už byla na druhém stupni. Jednou jsem na něj vytáhla i nůž. :oops: :mrgreen:

Reee
Ukecaná baba ;) 2264 příspěvků 08.03.17 18:34
@vokishka
@vokishka píše:

hele moji chlapečci, 5 a 10 let, tak se tak dlouho pošťuchovali, až ten mladší toho strašího nějak strčil ze schodů, oba divně spadli, a starší měl zlomenou ruku. Starší přitom SEDĚL na 3 schodě. Jak se jim to povedlo, to netušim.

Příspěvek upraven 08.03.17 v 18:41

Fima
Nadpozemská drbna 29260 příspěvků 16 inzerátů 08.03.17 18:35

Jo a jednou jsem se svých dětí ptala, proč jsou na sebe pořád tak oškliví. Mladší syn odpověděl „protože se máme rádi“, starší „z lásky“. Jejich odpovědi byly naprosto nezávislé na tom druhém, vůbec u toho spolu nebyli. Takže u nás se handrkujou z lásky. Můžu být klidná. :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >