Problémový puberťák 17 let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 07.03.17 20:06
problémový puberťák 17 let

Ahoj :mavam: jdu vás tu poprosit o rady, tipy a vlastně úplně o všechno co by mohlo pomoci.. Jsem už vážně zoufalá, jde o mého mladšího 17 letého bráchu. Když byl malí byl to moc hodný a šikovný kluk, společenský a doma pomáhal.. Poslední 2 roky je vše uplně jinak.. Naše mamka je skvělá, hodná ale už bohužel v jeho výchově rezignovala, jakmile mu něco řekne tak brácha vyhrožuje sebevraždou, nemá na to nervy a hlavně už neví co má dělat ( vím je to matka a tohle je špatné chování ), ale ona už prostě neví :nevim: Mamka si našla nového přítele když bylo bráchovi 10 let, ze začátku s spolu vycházeli velmi dobře ale už to tak není.. Brácha má vůči němu nesnesitelný odpor a to jen proto že se ho snaží vychovávat. Bohužel se to vystupnovalo tak, že brácha neustále říká,,jsem debil, jsem nejblbější kre, ču atd..,, je zavřenej v pokoji a vyleze maximálně na jídlo a na záchod, sedí třeba 12 hodin u počítače. Po zakázání počítače, opět výbuch, vztek, výčitky a slova,, nechte mě umřít, stejně nikomu chybět nebudu, nikdo mě nemá rád,, :,( Co se týče hygieny tak to je další kámen urazu.. Nechce se mít, čistit si zuby.. když se jde osprchovat ( po rozkazu ) ta se jen opláchne vodou a po dotazu proč nepoužil sprchový gel jen pokrčí rameny.. Na vše odpovídá,, nevim,, :nevim: Dnes jsem sním byla u psychologa a paní sama pořádně neví, nejraději by ho poslala k psyhyatrovi, ale to mi příjde až moc nemyslíte?? psycholožka mu řekla že má být na počítači maximálně hodinu denně ale jen co přišel domů tak tam seděl 3 hodiny než mamka přišla z práce.. řekla mu at to vypne a opět zmiňovaný výbuch. musela jsem přijet já a hodit ho do klidu, zatím dává jen na mě trošku.. sice na mě zkusil jeho výbuch a rozkřičel se i na mě ale já ho hodně rychle hodila do reality.. Mamka zakřičet neumí. Možná by pomohlo kdyby mu zavčasu jednu lískla ale to ona nechce, protože se bojí že si něco udělá nebo uteče z domu.. nemáte některá zkušenost s takovým problematickým klukem?? nějaké rady.. protože já už vážně nevim… máme ho poslat k psychiatrovi?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

Kriss Tina
Kelišová 5462 příspěvků 07.03.17 20:18

Tak za me na nejaky mlaceni uz je asi pozde, co se tyce tech projevu tak mi to tak strasny nepride, mam v zivej pameti jak sem v puberte pronasela podobny hlasky ze chci radsi umrit, kdyz mi nasi neco nepovolili… co se tyce hygieny mozna bych mu rekla ze kluka co se nekoupe, necisti zuby atd nebudou chtit zadny holky, to by v tomhle veku mohlo zabrat. Ja si teda peiblemovyho pubertaka predstavuju trochu jinak, je nak agresivni na okoli (myslim fyzicky), a co ve skole?

Bong 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.17 20:23

Tak tou psycholožkou jsi ho akorát pořádně nakrkla, ne? :) Psychiatr jako proč? Když si vzpomenu na sebe v 17… Útěk z domova ke klukovi, asi dva měsíce jsem se vůbec neozývala, flákala školu :? Myslím, že co by naši tenkrát dali za nedodržování hygieny a dřepění u počítače. Hele pokud nebere drogy, což je průser největší, řešila bych možná zda není úplně na vylití ze školy. Víc s ním stejně ted neuděláte.

Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 07.03.17 20:24

No není to uplně nic strašného ale on je uzavřený do sebe. S nikým se nebaví a ani nechce bavit.. Ohledně holek jsme to tak zkoušeli a i dokonce psycholožka ale odpověd byla že slečnu nehledá, nechce a ani chtít nebude :think: Ve škole má průměrné výsledky, což je dobré :) Agresivní je pouze slovně, nikdy nikoho nenapadl a sna ani nenapadne :) Hrát fotbal, florbal a takové sporty nechce, posilovna ho nezajímá, kamarády nechce. Chodí pouze v teplákách a to uplně všude.. absolutně se odřízl od světa

Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 07.03.17 20:26

@Bong
On šel k té psycholožce dobrovolně :) no ono to uzavření taky není dobré.. Za chvilku mu bude 18 a neumí se o sebe vůbec postarat.. co bude dělat potom?? bude sedět doma u počítače, nechoditdo práce, neuklidí atd..

Bong 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.17 20:31

@Nicollka1993 tak to pak jo:) No a kdy teda nastala ta změna? Myslíš, že je to v souvislosti s mamčiným přítelem? Protože 17 kluci jsou fakt tragédi, na to dospět ještě nějaký ten čas má… Až dodělá školu bude se o sebe muset postarat, to bych pak byla nekompromisní, pokud bude u tvojí mamky dál bydlet, musí pracovat, přispívat na domácnost.

Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 07.03.17 20:37

@Bong
Ano, určitě tam je souvislost s matčiným přítelem.. Změnil se od té doby co odešel jeho otec a nejeví o něj zájem. Matčin přítel se snaží bráchu vychovávat, pomáhat mu, radit mu ale on ho prostě nebere… Když dělal něco na autě, vzal bráchu sebou, nebona nohejbal v létě ho bral, koupil mu kolo, počítač, dostával od něj peníze za dobré známky a tak ale najednou se vše otočilo a on ho nesnáší. Brácha říká že je to protože mu matčin přítel říká jak dělá věci špatně ale já u toho kolikrát byla a pouze mu chce ukázat jak to dělat dobře a ne ho nějak sekýrovat..

Conulka
Závislačka 3756 příspěvků 07.03.17 21:12

No tak, poud má pocit, že ho ten přítel maminky pořád jen sekýruje, tak ať ten přítel zkusí změnit vyjadřování a hodně ho chválí, třeba se to zase otočí zpět

Bong 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.17 21:14

@Nicollka1993 Tak podle mě je to asi prostě opravdu jen problém s autoritou v tomhle věku…Na někom si prostě musí vybít pubertácký vztek na všechno a všechny a přítel se mu na to hodí. Třeba tam má i nějakou frustraci, že se o něj nezajímá vlastní táta, ale to už moc teoretizuju… Co s ním dělat težko říct, bude to jak pichat do vosího hnízda…Má třeba aspon nějakou brigádu?

Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 07.03.17 21:19

@Bong
Vše co píšeš je pravda.. Vím že je to puberťák a jak píšeš, někde se vybít musít ale nesmí to přeci dovolit.. čeho je moc, toho je příliš :( Nemá žádnou brigádu, on ani neví jak se taková brigáda hledá a ani ho nenapadne na nějakou chodit :( Jednoduše řečeno nechce absolutně nic dělat :(

Renca8
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 07.03.17 21:20

Vyhodit pocitac, najit mu konicek treba fotbal :) kde bude vic kluku, budou tam kamaradi, ostatni kluci. To by mu hodne pomohlo :palec: vyblbne se tam, nebude mit myslenky ani na pc, ani na sebevrazdu, a mozna i vztahy se zlepsi

Conulka
Závislačka 3756 příspěvků 07.03.17 21:21

@Nicollka1993 a co studuje, co plánuje po škole? Má nějakou představu?

Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 07.03.17 21:21

@Conulka
On už ho přestal,,seký­rovat,,.. nevšímá si ho.. Třeba posledně si brácha bral ibalgin, mamčin přítel se ho zeptal normálně jestli ho něco bolí a on na něj vystartoval at mu dá pokoj a at ho klidně nechaj chcípnout bolestí :(

Conulka
Závislačka 3756 příspěvků 07.03.17 21:24

@Nicollka1993 nesmí ho nechat být, jak KLIDNĚ chcípnout to je jakoby si myslel, že o něj nikdo nejeví zájem, tím spíš bych se ptala znovu co mu je a trvala na odpovědi, aby viděl, že mě to zajímá a ne že po prvním odseknutí, už se nezeptám
Co mu teda bylo?
Kdyby mi to neřekl, tak bych mu řekla, že zbůhdarma prášky jíst nebude

Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 07.03.17 21:25

@Renca8 Bohužel na fotbal chodil ale bavil ho asi měsíc, chodil na skauty kde vydržel celkem dlouho ale kvůli škole nemohl dál chodit ale když jsme mu řekli že už je větší a může s nima v létě jet na tábor jako ( ted si nemůžu vzpomenout jak se jim říká těm podvedoucím ) tak řekl,, nesnáším děti,, :cert: na volejbal taky nechce ani do posilovny nechce..

@Conulka studuje elektrotechnika :) dál neví co chcedělat :/

na všechno odpoví pokrčením ramen :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >