Od kdy děti samy doma?Na cca 2 hodinky

Anonymní
16.3.17 17:51

Od kdy děti samy doma?Na cca 2 hodinky

Ahoj, chci se zeptat od kolika let jste nechali děti samotné na pár hodinek? Že třeba dorazily z družiny a vy z práce za hodinku až dvě. Máme 9letého a teď chce chodit už dříve z družiny, že by hodinu byl sám doma. Já se teda trochu bojím, i když on je opravdu šikula, je samostatný a má mobil, ale přece jen…zajímalo by mě jak to máte vy. Děkuju mockrát.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

5652
16.3.17 17:53

To bych se vubec nebala v deviti letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.17 17:54
@Tarjei píše:
To bych se vubec nebala v deviti letech.

Myslíš? Děkuju. Ono jde opravdu o hodinku, nebo max. hodinu a půl ale stejně. Mám divný pocit ho nechat samotného, no.

• Nahlásit
  • Citovat
661
16.3.17 17:56

V tomhle věku jsem kolikrát zůstávala nemocná doma sama celý den. Myslím, že už by to tu hodinku klíďo zvládl sám :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5652
16.3.17 17:57

Ja to chapu. Nejstarsiho syna jsem prvne pustila samotnyho ven v 7, strasne jsem se bala :mrgreen: Ale intuice pravila, ze je cas. Ted je mu skoro 12 a nikdy nemel prusvih venku. A hlidava mladsi brachy a vzdy vse ok, ale to je spis vyjimecne…

Příspěvek upraven 16.03.17 v 17:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
16.3.17 17:58

Já bych nenechávala, nejdřív tak o 2 roky později… my jsme taky zůstávali sami nebo chodili ze školy sami, ale dnes je jiná doba, u nás by aktivní sousedi určitě už volali sociálku :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
5652
16.3.17 17:58

Mne jako sedmiletou mama doma zamkla s anginou na pul dne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13930
16.3.17 17:59

Neter se synovcem bejvaj sami doma klidne celej den (kluk od 11 holka od 8 let), a to dojizdi autobusem na vesnici a obstaraji si sami prakticky celej barak. Ja bych se v tomhle veku vubec nebala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
398
16.3.17 18:00

Normálně, už od první třidy. Moji kluci jsou taky hodně samostatni. Samozřejmě ze začátku to byli nervy, ale vždy zavolal, ze je doma a bylo to ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
16.3.17 18:08

9 letyho tu hodku uz moozna ano.nebo takhle, ja asi jwste nwnecham, budu se bat, ale uz mi to prijde ok kdyz nekdo 9 lety necha..narozdil od podovnych dotazu na 4 lete dite :)

Příspěvek upraven 16.03.17 v 18:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
16.3.17 18:09

Sedmiletý zvládá dvě hodiny sám úplně v klidu, sám z družiny šel poprvé minulý týden, je prvňák. Cesta z družiny cca 1km, v půlce velká světelná křižovatka.
Takže u devítiletého bych vůbec neřešila.

Dneska jsem u nás poprvé pustila pětiletého a čtyřletého do vecerky samotné, je to cca 400m s jedním přechodem v naprosto odlehlé ulici, šli si koupit sušenky. Tož asi tak.
Nejsem zastánce toho prdelit se ještě za desetiletým dítětem a nenechat ho pomalu ani dojít samo do školy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 18:19

Od 6 let s námi odmítal jezdit nakoupit. Zcela nevýchovně jsme mu pustili počítač, dostal telefon a možnost zavolat. Zároveň jsem teda poprosila sousedku, zda by za ní mohl dojít, kdyby něco. Letos ho čekají první prázdniny, kdy bude sám doma. Bude mu 8. Věřím mu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4304
16.3.17 18:20

Jsem na tohle citlivka, tedy myslela jsem si to o sobe. Ale jsem sama s devitiletou a nekdy proste neni vyhnuti. Zacalo to tim, ze jsem sla na tridni schuzku cca hodina. V prvni tride. Zvladla to dobre, sice kdyz jsem se vracela, tak stala u okna a vyhlizela me jak ranene zviratko, ale na dalsi uz nebyl problem. Mame tedy skolu cca 5min od baraku. A tim jsme natrenovaly i jinou mou nepritomnost-treba kdyz potrebuji nekam neco zaridit nebo k dr, tak jsme na telefonu a zatim tuktuk zadny problem. Chodi i ze skoly sama.
Ono ji to i pomohlo posilit sebevedomi, zvladne neco noveho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3074
16.3.17 18:23

Ano, syn zůstával doma max. 2 hodiny v tomto věku(3 třída) je velmi šikovný… Vždy byl na pc nebo koukal na televizi a byl rád, že má klid ( vždy jsem nachystala svačinu a pití… Měl zákaz sahat na ostré předměty, vařit a otevírat, tel. Musel mít u sebe… 8) Dnes v jeho 11 letech si jej divolim nechat doma i se sestrou - 6 let- většinou jsou na pc, TV, tabletu, mobilech…To ale max. té půl hodinky, když jdu nakoupit a dceři se nechce…syn chodí sám i na kroužky, vždy telefonuje že tam došel a že bude vycházet…takže pokud tvé dítko není poděs, klidně bych mu to dovolila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 18:26

V tomhle věku to určitě tu hodinku nebo hodinu a půl zvládne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama