Trapný dotaz ohledně voleb :-D

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3.10.21 12:04

Trapný dotaz ohledně voleb :-D

Ahoj holky :mavam: jde o to že na říjnové volby jsem měla i s malým být u babičky a tak jsem si zařídila voličský průkaz. Nakonec se ale malinko změnily plány a v době voleb budeme normálně doma tudíž půjdu volit normálně v místě bydliště ale ten voličský průkaz si musím vzít tak jako tak sebou protože už jsem evidovaná prostě jako pod tím průkazem. Alespoň tak mi to tvrdili když jsem si ho zařizovala :lol: No a manžel tvrdí že budu za úplného blbce když přijdu s průkazem a volit budu přitom v obci bydliště. Myslíte že na mě u té komise budou nějak nepříjemný nebo budu muset něco vysvětlovat a nebo je to všem jedno? Já si myslím že přeci jim to může být jedno ne? vždyť přeci každý může změnit plány… Vždyť přeci kolikrát se něco může zrušit i na poslední chvíli nebo někdo omarodí apod… Co myslíte vy? Omlouvám se za trochu trapný dotaz ale nedá mi to :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1350
3.10.21 12:07

Volicsky průkaz je od toho, abys mohla volit kdekoliv. Manzel at si da studenou sprchu, jestli jeho nejvetsi starost je, aby se na tebe ve volebni komisi nekdo nekoukal blbe. Rozhodne po tobe nikdo nebude chtít nic vysvetlovat, je jim to sumak. Jen si te odskrtnou z jinyho seznamu :nevim:
Byla bych uplne v klidu. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1064
3.10.21 12:08

Prukaz bych si vzala a normalne se komise zeptala, zda staci OP nebo prukaz, ze nakonec volis v miste trvaleho bydliste.
Nic na tom neni se zeptat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.10.21 12:10

@Villanelle děkuji za odpověď a za uklidnění :kytka: Jojo já si taky říkám že průkaz je prostě od toho abych mohla odvolit kdekoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11701
3.10.21 12:12

Průkaz vezmi a odevzdej komisi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33151
3.10.21 12:17

Nikdo to řešit nebude. A i kdyby byli nepříjemní, tak co? Ať si škubnou :mrgreen:
Jedinou jsme si vyřídili průkaz, a komisy tím úplně vyděsili. To musíte volit v místě bydliště 8o :mrgreen:
A v místě jsou nepříjemný pokaždé :roll: Vždycky jsem odvolila :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1067
3.10.21 12:22

Manžel trosku moc řeší jiné lidi, ne? Jestli si mysli, ze to někoho zajimá do te míry, aby se pohorsoval jako bys byla první na světě, kdo to udělá, tak je panáček trosku naivní a sebestredny. Ty lidi tam sedí pro prachy a nějaký průkaz je jim u zadele natož aby tomu věnovali minutu myšlenky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28022
3.10.21 12:26
@kulíšek_s_bambulí píše:
@Villanelle děkuji za odpověď a za uklidnění :kytka: Jojo já si taky říkám že průkaz je prostě od toho abych mohla odvolit kdekoliv.

jak píše @mag průkaz si musíš vzít sebou a komisi v místě bydliště ho odevzdat, jelikož v místě bydliště jsi vyškrtnuta z voličského seznamu, oni tě zase dopíšou nakonec seznamu a zaevidují tvůj průkaz -
u voleb sedívám v komisi, takže ti nepíšu žádné domněnky, ale praxi podle volebního zákona

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28022
3.10.21 12:27
@Alkata píše:
Manžel trosku moc řeší jiné lidi, ne? Jestli si mysli, ze to někoho zajimá do te míry, aby se pohorsoval jako bys byla první na světě, kdo to udělá, tak je panáček trosku naivní a sebestredny. Ty lidi tam sedí pro prachy a nějaký průkaz je jim u zadele natož aby tomu věnovali minutu myšlenky ;)

ti lidé, co tam sedí, se musí řídit podle volebního zákona - průkaz jim není u zadele, jsou povinni ho zaevidovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
624
3.10.21 12:31

Také sedím v komisi a není to žádný problém, vezmi průkaz, občanku a jdi :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9310
3.10.21 12:32

Holky, prosím vás, budu volit v jiném kraji. Je to tak, že použiju hlasovací lístek pro kraj, kde bydlím? Problém je, že mi ještě lístky nepřišly a zítra odjíždím. Bude mít komise náhradní i pro můj kraj?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28022
3.10.21 12:38
@Paoloska píše:
Holky, prosím vás, budu volit v jiném kraji. Je to tak, že použiju hlasovací lístek pro kraj, kde bydlím? Problém je, že mi ještě lístky nepřišly a zítra odjíždím. Bude mít komise náhradní i pro můj kraj?

ne, komise nebude mít náhradní lístky pro tvůj kraj, v jiném kraji platí pouze jejich lístky, domů ti přijdou ty, které jsou pro tvůj kraj - takže pro tebe nepoužitelné,
voličský průkaz teda doufám máš?

Příspěvek upraven 03.10.21 v 12:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10660
3.10.21 12:38
@Paoloska píše:
Holky, prosím vás, budu volit v jiném kraji. Je to tak, že použiju hlasovací lístek pro kraj, kde bydlím? Problém je, že mi ještě lístky nepřišly a zítra odjíždím. Bude mít komise náhradní i pro můj kraj?

Musíš použít hlasovací listy kraje, ve kterém budeš volit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10660
3.10.21 12:40
@kulíšek_s_bambulí píše:
Ahoj holky :mavam: jde o to že na říjnové volby jsem měla i s malým být u babičky a tak jsem si zařídila voličský průkaz. Nakonec se ale malinko změnily plány a v době voleb budeme normálně doma tudíž půjdu volit normálně v místě bydliště ale ten voličský průkaz si musím vzít tak jako tak sebou protože už jsem evidovaná prostě jako pod tím průkazem. Alespoň tak mi to tvrdili když jsem si ho zařizovala :lol: No a manžel tvrdí že budu za úplného blbce když přijdu s průkazem a volit budu přitom v obci bydliště. Myslíte že na mě u té komise budou nějak nepříjemný nebo budu muset něco vysvětlovat a nebo je to všem jedno? Já si myslím že přeci jim to může být jedno ne? vždyť přeci každý může změnit plány… Vždyť přeci kolikrát se něco může zrušit i na poslední chvíli nebo někdo omarodí apod… Co myslíte vy? Omlouvám se za trochu trapný dotaz ale nedá mi to :mrgreen:

Jsem členem volební komise a nikdo na tebe fakt blbě koukat nebude. Stává se to úplně běžně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1067
3.10.21 13:11
@stinga píše:
ti lidé, co tam sedí, se musí řídit podle volebního zákona - průkaz jim není u zadele, jsou povinni ho zaevidovat

Tak samozřejmě jsem to nemyslela doslova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat