Trávení u batolete - rady, zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kocourek333
Stálice 70 příspěvků 25.02.19 11:03
Traveni u batolete - poradite?

Ahoj,

omlouvam se za tento kakaci prispevek, ale fakt nevim, kde se zeptat… Misa (14m) prodelal jako kojenec strevni bakterialni infekci, ale zadna hruza, zbavil se toho docela rychle. Od te doby ale divne kakal… Nekdy hlen ve stolici, kysela stolice, dosti toxicky smradek, z toho zase docela normalne. Dr. jen radila probiotika, ktera jsme brali a specialni mleka, ktera jsme taky davali. S prikrmy se to zlepsilo, v podstate od pul roka do roka byla stolice normalni nebo aspon relativne normalni, sem tam hur natraveno a divny smradek, ale tak dejme tomu. Prujmy ted nema vubec, mival jen sem tam zacpu, kdy fakt tlacil a neslo to, ale to netrvalo dlouho, vice jsem mu upravila stravu a bylo to lepsi. Ale ted posledni dva mesice je to o dost horsi… Ten puch musi byt citit i z vesmiru, stridaji se dny zacpy, dny s relativne dobrou stolici a dny, kdy spatne travi a stolice ma stejnou barvu jako to co snedl, jsou v ni kousky a ten zapach je sileny, ani to k nicemu neumim prirovnat. Co me ale trapi nejvic, je to, ze ma hodne nafoukle brisko, ktere splaskava ve dnech, kdy kaka normalne a casteji a naroste ve dnech, kdy ma zacpu nebo hur travi. Uz nevim, cim to je, souvislosti se stravou jsem si nevsimla… Napadl me lepek, ale proc by se to tedy takto stridalo? V podstate opravdu horsi to ma od doby, kdy prodelal lehci virozu a kdy se mu zacaly prorezavat dalsi zuby, coz uz ale trva nekolik tydnu a furt ma venku jen spicku dalsi dvojky, ne a ne se prorezat. Z toho duvodu treba ani nepoznam, jestli ho to bricho boli nebo ne, podle me spis ne, rve asi jen kvuli zubum.
Moje otazka zni: meli jste to nekdo take tak, ze by traveni u ditete bylo tak promenlive? A dale…muze byt onen zapach stolice ci zacpa zpusobeny strevni dismikrobii a jak to resit? (probiotika podavam).
Moje detska Dr toto bohuzel neresi a ackoliv u ni s malym zustavam z jinych duvodu, tak v tomto fakt neporadi (doporucila vic probiotik a ze je to normalni, ale tak Misuv bobek az pod nos ji strkat nechci, abych ji presvedcila..). Na gastro ci alergologii mi doporuceni nedala a neda, leda bych si ho fakt vydupala, ale prave nevim, jestli moc nehystercim a muze to byt normalni…
Ani nevim, jestli ten roman nekdo bude cist a odpovi, ale byla bych rada :)

Reakce:
Aduš8
Závislačka 4153 příspěvků 25.02.19 11:21

Mému patnáctiměsíčnímu synovi se tohle stalo přesně, když mu začaly růst horní dvojky a pak stoličky. A největší problémy má z Vitamínu D, i když dávám kapky. Je nafouklý a nemůže kakat, i když stolice pak tuhá není. :nevim: trvá to na střídačku už několik měsíců, střídá se to s občasným průjmem. Dle doktorky v období růstu zubů nic neobvyklého.

yoshua
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 25.02.19 12:20

Jaka bere syn probiotika? I ta mu nemusi sedet. Co vse ji? Mlecne vyrobky ano?

Tejule
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 25.02.19 12:22

No tak když jsem si to přečetla tak můj 18 m syn má to samé. Mě to teda nenapadlo řešit, pac když si to vezmu podle sebe, někdy mám bobek, někdy tekutejsi, někdy nemůžu si dojít a někdy jdu 5× za den, někdy smrdim a prdim, někdy ne… Záleží podle druhu vlákniny a zeleniny ovoce co mu dávám, zrovna včera vykadil celý pulmesicek mandarinky, neřeším, nepatlam se v tom, když má dynovku tak to vypadá stejně když jde tam a i když ven. Možná ho moc pozorujes a řešíš…

yoshua
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 25.02.19 12:32

Smradlava kysela stolice, hleny a krev neni normalni… je dobre, ze to zakladatelka resi.

Kocourek333
Stálice 70 příspěvků 25.02.19 12:35

@yoshua probiotika stridam, mel uz Hylak, Baby laktobacily od Swiss, BioGaiu kdyz byl mensi a Biopron. Nepozoruju ale jakykoliv ucinek u kterychkoliv. Od porodnice syn kadil krasne, pak prisla ta infekce a navic atb a od te doby problemy na jakymkoliv mleku, nekdy lepsi, nekdy uplne normalni, nekdy hruza. Ale koliky nemel a nema, bricho ho nebolelo a nadmuty nebyval. Mel uz bezlaktozove mleko, pak jsme zkusili Hipp, Kendamil a Nutrilon Alergy Care. Nepozorovala jsem rozdily, nekdy mel hlen, nekdy kyselo, nekdy to bylo v poradku a bylo jedno, na jakem je mlece. Od zavedeni prikrmu hlen nepozoruju, stolici mel z mleka nekdy zelenou a nekdy zlutou, vetsinou dle toho, jak dlouho byla ve strevech (to je dodnes). Jogurty ji sem tam, i maslo. Neupravene kravske mleko a tvaroh nedavam. Nemela jsem pocit, ze by na cokoliv nejak reagoval.
Jinak v jidelnicku mame hodne zeleniny a ovoce, ovesne a jecne kase, cervenou cocku, maso, davam i ruzne druhy oleju (lneny, olivovy, kokosovy), sem tam chleba nebo rohlik do ruky, testoviny a jogurt nebo kefir taky obcas. A samozrejme UM, to on potrebuje proste.

Kocourek333
Stálice 70 příspěvků 25.02.19 12:38

@yoshua krev jsme nikdy nemeli a hleny uz od doby prikrmu taky ne, kyselo sem tam (zrejme mu chybi vic laktazy)…spis driv.

yoshua
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 25.02.19 21:49

@Kocourek333 OK, ono u tech zubu mely i me deti dost zhorsene traveni. Za sebe muzu doporucit probiotika z iHerb, jmenuji se Caifornia Gold Nutrition 5 bil. Jsou super, hypoalergenni se skvelou kombinaci kmenu. Muj syn je jako jedine toleruje, do 2 let zvladl jen Neocate. Diky nim ji ted normalne.

Kocourek333
Stálice 70 příspěvků 25.02.19 21:54

@yoshua dekuju moc, zkusime je! A u Vas se tedy ABKM projevovala takto (hlen apod.) ?

yoshua
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 25.02.19 22:01

@Kocourek333 U nas hlen, kysely zapach, silene koiky, reflux :( Psala jsem ted neco vice i do diskuze Hlen a krev ve stolici kojence - dieta bez efektu.

Kocourek333
Stálice 70 příspěvků 25.02.19 22:33

@yoshua dekuji moc, proctu.

Váš příspěvek
Reklama