Třetí dítě s věkovým odstupem?

839
9.3.17 16:15

Třetí dítě s věkovým odstupem (?)

Zdravím..
Prosím o zkušenost matky třech dětí, kdy to nejmladší je víc věkově odskočené a nebo dospěláky, kteří sami byly to třetí nejmladší dítě v rodině. Co to udělalo s rodinou nebo jak jste se cítili?

Trochu přiblížím situaci, co vlastně řeším.
Při porodu druhého mi doktor třetí jednoznačně „zakázal“. Hodně mně to užíralo, často se mi to vrací ta touha po dalším..ale brala jsem to rozumem. Teď mi jiný doktor názor toho prvního vyvrátil a já řeším zda ano i když s určitým rizikem nebo už radši nepokoušet osud. Máme dvě krásné zdravé děti, páreček.. 8 a 4,5 roku. Řeším jestli už není pozdě.. než otěhotním, než porodíme bylo by dětem minimálně 9 a 5-6 let.. První dva jsou velcí parťáci, samozřejmě si občas lezou krkem, ale jinak se milují. Přijde mi jestli už není pozdě - namísto kulturního, sportovního rozvíjení starších dětí budeme zase s miminkem a jemu přizpůsobení a než doroste, nejstarší už bude v pubertě a o výlety a akce s rodiči nebude stát. Nejmladší aby nebylo staršími furt odstrkované, liché.. Jaké máte vy zkušenosti?
předem děkuji za zkušenosti :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

Anonymní
9.3.17 16:23

U nás je to teď aktuální - až se třeťátko narodí, sourozencům bude téměř 7 a 9 let. Si říkám, jestli pak nejít ještě do čtvrtého, aby mělo také parťáka. :mrgreen:
Kulturní a sportovní rozvíjení bych nechala stranou - to se dá i s miminem, jen je potřeba se mu holt trochu přizpůsobit. Zas to naopak těm dvěma starším může dát něco jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
11153
9.3.17 16:25

My jsme se ségrou rok od sebe a brácha je ode mě 16, od ségry 15 let.. Problém v tom nějak nebyl, ale my už jsme byly se segrou odrostlejší než tvoje děti.. Akorát jsem dělala často chůvu než jsem se v devatenácti odstěhovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
9.3.17 16:26

:D Jo mně by se 4. líbilo, řešení by to bylo, ale to vím, že už by zdravotně neprošlo na 100%

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
9.3.17 16:28

@Lekninka91 děkuju.. no, když to už je ten případ, že jste rodiče už nijak moc v tomhle věku nepotřebovali a naopak vítali, že na vás nelpí a nechají vás už samotné, nebo ne? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.17 16:28

U nás to máme úplně stejně, synové 9 a 6 dobře si spolu rozumí a hrají si spolu a minulý rok se nám narodila holčička. Kluci ze začátku trochu žárlili, ale teď jsou v pohodě a jsou za sestřičku moc rádi.
Myslím, že pozdě určitě není. Až teď mám pocit kompletní rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
9.3.17 16:31

Ahoj, tak sestra se narodila když mi bylo 9, byla jsem šťastná, chtěla se o ní starat, pomáhala, přebalovala, hlídala, dokonce jsem nutně potřebovala i panenku baby born abych mohla dělat všechno jako mamka. Nijak mě to neomezovalo, výlety i společné aktivity jsme si myslím užívaly obě. Teď je jí 13, máme skvělý vztah i když s menším odstupem by byl možná lepší, nevím. Druhá se narodila když mi bylo 15. S tou už jsem si tak nehrála, přece jenom to byl už hodně velký rozdíl, ale vztah máme taky dobrý. Já už mám sama dceru, a tak jediný co mě na tom mrzí je, že ségry budou mít děti až budou ty moje velké a už si nepohrají, taky mi chybí to, že nemůžu se ségrama řešit různé problémy a starosti okolo dětí a rodiny.. Jinak bych neměnila, myslím si že Vaše rozdíly nejsou tak velké a v klidu to zvládnete.. ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2514
9.3.17 16:31
@Hanka253 píše: :D Jo mně by se 4. líbilo, řešení by to bylo, ale to vím, že už by zdravotně neprošlo na 100%

No nebyla bys první co při výrobě druhého či třetího udělalo dvě zaráz :jazyk: nevím, co za zdravotní komplikace máš, ale pokud řešíš jen věkovej rozdíl, toho bych se nebála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
848
9.3.17 16:32
@Anonymní píše:
U nás je to teď aktuální - až se třeťátko narodí, sourozencům bude téměř 7 a 9 let. Si říkám, jestli pak nejít ještě do čtvrtého, aby mělo také parťáka. :mrgreen:
Kulturní a sportovní rozvíjení bych nechala stranou - to se dá i s miminem, jen je potřeba se mu holt trochu přizpůsobit. Zas to naopak těm dvěma starším může dát něco jiného.

Tak pokud se zadaři a bude tretatko, bude synkům také 7 A9. No jsem na to zvědavá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11153
9.3.17 16:33

@Hanka253 No mamka si pořídila dítě s druhým manželem.. On byl svobodný a bezdětný :nevim: Tak má mamka aspoň zábavu na starý kolena :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2157
9.3.17 16:41

My budeme mít mezi dětmi rozdíly 5,5 a 4 roky. Taky si říkám jestli to už není moc. Vím, že kluci si spolu začali více hrát až kolem 3 let mladšího. Až budou nejmenšímu 3 roky, bude jim už 8,5 a 7 let. Bojím se, že už budou jinde a nebudou mít zájem si s ním hrát, že je bude spíš otravovat. Uvidíme. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.17 16:42

Já mám dva nevlastní bratry (máme společného taťku) a každý jsme od sebe 6 let, já jsem nejmladší :D
Oni se mezi sebou vždycky bili, prostě kluci. Na mě si nikdo nic nevyléval ale občas ten střední žárlil a dělal mi naschvály protože já jsem byla ta tatínkova holčička :mrgreen: ale ty naschvály začaly když mi bylo asi těch 5 let (dříve si to nepamatuju) ale postupem času dospěl a uvědomoval si že to nemá cenu :D
Jediná nevýhoda tedy je to, že jejich děti si společně nemusí vyhrát kvůli věkovému rozdílů (ale tady záleží na tom kdy budou děti chtít). Nejstarší bratr má teď 4 letého syna a roční dceru a v květnu se mi narodí dcera takže jsem ráda že si spolu děti vyhrají a že budeme moct dělat společné aktivity. Tomu střednímu bratrovi se do dětí ještě nechce tak tedy uvidíme kdy ho přejdou jeho výlety do hospod :lol:
Akorát že já sem s nimi zase tolik času nestrávila. Starší byl od těch cca 12 pořád u jeho mamky a sem jezdil jen občas a ten prostřední pořád chodil tam a zpátky protože byl v pubertě a vždy když ho jedno přestalo bavit tak přijel do druhého :nevim: nikdy jsem s nimi nebyla v kuse delší dobu a teď už každý bydlíme odděleně takže nevím jaké by to bylo kdybychom spolu byli od malička až do dospělosti pořád spolu :think:

Tomu pošťuchování se nedá vyhnout, to je přirozené že se děti bijou o rodiče ale určitě je to přejde.

Příspěvek upraven 09.03.17 v 16:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15061
9.3.17 16:44

Já jsem čtvrtá:-) Sestra je starší o 8 let, bráchové o 14 a 16. Byla jsem vpodstatě už jedináček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27110
9.3.17 16:56

Když se nám narodilo třetí, starším dětem bylo 14 a19.prcek odstrkovaný není ani náhodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21538
9.3.17 17:03
@Kubido píše:
Ahoj, tak sestra se narodila když mi bylo 9, byla jsem šťastná, chtěla se o ní starat, pomáhala, přebalovala, hlídala, dokonce jsem nutně potřebovala i panenku baby born abych mohla dělat všechno jako mamka. Nijak mě to neomezovalo, výlety i společné aktivity jsme si myslím užívaly obě. Teď je jí 13, máme skvělý vztah i když s menším odstupem by byl možná lepší, nevím. Druhá se narodila když mi bylo 15. S tou už jsem si tak nehrála, přece jenom to byl už hodně velký rozdíl, ale vztah máme taky dobrý. Já už mám sama dceru, a tak jediný co mě na tom mrzí je, že ségry budou mít děti až budou ty moje velké a už si nepohrají, taky mi chybí to, že nemůžu se ségrama řešit různé problémy a starosti okolo dětí a rodiny.. Jinak bych neměnila, myslím si že Vaše rozdíly nejsou tak velké a v klidu to zvládnete.. ;-)
život někdy překvapí. Taky mám sourozence s velkým věkovým odstupem, s jednou sestrou jsme o 12 let. A moje mladší děti jsou stejně staré jako její. A ted v dospělosti jsem normální komunikační partnerky.
Zakl. já mám první trojici dětí s rozestupem šesti let a dobrý. Pokud to dáš zdravotně, nebála bych se. Ony ty sourozenecké konstelace nikdy předem neodhadneš, záleží na mixu povah, pohlaví..Nemá smysl se tím přílie trápit.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama