Třetí hudební nástroj

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pampelii
Povídálka 16 příspěvků 17.09.18 21:45
Třetí hudební nástroj

Dobrý den, už od prvního stupně jsem navštěvovala hru na klávesy, později přešla na ZUŠku- obor klávesy a klavír. Po čase jsem ještě přidala druhý nástroj, a to saxofon. Nedávno jsem si uvědomila, že pokud bych chtěla něco v budoucnu s hudbou dělat, byla bych ráda v rockové kapele. Chtěla bych si ze začátku pořídit akustickou baskytaru, abych nemusela řešit kombo a kabely :lol: Myslíte si, že by se to dalo zvládnout? A jak dlouho by mi asi trvalo, než bych se dostala na přijatelnou úroveň?

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 21:49

Mám kamarádku, která hraje na 5 nástrojů a zvlada to hezky..já bych to teda nadala.

chaela
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 2 inzeráty 17.09.18 22:06

Hodně záleží na talentu, vytrvalosti, časových možnostech, nástroji, učiteli… Já jsem hrála na 4 nástroje v ZUŠce, další 3 jsem si pak sama koupila a učila se jen podle knih a videí. Pro domácí hraní to bohatě stačí, ale na nějakou kapelu to není. V kapele jsem hrála na 3 z těch 4 nástrojů, co jsem studovala na ZUŠ. Ale po letech, kdy jsem na to nesáhla už stejně nic neumím.. A je mi to líto, je to škoda.

Pokud máš dost času a chuť i píli, kup si nástroj v nějaké střední kvalitě, najdi si učitele nebo běž do ZUŠ (nepíšeš, jak jsi stará) a časem uvidíš, jak ti to půjde a jak tě to bude bavit.

Jana206
Nadpozemská drbna 27893 příspěvků 17.09.18 22:27

Podle mě to hodně záleží na talentu.Píle,vytrvalost a čas jde o krucek za ním. Znám lidi s absolutním hudebním sluchem,kteří hrají na 5 az 6 nástrojů. Vnímat hudbu je dar. Pokud ho mají,tak to dle mě není nemožné. Učí se hodně rychle.

chaela
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 2 inzeráty 17.09.18 22:41

@Jana206 Talent nerovná se absolutní sluch. Já ho rozhodně nemám, slyším dobře (hudebně), ale absolutní sluch to není. Přesto si troufám tvrdit, že ten talent mám. Umím dost dobře číst noty, mnohem líp, než písmena, uměla jsem je i dřív než písmena. Díky tomu zahraju, co vidím, ale třeba s improvizací mám problémy. Jednu dobu jsem se tomu ale věnovala a šlo mi i to. Co člověk nemá vrozené, může alespoň z části natrénovat, ale jakmile přestane, je to pryč. Zůstane jen ten talent. Takže buď to člověku jde samo, nebo se upíše k celoživotní dřině.

miluver
Ukecaná baba ;) 1038 příspěvků 17.09.18 23:22

Tak zaleží na talentu, jak píšou holky. To ti přece nikdo takhle neřekne, jestli to „dáš“ ;) Náš syn hraje na několik fléten( popravdě nevim jaké :lol: :lol: ) klarinet, saxofon a kytaru ..na tu se naučil sám :nevim: , chtěl by ještě basovku, ale tu si chce prý sestavit sám.....od 12 ti si sám skládá, co se mu líbí na poslech, tak si přepíše do not… a nemám pocit, že by to musel dávat…jeho ta hudba vyloženě baví a věnuje jí svůj volnej čas( těď mu je 15)…sice nevím kolik má talentu( to nedokážu posoudit) a po kom to má už vůbec ne, bo my s manželem jsme naprostý polena!! :lol: :lol: ..

honzek86
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 10.12.18 12:21

Pokud máš zmáknutý klavír a saxík a umíš stupnice, tak po hudební stránce pro tebe basa bude levou zadní :) musíš najít svůj šestý smysl pro rytmus, u basy se jinak přemýšlí ;) a taky techniku. Prvních pár týdnů se připrav na krvavé prsty, zmáčknout Éčkovou strunu je pro velký kluky.
Pokud chceš něco sama „dělat do hudby“ (studio např.), tak mi ve tvém výčtu chybí spíš klasická kytara. Basu si nahraješ na klávesách.

Váš příspěvek
Reklama