Třetí screening ano/ne? Byla jsi?

45
2.6.21 09:40

Třetí screening ano/ne? Byla jsi?

Ahojky,

Prosím mám takový dotaz na třetí screening. Nejdříve k tomu něco napíšu, než položím dotaz. Momentálně jsem 25tt. Včera jsem byla na kontrole v gynekologa a dostala jsem zadanku na ogtt (těhu cukrovku - což je v pořádku), ale pak jsem se zeptala, kdy se mám objednat na třetí screening. Bylo mi odpovězeno, že na něj už doktor neposílá (ještě abyste věděli, tak můj gynekolog nedělá žádný screening, a tak jsem byla na první a druhý byla někde jinde) vím, že i kamarádky okolo mě, co mají jiné gyndare, tak jim první neudělal, ale pak druhý a třetí ano normálně v ordinaci bez poplatku.
Dotaz tedy zní. Je tu nějaká těhulka, co to má stejně nebo podobně jako já? Že bylo na vás, jestli půjdete nebo nepůjdeme na třetí screening?
Já to upřímně brala jako jasnou věc, že se chodí na všechny tři pro případ, že je miminko v pořádku.
Omlouvám se za román, ale já to napsat ve zkratce neumím :D
Budu ráda za všechny vaše zkušenosti.
Hezký den :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1153
2.6.21 09:42

@Tegi17 já byla na prvním a druhém jinde a třetí mi dělal můj gynekolog.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
438
2.6.21 09:43

Myslela jsem, ze screeningy jsou jen dva. Prvni ve 12-14tt? Ale zpoplatnene jsou oba ne? U toho prvniho se odebira i krev na genetiku. To mi pripada divne, ze by nekdo delal zadarmo. Jinak ja byla teda na vsech vysetrenich a screeningy platila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
2.6.21 09:44

Já měla všechny v rámci svého gyncentra, kde má každý lékař svou specializaci, ale pokud by ho tam nedělali, rozhodně bych šla jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9106
2.6.21 09:45

3 není screaning, ale jen ultrazvuk. Delala mi ho vždycky moje doktorka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
2.6.21 09:46

Ahoj, já to mám podobně. Jsem teď 29tt a byla jsem na 1. a 2. screeningu v nemocnici s tím, že na ten třetí už neobjednávají a že se mám domluvit se svojí gynekoložkou. Tak jsem se jí ptala a říkala, že to už si mimčo změří a překontroluje sama přes klasický ultrazvuk. Mám tam jít ve 32tt, bude mi brát i krev a počítám, že proběhne i to přeměření. 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21524
2.6.21 09:47

Já byla na prvních 2 na genetice, to sem platila a třetí mi delala už moje Dr zadarmo u sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17235
2.6.21 09:50

První a druhý dělali jinde a třetí můj doktor u sebe v ordinaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
2.6.21 09:51

@Dara90 já chodím do poradny cca co 4 týdny. Další mám kontrolu v 29tt to bude jen konzultace a až pak tu další kontrolu bude delat UTZ, ale klasiku, ze to nebude třetí screening.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6680
2.6.21 09:51

Přímo na screeningu jsem byla jen na prvním ohledně vad. Ve 20tt mi dělal utz můj gyndar kde kontroloval dítě -organy, srdce, placentu, rozstepy atd atd, dle toho pak posila do specializovaného centra… a ve 32tt také u mého gyndare.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.6.21 09:53

Ja byla na vsech trech jinde, nez u svyho gynekologa a ten posledni trval sotva 5 minut. Jen pro klid duse :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
2.6.21 09:54

@Dobrej_tym jsou tři, ale ten první si platíš sama a dáš ho na pojištovnu proplatit a ten druhý ( třeba jako muj doktro ho nedělá a byla jsem poslaná jinak, kde jsem to platila já, ale pak zase dala na pojistovnu) a pak ten třetí, to je asi dobrovolný, já jsem ted z toho zmatená :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12483
2.6.21 09:55

3.dělá většinou doktor v ordinaci sám.
Kontroluje se poloha placenty, množství plodové vody, hlavně je důležitá velikost plodu.
Je to důležité, abys mimino v pořádku donosila. Když se zjistí nějaká rustova nesrovnalosti, odesílá se na vyšší pracoviště.
Výjimečně třeba dojde k předčasnému ukončení, když se zjistí, že dítě špatně roste třeba z důvodu selháváni placenty. Asi to není časté, ale stát se to může a dá se to řešit.
Takze myšlenka, že 3.screening už není důležitý, je mylná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
2.6.21 09:57

@PastikaJatrova já si taky říkám, jestli jít na ten třetí, abych věděla, že je všechno v pořádku. Ale když mi sestřička řekla, že se na něj chodit nemusí, tak mi to přišlo divný :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
725
2.6.21 09:58

Na první dva musí být certifikovaný lékař. Já třeba mám certifikovaného přímo gyndaře, jinak by mě poslal jinam. U 1. automaticky, u 2. si většinou můžeš vybrat osekanou variantu zdarma (tu Ti asi udělá i Tvůj gyndař) nebo podrobnou verzi s poplatkem - opět nutno navštívit certifikované pracoviště.
Ale 3. screening je v podstatě obyč utz a to si dělávají gyndaři sami, nikam spešl nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat