Otěhotnění v červnu 2021

2.6.21 00:54

Otehotneni v cervnu 2021

Mam otazku dr mi nedoporucuje otehotnet mnela sem mimodelozni tehotenstvi, odebran vajecnik pry by to nemuselo dopadnout dobre pro me při prvnim tehotenstvi bylo vše v poho dalsi nevyslo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2073
2.6.21 00:57

A ptáš se na co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.6.21 00:58

Jestli hrozi riziko tak velke jak mi dr rikala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2073
2.6.21 01:01

Kdy si měla mimoděložní těhotenstvi? Doktorka ti řekla, že už nikdy nedoporučuje otěhotnění?… stále nějak nechápu. @Klárka. Kaja

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2073
2.6.21 01:05

Stačí Google, máš tam x milion článků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.6.21 01:06

Sem to spatne napsala je to uz rok zpatky, tyden zpet sem byla na kontrole a rikala ze nedoporucuje tehotenstvi ze by nemuselo vyjit a kdyby nevyslo tak z toho muzu mit velké problemi celou by me vybrali tak nevim jestli to je pravda nebo ne nezda se mi to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
2.6.21 01:10

Ona ti to nedoporučuje, protože při dalším mimoděložním by ti museli odebrat i druhý vaječník a v podstatě by si přišla o možnost mít děti, ale když se toho budeš bát a vyhýbat se těhotenství, tak stejně už dítě mít nebudeš.
Doporučuje se asistovaná reprodukce, kdy je ta možnost mimoděložního rapidně malá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2073
2.6.21 01:10

@Klárka. Kaja Jak říkám, stačí otevřít google a nebo přejdi k jinému lékaři.

Tvá lékařka ti otěhotnění nedoporučuje, to není zákaz. A samozřejmě, že po mimoděložním těhotenství rizika jsou.

Příspěvek upraven 02.06.21 v 01:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2073
2.6.21 01:12
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64236
2.6.21 06:02
@Klárka. Kaja píše:
Jestli hrozi riziko tak velke jak mi dr rikala

Jasne, emimino plné odbornic, proč věřit doktorům, že.. Tak si zajdi na konzultaci jinde, ne? Na to máš nárok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34538
2.6.21 06:24
@Klárka. Kaja píše:
Mam otazku dr mi nedoporucuje otehotnet mnela sem mimodelozni tehotenstvi, odebran vajecnik pry by to nemuselo dopadnout dobre pro me při prvnim tehotenstvi bylo vše v poho dalsi nevyslo

Kamarádka má postupně při mimodeložních tehotenstvích odebrané oba vejcovody. Dítě má až z asistované reprodukce na druhý pokus. Nezbylo žádné silné embryo, které by se dalo zmrazit a vložit později. Ona ani její manžel už celou proceduru nechtěli znovu podstupovat, tak mají jen jedno dítě.

Tvoje doktorka má pravdu, riziko opakování je veliké. Ale zákaz otehotnění v tom není. Někdo to zkusí přirozeně s jedním vejcovodem, někdo půjde rovnou a IVF pro ta rizika, která přináší případné další mimodeložních těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9890
2.6.21 06:37

Proč by ti při mimodeloznim měli odebírat vaječníky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34538
2.6.21 06:52
@karkarka píše:
Proč by ti při mimodeloznim měli odebírat vaječníky?

Někdy to nejde jednoduše odsát, když jsou ve vejcovodech zánětlivé změny, jizvy a srůsty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9890
2.6.21 07:09
@Pears206 píše:
Někdy to nejde jednoduše odsát, když jsou ve vejcovodech zánětlivé změny, jizvy a srůsty.

Ano, ve vejcovodech. Ale co s tím mají společného vaječníky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34538
2.6.21 07:14
@karkarka píše:
Ano, ve vejcovodech. Ale co s tím mají společného vaječníky?

Souvislost to mít může, záněty se v ženské rozmnožovací soustavě často šíří. Ta kamarádka má taky jen jeden vaječník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat