Jak říct mamince o těhotenství v 15?

1.6.21 21:34

Jak říct mamince o těhotenství v 15?

Zdravím všechny maminky,
bohužel já maminka nejsem, tedy zatím. Založila jsem si tady účet, jelikož zoufale potřebuji poradit.
Je mi 15 let, s přítelem (19) jsme už skoro půl roku, maminka o něm ví, má ho moc ráda. Bohužel, mám strach, že jsem těhotná.
Sex jsme měli jednou, opravdu jsem to moc chtěla a on taky, byl chráněný s kondomem, ani jeden jsme se neudělali.
Mám nepravidelnou menstruaci. Většinou mi přichází o 1-2 dny dříve, jednou mi přišla i o 8 dní později. Dneska je to sice 1 den zpoždění, ale i tak mám strach.
Bolí mě hlava, přijde mi, jako bych měla teplotu. Je mi nevolno do doby, dokud se nenajím. Den před očekávanou menstruací mě bolelo břicho i záda. Dokonce i teď mě bolí záda a někdy břicho, dokonce prsa. Ale vím, že to jsou i příznaky těhotenství, takže si po 5 dnech zpoždění udělám test.
Kondomy, ale nosí přítel :? v peněžence, takže je možné, že tam mohla být prasklina?

Pokud bych tedy byla těhotná, moc vás teď prosím o radu. Vím, že já a přítel jsme nezodpovědní. Musíme tomu čelit a nevyhýbat se tomu. Ale moje máma už měla problém s tím, že je mu 19 a mně 15 a vyšilovala. Jsem její jediná vysněná dcera, takže říkala, že si na mě bude dávat pozor.
Navíc s maminkou nemám takový vztah, že bych se jí se vším ráda svěřovala. Radši to držím v tajnosti. O tom, že mám přítele jsem jí ani říkat nechtěla, jelikož její reakci jsem čekala, taky jsem si pak pobrečela.

Omlouvám se, že to tak prodlužuji. Opravdu chci radu k tomu, jak to svojí mamince říct. Někdo nějaké rady? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
81
1.6.21 21:37

Co si koupit tehotensky test, nepravidelnou menstruaci mám i ja, mívám zpoždění i 4 měsíce, kup si test, a pak zkus s mámou pořešit lepší ochranu, třeba antikoncepci? 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8315
1.6.21 21:39

Kup test, jsi ve stresu a tělo si s tebou zahrává

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
1.6.21 21:40

Hele udělej si test rovnou, jestli mas zpoždění, tak by něco ukázal, ale jinak nevysiluj. V tomhle věku je zpoždění normlani i klidně měsíc, použili jste kondom, tam poznáš když rupne a navíc píšeš, ze jste se neudělali, tak z čeho bys byla těhotná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5661

No. Taky bych nebyla nadšená. :? Zajdi na gynekologii a nech si předepsat antikoncepci. Doufám, že je ti aspoň 15. Chraňte se dvojitě. On kondom, ty prášky. Kdyby kondom praskl, tak jste v pér. deli. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1517

A jako z čeho bys byla těhotná. Uklidni se prosím tě, s ochranou a s tím co popisuješ je to skoro nemožný. A mazej na gyndu pro prášky, když se tak bojíš pak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31318
1.6.21 21:41

Nejdříve si udělej ten test. Klidně zítra. Pravděpodobně těhotná nejsi, příznaky těhotenství nebývá bolest hlavy. Spíš na tebe něco leze a i se tím zpozdila menstruace.
Mamince to případně řekni co nejdříve. V klidu si sedněte, řekni, že jsi asi těhotná. Popros mámu, ať tě vezme ke gynekoložce.
Držím :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17105
1.6.21 21:41

Tak si udělej test a začni přemýšlet nad další formou antikoncepce. A zjisti si z čeho se dělají děti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9010
1.6.21 21:50

Prasklyho kondomu by jste si všimli a ještě když nebyla ejakulace tak nemáš být z čeho těhotná. Myslím, že na sex nejsi ještě absolutně připravena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26341
1.6.21 21:50

Přestaň plašit jak to máš říct mámě, když ani nevíš jestli jsi těhotna a mimochodem je to dost nepravděpodobné. V drogerii nebo lékarně si kup test tehotenský, jestli se stydíš, ať ti ho koupí přítel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.6.21 22:03

Nejprve si udělej test, ať víš opravdu na cem jsi a potom bych asi být tebou začala řešit spolehlivějši antikoncepci :kytka: dej vědět jak to dopadlo!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1929
1.6.21 22:23

Mámě zatím nic neříkej. Tělo umí lecjaké kousky, např. po prvním sexu či když je sex po dlouhé abstinenci, umí menstruaci oddálit.

Ten test si udělej a jako… nemyslím, že když používáte jen kondom, tak nějak děsně riskujete. Po každém sexu zkontrolujte, jestli kondom nepraskl. Pokud ne, je všechno ok.
Ona hormonální antikoncepce má taky svá negativa, doporučuju nastudovat a zvážit, zda do toho půjdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1929
1.6.21 22:27
@truelly píše:
No. Taky bych nebyla nadšená. :? Zajdi na gynekologii a nech si předepsat antikoncepci. Doufám, že je ti aspoň 15. Chraňte se dvojitě. On kondom, ty prášky. Kdyby kondom praskl, tak jste v pér. deli. :mavam:

V dnešní době pilulek „po“ v pér. deli? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1131
1.6.21 22:29

Nejspíš těhotná nebudeš, ale udělej si pro klid duše test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2151
1.6.21 23:03

Tak ma ho maminka moc rada, nebo vysilovala, az jsi brecela, protoze je starsi? Nezodpovedni nejste, kdyz jste pouzili kondom, ms urcite meska ze stresu. Test si muzes udelat hned, pro klid duse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat