Tříkolka vs. ctyrkolka

27.12.20 10:49

Tříkolka vs. ctyrkolka

Ahoj holky, v květnu cekame mimi. Řešíme teď, jaký kocarek pořídit. Určitě chci rovnou minimálně dvojkojkombinaci.

Zároveň bych chtěla, aby se s kocarkem dalo jezdit hlavně v lese, nechci městský kočár. Na základě těchto požadavku mi byl doporučen kocarek od Thule Urban Glide 2. Jedna se o trikolku.

Chtěla bych se Vás zeptat, jaký mate názor na trikolku VS. Čtyřkolku? Někteří nás odrazují od toho, ze trikolka je v pozdějším věku nestabilní.

Diky moc za rady a tipy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1676
27.12.20 10:55

Segra mela trikolku a byla strasne nestabilni v MHD. Normalne se v zatacce kacela do strany. Ji to moc nevadilo, protoze jezdila autem, ale hlidani radost nemelo :mrgreen:. Ja mela vzdy jen ctyrkolovy, protoze jezdim MHD hodne. Urcite to ale nedelaji vsechny trikolky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.12.20 10:58

Diky moc za reakci. My jsme hlavně na vesnici, tudíž MHD se nás úplně netýká. Spis mi slo především o to, když se dítě různé hýbe v kocaru v pozdějším věku, zda ten kocarek se neprevrati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
27.12.20 11:01

Ahoj, my budeme taky kupovat Hule Urban Glide 2. Jsme na vesnici - malém městě, busem nejezdíme, všude autem. Hodně ale sportujeme, takže pro nás je priorita stabilní a kvalitní kočár do terénu. Mám načteno spoustu recenzí a Thule vítězí. Jen si ho musím jít prohlédnout na živo, což teď nyní úplně nejde. Taky budeme mít miminko v květnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2704
27.12.20 11:06

@Klokanek379 ze všech možných kočáru, co jsem měla, se mi nejvíc osvědčila 4kolka s natáčecím podvozkem. Myslím, že. To byl Mutsy urban Rider. 3kolka byla fajn, ale do lesa
jen se zaaretovanym kolečkem. Co se nestability týče, s tím jsem teda problém neměla ani v MHD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
27.12.20 11:07

Zdravím :) My máme trojkolový kočárek od značky easywalker a mně teda opravdu nestabilní nepřijde. Malého už vozím ve sporťáku. A i když se tam hodně vrtí tak nikdy nemám pocit že ho vyklopím. Ale pravdou je že já teda MHD vůbec nejezdím. Kdybych jezdila kočárem pravidelně MHD tak bych se asi rozhodla pro čtyřkolový kočár pro to že ty trojkolky při nastupování do autobusu jsou prostě blbý no :think: jinak Pokud uvažujete o trojkolce klidně bych do toho šla. Píšete že vás zaujala značka Thule a ta by právě měla být ještě lepší než ten easywalker. No a jinak když třeba hodně lidí vám říká že trojkolky jsou blbý a nestabilní tak věřte že většinou se jedná o lidi kteří to nikdy ani neměli ani nezkusili. :lol: Alespoň u nás to tak bylo tchán taky pořád mlel že ho akorát vyklopíme a že nejlepší kočáry byly stejně Liberty :mrgreen: Tož tak ;) jedinou nevýhodu trojkolek spatřuji v tom že u sporťáku se většinou to sedátko nedá otočit oběma směry. To znamená že mimčo kouká jen ven. Ale teda našemu malému to vůbec nevadí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9383
27.12.20 11:33

Mám Baby Jogger Summit, to je skoro to samý co Thule.
Stabilní je úplně normálně, dítě se samo rozhodně nepřevrátí.
Jediná možnost převrácení je v okamžiku, kdy bys ten kočár naklopila jakoby ve směru šikmo do strany, doprostřed toho úhlu, co svírá přední a zadní kolo. Kdybys například sjížděla obrubník takto šikmo dolů, nebo když jedeš po šutrech z prudšího kopce a ten kočár takto šikmo naklopíš, tak by se převrátil. Ale není to nic, co by se ti za běžného provozu stalo, navíc s tím člověk počítá a šikmo z kopce to nenaklápí nebo kočár normálně drží.
Jinak v MHD je to normálně stabilní a obrovská výhoda je, že při nástupu/výstupu nepotřebuju pomoc. Schody sjedu/vyjedu po zadních kolech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
27.12.20 11:52

Tak z hlediska fyziky pokud sou ty kola u 3kolky správně rozložené stabilita není problém. Chtělo by to někde v krámu zkusit a prohlédnout pokud to tedy situace dovolí 😁 hlavně aby měl zadní " nápravu" dost širokou. Bohužel asi těžiště níž nedostaneš to bys musela dítě vozit dole v kasliku :lol: ale to už by mohl jezdit klidně závody lesem :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anais
27.12.20 12:31

Rozhodně trojkolka, mateřskou jsem projezdila v lese a kočár byl. v pohodě. Když jsem viděla, jak se dřou všichni se 4 kolečka má, byla jsem ráda z kočár se třemi kolečky. Ty trojkolky jsou i níž položené, takže dítko si pak v pohodě samo nasedne / vysedne. A i když jsem jezdila MHD, kočár se mi nikdy nepřevrátil :) trojkolky v pohodě otočíš na místě jednou rukou, super i při běžném nákupu. Kočárky taky bývají prostornější, takže děti mají pohodlí i v zimě, nebo, když se potřebují prospat

• Citovat
  • Nahlásit
1409
27.12.20 12:58

Máme tříkolku i čtyřkolku a do terénu mám radši tu čtyřkolku, tříkolka mi přijde min stabilní, že když nadzvednu zadní kolečka, tak se to na tom předním preklapi ze strany na stranu a taky se to jedno přední kolečko častěji někde zasekne než dvě přední kolečka.

Ale že by byla nestabilní, když v ní na rovném blbne dítě, to mi nepřišlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat