Reklama

Tříleťačka se pomočuje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KKatka23
Echt Kelišová 8126 příspěvků 17.05.18 18:13
Tříleťačka se pomočuje

Ahoj

Ráda bych se zeptala, jestli někdo nemá zkušenost. Moje starší dcera nedávno oslavila 3 roky. Od 21 měsíců umí chodit na nočník a to skoro bezchybně, jestli se počůrala jednou za dva, tři měsíce třeba omylem - ale jinak fakt byla neomylná. Od Vánoc (2,5 roku) už i spinká bez plínky. No a teď asi před měsícem nebo dvěma se mi začla počůrávat přes den. Nejdřív jen trochu - že měla trošku cvrknutý v kalhotkách a teď už komplet, třeba dvakrát za den se mi totálně s prominutím „zechčije“ do kalhot. Třeba i jí řeknu, že dlouho nebyla čůrat, tak ať se jde vyčůrat, ona tvrdí, že se jí nechce a během tohoto rozhovoru, kdy ona si odmítá sednou na záchod nebo na nočník, tak se mi počůrá :nevim: Já už jsem z toho úplně zoufalá…vůbec hlavně nevím, jak na to reagovat. Jako neřvu na ni nebo tak, ale řeknu jí, že se mi to nelíbí, ptám se, proč to udělala, nic z ní nedostanu…teď třeba naposled mi řekla na otázku proč, že jsem přece řekla, že se má vyčůrat… 8o tak ale nemyslela jsem do gatí že…

Je fakt, že má mladší ségru dvacetiměsíční. Ta se teď učí na nočník - tak je možný, že ji jako napodobuje. Ale pokaždé, když se mladší povede něco do nočníku, tak odměňuju jakože i tu starší, že jako pomáhala, aby jí nebylo líto, že mladší kokino má a ona ne.

No a za další jsem ve 31tt, v červenci čekáme další miminko, tak je možný, že reaguje i na to.

Mě spíš by zajímalo, jestli někdo řešil to stejné, kdy to zhruba přešlo, jak na to reagovali třeba ve školce a hlavně, jak se k ní mám chovat, když to udělá, protože já jsem bezradná :nevim:

Reklama

Reakce:

chaela
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 17.05.18 18:47

Ja bych to videla na formu zarleni. Mladsi ma u curani pozornost, tak ona chce taky. Dalsi tehotenstvi, pokud s ni probirate, taky tomu neprida. Ja ted taky ucim mladsiho na nocnik a starsi, ac uz cural na zachod a sam, tak zacal znova na nocnik a se mnou. Kdyz byl mladsi nemocnej, casto se choval, starsi se chodil chovat taky. Proste co ma jeden, musi mit i druhy. U nas pomaha zvysena cetnost mazleni, chovani, chvaleni, hrani…

Lynette
Echt Kelišová 7852 příspěvků 17.05.18 18:49

Je možné, že takhle reaguje na rychlý a nekončící příval sourozenců. Může dělat prostě naschvály. S tím teď asi nic moc neuděláš. Zkus se jí víc věnovat. Blbý je, že za pár týdnů bude vedle malé holčičky a jejího menšího sourozence ještě novorozeně. To pak teda nevím, co bude dělat…

Ornwen
Závislačka 4370 příspěvků 17.05.18 18:54

@KKatka23 kluk, ma rocniho brachu a uz tri mesice se pocurava. Zatim pomaha, ze maleho vysazuju na nocnik a je to lepsi. Akorat me to otravuje a jakmile prestanu, tak je pocuravani zpet :(
Dela to vsude, doma i ve skokce. Nastesti se z 90% jen pricurne, ale stejne

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.18 19:07

Náš měl taky teď období kdy se v noci občas počůral, nevysledovala jsem proč. Ale myslím, že to bylo pak i tím, že jsme mu pořád říkali ať se ještě vyčůrá a ať už před spaním nepije. Když jsme to přestali takhle pořád řešit, tak dobrý. Bude to nejspíš psychickýho rázu.

KKatka23
Echt Kelišová 8126 příspěvků 17.05.18 21:59

@chaela no teď jsme se večer domlouvaly, že zkusíme to dělat stejně jako se ségrou, že komu se podaří se vyčůrat do nočníku a nepočůrat se, tak dostane kokino - no prostě vrátit se s ní o rok zpět…uvidíme :nevim: je fakt, že jak ta mladší furt napodobuje tu starší a je to fajn, protože je pak dost dopředu, tak starší je teda o dost pozadu - má prostě stavy, kdy šišle, hraje si na mimino, neartikulovaně mluví nějaý kraviny… :nevim: no jako doufám, že se to srovná, jak se narodí mrně a nějak se zajedem…já jako takto věnuju víc pozornosti jí jak té mladší…ona ta menší je takovej samorost, ona si vystačí ve všem sama, vyhraje si, zařídí si, podá si, moc mě jako k životu nepotřebuje :mrgreen: takže já stejně to mazlení a pozornost nechávám spíš té starší…tak jestli je z toho teď nějak mimo, že najednou jsem si začla všímat té mladší kvůli nočníku…ale já se snažím ji do toho zapojovat, že jako ukážem spolu ségře, jak se to dělá, naučíme ji to a tak :nevim: @Ornwen a kolik staršímu je? a co na to říkaj ve školce? nevadí to nikomu?

KKatka23
Echt Kelišová 8126 příspěvků 17.05.18 22:00
@Anonymní píše:
Náš měl taky teď období kdy se v noci občas počůral, nevysledovala jsem proč. Ale myslím, že to bylo pak i tím, že jsme mu pořád říkali ať se ještě vyčůrá a ať už před spaním nepije. Když jsme to přestali takhle pořád řešit, tak dobrý. Bude to nejspíš psychickýho rázu.

no mě se právě v noci nepočůrá. to ej naprosto v pohodě, proto jsem názoru toho, že to dělá naschvál, když je to jenom přes den. A ještě jako jí to připomenu, ať se jde vyčůrat a stejně to udělá…něco tím prostě vyjadřuje no, akorát mi neumí nebo nechce říct co… :nevim:

Ornwen
Závislačka 4370 příspěvků 18.05.18 06:06

@KKatka23 starsimu 3,5. Zacalo to kdyz bracha zacal se seoaracni úzkosti. Jako vadi nam to, ve skolce z toho byli chvilena spatny. I jsme radsi resili, jestli neni nastydly nebo tak.
Ale jinak jsou ve skolce super, moc to neresi. Ale je to skolka pro mrnata. Pliny jim nevadi, i kdyz je statni.
Treba kdyz jsme nekde na vylete/po doktorech/ v aute, tak si rekne. Udrzi to. Takze to dělá naschval

KKatka23
Echt Kelišová 8126 příspěvků 18.05.18 09:04

@Ornwen aha…no to máme to samý no…no já furt doufám, že se to spraví pár měsíců po porodu no… že uvidí, že se nic neděje, vše je vlastně jako dřív…než se narodila mladší, tak taky to bylo pár měsíců divný. Ona určitě i ze mě cítí nervozitu, vím to, že jsem podrážděná před tím porodem, víte jak to je - člověk je nervózní, aby vše dobře dopadlo…njn :nevim: tak v deseti se počůrávat snad už nebudou no :mrgreen:

Ariadne
Echt Kelišová 8728 příspěvků 19.05.18 08:03

My to resime ale u 5lete, ktera proste vcas nejde a je pricurana. Nepomaha nic, snad jen to neresit a dat tomu cas. Muze to souviset s mimi, taky mame 3behem 5 let, ale syn je treba s mimi v pohode a na curani to vliv nemelo. My bojujeme i v noci, spi tvrde. Nekdy mi rekne, ze je proste lina jit, nechce se ji prerusovat hra. pohadka atd

KKatka23
Echt Kelišová 8126 příspěvků 19.05.18 08:40

@Ariadne aha 8o no ono to záleží i na povaze asi no, starší je taková přecitlivělá chuděra, mladší je prostě taková ranařka, ta se o sebe umí postarat no :mrgreen: že se jí nechce jít, aby nemusela přerušovat hru? no to je pecka…tak děkuju za zkušenost :mrgreen: to jste mě nepotěšila :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a tak na to prostě nereagujete nijak a jen čekáte až to přestane? nebo jí něco řeknete?

Ariadne
Echt Kelišová 8728 příspěvků 19.05.18 14:45

Ptam se ji, proc nesla. Pak se vzteka, ze se mussi jit prevlekat. Zkouseli jsme to pres zakazy, odmeny, kinezilogii, psychologa, pres zadek. Nic nic nic. Pritom to normalne umi, kdyz chce je cely den sucha. Posilani preventivne nesnasi, ze tam nic nema a nepotrebuje. No uprimne bych ji nejradsi pretrhla jak hada

KKatka23
Echt Kelišová 8126 příspěvků 19.05.18 16:05

@Ariadne no já to dneska zkouším, že ji fakt každou hodinu a půl poctivě posadím na nočník…a dobrý no…tak jako na tříletý děcko, který už si rok říká samo, tak si budu nastavovat asi budík a dávat ji čurat, aby se i nepočůrala…to je fakt maso… :nevim:

Ariadne
Echt Kelišová 8728 příspěvků 20.05.18 09:55

Ve 3letech bych ji to jeste tolerovala a vysazovala a ona se chytne. S nasi je to uz horsi. Snad se nechytne az v 10letrch :roll:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Mišíka a Arichtevu podržely divačky: Kdyby Bagárová hrála v seriálu...

Zatímco si publikum pochvaluje nadupadný ročník, soutěžící StarDance 2018... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >